-6- de ziekenkamer, haalde licht zijn beroosde schouders op en zei: "Ik zou het niet weten, beste man. B Daar moet ik navraag na doen". "Doet u dat, mijnheer pastoor, doet u dat."Tja, dat zal ik doen, ik beloof het je. Woensdag ben ik bij je terug en dan zal ik het je vertellen. Een zuster kwam binnen en maakte het bekende gebaar; de pastoor stond op en opgewekt sprak hij: "Nou, tot Woensdag dan, hê". De ogen van de gekluisterde man spraken boekdelen, welk een groot liefhebber van het spel moest dat zijn. Drie dagen later stond hij wederom aan het bed van de voetballer, wiens toestand toch een lichte verbetering te zien gaf. Hij kwam zelfs een weinig overeind: "En, mijnheer pastoor, enzijn ze er?" De zielenherder maakte een kalmerend gebaar, zalvend kwam z'n stem: "Ze zijn er, jongen, ze zijn er.en voor zondag sta je al opgesteld". Charlie BAR TALK Naam Sommige leken vragen wel eens hoe de naam van dit rubriekje uit te leggen valt. Welnu het is gewoon gel.aan de bar. Maar het is ook erg en verzachtend. Elke kruiswoordliefhebber kent bar en talk verzacht in de sokken onzer voetballers. Veteranen Weer eens een dagje Veteranensfeer geproefd. Wel bevallen mag ik zeggen. Het eigenlijke voet balspel haalde nauwelijks een zes doch was voldoende om HBS te kloppen. Maar dan. Hetgeen zich na de wedstrijd ontrolt. Sommige makkers zijn in het bezit van kleine paleizen en in één daarvan mochten we de avond doorbrengen. Gedronken, gegeten, in de biljartzaal vertoefd en gesprekken gevoerd. En vooral dat laatste is vermoeiend gebleken. De één wil een onlangs gescheiden weduwe koppelen en de ander wil vooral recreatie de boventoon laten voeren. Interessant| dit allesdat wel. Teken Dezer dagen stond ik aan de bar op mijn vaste plek. Het was nog stil en ik relaxte. Spijkerbroekje aan en handen in de achterzak met de duimen buiten. Ken u dat? Komt er een knaap binnen. Ziet mij en begint als een gek rond de biljarts te rennen en stopt amechtig bij de kruk naast mij Ik vraag nog: "Wat maak je me nou?" Hij: "Ik dacht, dat je hit and run aangaf". No dogs allowed Feliciano had aan deze maatregel al een hekel. Laat staan wij. Gedurende de weekends accoord, maar door de week zat niemand iemand in de weg. Het reclame-vliegtuigje is al gehuurd: "Barend and Patrick back". V akantie We zouden lekker eten. Met slakken vooraf. Allebei een half dozijntje. Gerenommeerd restaurant dat wel. Enfin de escargots worden opgediend. Alle schelpen leeg. Ober d'r bij en moest toegeven. Duizend excuses natuurlijk. "Maar meneer", zegt hij"één mazzel hebben we. Ze kunnen niet ver weg zijn". Jan Tjalling SUPPORTERS Hoe belangrijk supporters kunnen zijn voor het bereiken van een bepaalde sportieve prestatie kan iedere top- of andere sportbeoefenaar u vertellen. Helaas is in het huidige betaalde voetbal de vandaal-supporter een steeds meer voorkomend verschijnsel, dat door hele politiemachten in toom gehouden moet worden. Gelukkig is hiervan in het amateurvoetbal geen sprake. Bij de wedstrijd van ons eerste gaan de supporters zich wel meer roeren, maar dat uitsluitend in het positieve. Hoorden wij vorig seizoen slechts zelden de aanmoedigingen van de tribunes rollen, nu hadden we bijvoorbeeld in de uitwed strijd tegen UVS de overhand op het thuispubliek. Houen zo, zouden we zeggen! Ook voor onze lagere teams zijn supporters van groot belang. De jeugd heeft over het algemeen in dat opzicht niet te klagen: ouders, vriendjes en scouts vormen meestal een talrijk publiek. Moeilijker ligt het bij de lagere seniorenteamsDaar is het met enkele echtgenotenwat kroost en een verdwaalde passant meestal wel bekeken. Een uitzondering op dit geheel maakt ongetwijfeld ons derde zaterdag-elftal. Hier een vaste kern supporters die weer en wind trotseren om de prestaties van dit in alle opzichten opmerkelijke team te volgen. De harde kern van deze groep wordt gevormd door enkele vaders, hetgeen enig opzien mag baren, nu het hier een elftal met een gemiddelde leeftijd van 32 jaren betreft. Het betreft hier louter kenners, die in geen enkele keuzecommissie zouden misstaan en dan onmiddellijk hun eigen zoons zouden opstellen, enkele namen: Jacques Kikkert sr, Ton van der Valk sr, Jan Snelleman sr

Schakels (clubbladen) | 1976 | | pagina 7