SPORT EN STOELGANG Zonder ook maar één ogenblik te trachten onze Schakel naar een bedenkelijk peil te voeren, mogen enkele gedachten en beschouwingen t.a.v. een, volgens mij, bijzonder belangrijk conditie-onder deel in de sport ook voor u niet langer onbekend blijven. En als u dit hebt gelezen zult u in eerste instantie mogelijk geneigd zijn als lid van AFC te bedanken. Doch ik ga nog verder: met mijn niet geheel ongegronde angst uit te spreken, dat ik door enkelen op mijn vestje zal worden gespuugd Daar ik geen vest draag, noch bezit, durf ik straks weer in alle rust onze velden en soos te bezoe ken. Het "geval" heb ik goed doorgesproken met Frank Reddering. Toch een jongen met puur goed verstand. Een jongen, mag ik zeggen, die vooruit wil. Hij bleek met dit metier uitstekend op de hoogte. Het hele gedoe gaat namelijk om het weinig bekende feit, dat grote sportsmen, vóór zij veld, baan, ring of arena gaan betreden door een soort neurotische drang op besliste wijze hun ontlasting kwijt moeten. Een sterk voorbeeld was Wally van Weele, oud-speler van AFC 1, nederlands recordhouder van gescoorde cricketcenturies. Twintig minuten voor de match begon dan zijn gezicht te verkrampen. Dan dook hij eerst in zijn voetbal- of erieketbag om zich van een closetrol te voorzien. Herinner ik het mij goed, dan had hij een voorkeur voor rose, vrij van schadelijke bestanddelen en zo zacht als zijde. Dan was er maar één plaats, waar je hem kon zien. Tenminste, ais hij de deur niet had dichtge trokken En zelf, óók spelende in het elftal van Wally, heb ik ééns een enorme aandrang gehad. En ik kan u verzekeren, dat het een doorslaand succes was. Ongelooflijk, wat een mens in z'n eentje kan presteren Frank Reddering en ik zijn eens gaan informeren in hoeverre en door wie zo al bij AFC deze natuurlijke "happening" plaatsvindt. Wij zijn omzichtig en vooral delicaat te werk gegaan. Kampioen in dit werk blijkt wel Edwin Geluk te zijn. Met hem is het voor iedere wedstrijd fors raak. Edwin is een gezonde jongen, mag alles eten en drinken en iedere keer is het dus: "Geef hem van Jetje". Er blijken in ons eerste elftal ook enkelen te zijn, die, mag ik het zeggen?, content zijn door een luide wind te laten. Wij hebben Dokter Henk Stailman daarover gevraagd en zijn oordeel was: "Uiterst gunstig voor de conditie. Ruimt schadelijke gassen op. En beter in de vrije lucht dan in een benauwd hok". Zo, dat was dus dat. In het tweede zitten weinig bekende poepers. Nou, ja, misschien enkele stakkerige amateurtjes, doch echt, die doordrukkers die heeft het tweede niet. Zelfs de winden zijn er schaars. Je zou dus bij het tweede kunnen zeggen, dat het er meestal windstil is. Maar bij het derde is het een heel ander geval. Daar zijn nog jongens van de "grote boodschap". Zó talrijk somsdat Sal van Gelder overweegt er toiletten bij te laten bouwen (dan kunnen zij tijdens feesten weer afgebroken worden). Dat wordt dus min of meer seriewerk.Met windkracht 11. Al met al blijkt deze gezonde gewoonte opwekkend en stimulerend te werken op de hierna uit te voeren sportprestatie. En hoe een grote invloed deze gewoonte in de sport reeds heeft zal ik u aantonen door bepaalde opmerkingen en benamingen, die bij voetballen worden gebezigd. Ik hoorde Hugo Walker wel eens zeggen: 'Wat een drollenscheidsrechter". Thans weet ik, wat hij bedoelt. Thomas Rongen kan "stronteigenwijs" zijn en Henk Bijlsma vaak "poepgoed". En soms heeft Kees Gehring "schijt" aan het publiek. Maar toch kan hij zo af en toe "een poepie laten ruiken". En ik hoor Ben Slaap nóg zeggen: "Ze moeten veel meer drukken". Nou, en zijn er geen wedstrijden, die je wel op je gat kunt schrijven? En draait Simon Cohen niet als een drol in een piespot Straks zeggen ze nog, dat AFC een "bekakte" club is. Misschien hebben ze nog gelijk ook. Hé, hé, mensen, het is er uit. Een opgelucht gevoel. Oh, ja, en of u niet vergeet na afloop door te trekken J.E.Canmé de Bout-Hachêle COMMISSIE Een nieuwe commissie binnen AFC zag het leven. Weer één, zult u misschien zeggen. Ja, weer één, en net als vele andere een heel belangrijke. De commissie JEUGDHONK heeft zich als taak gesteld de weg te banen voor de realisatie van een jeugdhonk. Op 1 november jl werden de wijze koppen onder voorzitterschap van Henne Boskamp bij elkaar gestoken. Wij houden u op de hoogte.

Schakels (clubbladen) | 1976 | | pagina 5