TEVREDEN Hoewel we eigenlijk niet zo van terugblikken houden, gaan onze gedachten ongewild terug naar maart vorig jaar, toen het eerste met 18-11 een troosteloze positie op de ranglijst innam. Hoe anders staan we er nu voor: met 18-23 een fraaie vierde plaats, die nog alle mogelijkheden voor de strijd om de bovenste plaats biedt en ons dan ook tot tevredenheid stemt. Een ding is hetzelfde en onontbeerlijk gebleven: de steun van een grote schare AFC-ers tijdens de wed strijden van ons eerste, vorig jaar om het vege lijf te redden, thans om de kansen op het kamipoenschap te verwezenlijken. De komende twee wedstrijden, eerst tegen CVV uit en de week daarop tegen DWS thuis, zullen daarover de beslissing kunnen brengen. Twee maal winst betekent een koppositie, twee maal verlies definitieve uitschakeling voor de titel. De laatste wedstrijden hebben we wat punten laten liggen. Hopelijk zullen we die verloren punten de komende wedstrijden goed kunnen maken. We mogen dan wel al tevreden zijn, maar wat is leuker, dan een kampioenschap. A.s. zondag in Rotterdam rekenen we op ieders steun! Van de overige KNVB-teams staat het tweede op een prima, samen met Ajax 3 gedeelde, eerste plaats. Hopelijk heeft de gedwongen rust van de afgelopen weken, het ritme niet teveel verstoort en blijft de weg naar een kampioenschap open. Het derde is nu duidelijk in de degradatiehoek terecht gekomen. De komende wedstrijden zullen gewonnen dienen te worden, wil ons derde, dat toch genoeg kwaliteiten bezit, zich kunnen handhaven. Met handhaven heeft het vierde geen enkele moeite. Maestro Duinker haalt met zijn mannen in de zware reserve derde klasse nodige punten en stuurt ontspannen naar een positie boven de middenmoot. Een kampioenspretendent is het vijfde, dat van plan lijkt het vorig seizoen verloren terrein terug te winnen. We rekenen er een beetje op. De eerste kampioen is overigens al bekend. De junioren A-3 met als leider de heer van der Louw behaalden reeds op 13 maart het kampioenschap van hun afdeling. Dit team scoorde inmiddels uit zeven tien wedstrijden evenveel overwinningen en scoorde daarin 138(! doelpunten. Proficiat Voor de meeste teams zit de competitie er weer voor het grootste gedeelte op. Veel kampioenen zal dit seizoen ons niet opleveren, maar hopelijk wel een paar belangrijke. Het belangrijkste in onze vereniging blijft echter, dat we plezierig en sportief kunnen spelen. Daarbij kunnen en mogen de resultaten een minder belangrijke rol spelen. Veel hangt natuurlijk ook van de tegenstanders af, zoals ook het eerste zaterdagteam weer eens ondervond. Twee maal in successie zag dit team een wedstrijd gestaakt. Beide keren was de tegenstander de oorzaak, zodat de negatieve publiciteit, zoals door sommige kranten gesuggereerd, niet terecht was. De lente is alweer begonnen en sommigen onzer beginnen al weer aan de zomersporten te denken, (wij meenden zelfs Karei Brand en Rob de Jong al in de oefenkooi van ATC bezig te zien). Teneinde onze tot nu toe behaalde successen te vieren, organiseert de P PC a.s. vrijdag het tweede grote AFC-feest van dit seizoen: "Spring 's IN". Wat betreft de muziek is ditmaal wat meer rekening gehouden met de iets jongeren, maar wie zegt, dat de ouderen daar niet van houden. Tot vrijdag 25 maart dus F.R. LOTTO Denkt u eraan, volgende week is het weer inleveren van de maandlotto voor april. De lottocommissie van Frans Haubrich c.s. is blij met het vele werk, wat u hen de afgelopen maand bezorgd heeft. Aange zien de lotto ook in de zomermaanden doordraait en de leden van deze commissie wel eens met vakantie willen, kunnen zij enige hulp best gebruiken. Bereidwillige leden kunnen kontakt opnemen met Frans Haubrich iedere vrijdag van 18.30 - 20.00 uur op AFC. BILJARTERS OPGELET! Vrijdag 1 april a.s. spelen de Mets-boys tegen HBS. Alle boys worden om 17.30 uur op AFC ver wacht voor borrel en iets nuttigbaars. Dit is beslist geen mop. Er wordt op u gerekend Supporters van harte welkom. BALLEN Alle ballen voor de competitiewedstrijden van ons eerste zijn gegeven. De gevers uiteraard bedankt Nieuwe gevers zullen geduld dienen te hebben tot volgend seizoen. Wij houden ons alvast aanbevolen. U I TVERKI EZ ING Onze teamleider Sal van Gelder en trainer Gé van Dijk zijn uitgenodigd het Nederlands voetbalteam naar de Maccabiah te begeleiden. De spelers, die zij meekrijgen zijn nog niet bekend. Allicht zullen er een paar AFC-ers van de partij zijn. In ieder geval kunnen wij Sal en Gé vast feliciteren met hun uitverkiezing. Met een uitverkiezing kunnen wij ook Rob Ketellapper gelukwensen. Hij werd nl. gekozen in de Amster damse selectie van 13 en 14 jarigen. Alex Verheyden heeft zich als laatste AFC-er gehandhaafd in de selectie van het Amsterdams juniorenteam, wat mee gaat doen aan het internationale vierstedentoernooi. We hopen dat Alex erin blijft en wensen hem daarbij veel succes.

Schakels (clubbladen) | 1977 | | pagina 2