acht wedstrijden Hoe je er ook aan morrelt of draait, feit blijft dan we een sterke aanloop en een sterke finish hadden. Mocht 't zo zijn dat we hard blijven lopen, een heel seizoen lang, enfin zal ie zien dat Kees weer naar Hongkong moet. Toch nog even naar die cijfers van 't eerste kijken. Resultaten thuis: 13 7 3 3 21-13 17. Resultaten uit: 13 6 5 2 27-15 17Met andere woorden, 't maakt niets uit of we thuis of uit spelen Het doelsaldo uit was zelfs vier doelpunten beterEen soort klantenbinding voor de tegenpartij. En dat is geen toevalstreffer want in het eerste seizoen in de hoofdklasse haalden we uit méér punten dan thuis. In het programmablad voor AFC-RVC voor de nacompetitie lazen we dat onze Simon Coheneen aanbod heeft gekregen van AZ|67. Hij werd uitgenodigd daar als amateur te spelen. Toch aardig van die Wastora-jongens. 't Zijn vast idealisten die iets willen doen voor de onderliggenden in de samenleving Of zou 't iets met politiek te maken hebben: nivellering aan de basis op nul. Zouden ze Joop concurrentie aan willen doen Een van de beste wedstrijden, die het eerste dit seizoen heeft gespeeld, werd bewaard voor de laatste thuiswedstrijd. Een 4-1 overwinning op RVC in de nacompetitie. Een wedstrijd overigens met een incident dat zeer ernstige gevolgen had kunnen hebben. Vlak voor rust werd de op de grond liggende Frans van der Bor door de nummer 7 van de tegenpartij tegen z'n hoofd getrapt. Er dreigde uiteraard een handgemeen te ontstaan De scheidsrechter en de grensrechter hadden niets gezien, want die hadden de bal gevolgd De rust redde de scheidsrechter en de wedstrijd. Na de rust was Frans vervangen, maar nummer 7 stond weer m de wei. Gé van Dijk bewees daarmee een veel betere coach te zijn dan zijn collega van RVC. Want •rans had daardoor geen kans - zo hij dat gewenst zou hebben - verhaal te halen. Het eerste speelde na de rust schitterend voetbal als sportieve wraakneming en nummer 7 durfde geen been te verzetten. Uit ang ^t.Z'n.S°1ien?n eraan gingen? Wat Gé van Dijk in de rust gezegd heeft, weten we niet, maar*er was niemand bij AFC, die nummer 7 ook maar een haartje wenste te krenken. Er werd gevoétbald en hoe Als die coach van RVC enig psychologisch inzicht zou hebben gehad, zou hij nummer 7 in de rust naar de douche hebben gestuurd. Nu werd 't 4-1 en daar kwam RVC nog genadig van af. En Edwin Geluk fungeerde nog als maatschappelijk werker door nummer 7 veilig naar de kleedkamer te loodsen. De laatste thuis wedstrijd was in elk opzicht, qua speltechniek, produktie en zelfbeheersing, de kroon op het seizoen Er zijn clubs waar ze hebben leren leven met degradaties. AFC is dat meer dan een halve eeuw gJleden" o°°J ,1 l ut overkomen- In 1922 degradeerden we uit de overgangsklasse naar de tweede klasse. Sindsdien hebben we ons altijd - wel eens met moeite en soms via beslissingswedstrijden - weten te hand haven. Zelfs twee promoties, naar de eerste klasse in 1961 en naar de hoofdklasse in 1974. De competitie stand van dat eerste jaar in de eerste klasse is toch wel leerzaam. Van de tien clubs, die zich toen eerste asser mochten noemenzijn alleen AFC en De Spartaan hoofdklasser geworden. DCG speelt in de eerste klasse en alle anderen zijn uit het gezichtsveld verdwenen. JOS, dat toen kampioen werd, is nu via een be slissingswedstrijd teruggekomen in de tweede klasse. Maar Kon. HFC, OVVO en OSVzijn nu vierde klus ser, HRC, Hollandia en UVV zijn ook ver afgezakt. Een andere traan geldt Zilvermeeuwen, in het vorige seizoen nog collega hoofdklasser. Nu verder afgedaald naar de tweede klasse. Wij staan in AFC - dat is een oude traditie - altijd gauw klaar met kritiek. Maar die organisatie van ons kan toch niet zo bedonderd zijn als het eerste als tweede eindigt in de hoofdklasse en het tweede net niet het kampioenschap van de reserve eerste klasse haalt. En daarom zullen we volgend seizoen met meer aandacht op het derde elftal etten, want die degradatie zal ongedaan gemaakt moeten worden. Misschien is een indeling hoofdklasse reserve eerste reserve tweede (waaruit het derde nu verdwenen is) erg hoog gegrepen. Maar wie niet oog grijpt, zit voor hij 't weet op de glijbaan. En die kent maar één richting: naar beneden. Kijk naar die oude clubs waar we 's zomers tegen cricketen. V°C (vierde kiasser), HVV (derde klasser), HFC - Rood Wit (vierde klasser), UD (vierde klasser), <derde ,^s1ser)'1^B® (derde klasser), Hercules (derde klasser). Eens roemruchte namen ik de Nederlandse voetbalwereld, die aan de lopende band spelers voor het Nederlands elftal leverden. Nu sorry, want t klinkt zo beroerd- buurtclubs, die negen maanden van het jaar in de vergetelheid leven en alleen zomers dankzij cricket nog wel eens een kop in de krant zijn. Maar dat duurt maar drie maanden. Verlies en winst Onze stadgenoten uit Nood, Rood Wit, hebben 't niet gehaald. Uithuilen en opnieuw beginnen en alle suc- toegewenst. Pleister op de wonde van ons Amsterdamse voetbalhart is het kampioenschap van Blauw Wit dat wij van harte welkom heten in de hoofdklasse. Waarmee tevens gezegd is, dat vele oude namen uit de voetbalgemeenschap uit de hoogste gelederen verdwenen zijn, maar dat je ze ook wel eens ziet terugkomen Coaches in het betaalde voetbal worden nimmer moe te propageren, dat de show op het veld aan het pu- verkocht moet worden door middel van aanvullend voetbal. Dit betekent dan altijd de aanval voor eigen publiek op eigen veld. Wij hebben voor u eens nagegaan wat dat in de ere-divisie betekend heeft in het afgelopen seizoen. In de 6

Schakels (clubbladen) | 1977 | | pagina 6