-6- Een man lieten wij in vertwijfeling achter, nl. onze coach Drs. H. die er zwaar de P in had. Ten eerste was het gelijke spel tegen de Beursjongens - zijn eigen hoekman speelde mee en verkocht hem nog even gauw twee Bols - een morele nederlaag, ten tweede telt voor hen alleen de overwinning. Geld noch moeite spaarde hij om achter de oorzaken van de mindere resultaten te komen. Na overleg met onze interne economische dienst, bestaande uit de drssen Cohen, Dik en de Graaf (eenvoudige namen voor dure jongens), kwam het verlossende woord naar boven: VERSPILLING. De maatregelen volgden in de uitwedstrijd tegen DWA 4: er werd bewust gestart met 10 man. Succes bleef niet uit, na 25 minuten stonden we met 2-0 voor. Helaas kregen de tegenstanders ons door en gingen met een dubbele keeper spelen, hetgeen in een ruststand van 2-2 resulteerde. Na rust werd toch de elfde man ingebracht en wel de topscorer van het seizoen 75/76 Fredje, die al weken zijn schot kwijt is en dat ook nu weer met verve demonstreerde. Gelukkig liet de scheidsrechter, een autoritaire hippie, hem in het veld toe, ondanks het feit, dat hij afgeschre ven had en de akte van inschrijving reeds notarieel gepasseerd was bij het kantoor Buunk Brummelhuis. Toch was het uiteindelijk dezelfde Fredje, die na goed doordouwen van Bereman, de bijter op het middenveld, in de laatste minuut de voorzet kon geven, waaruit Henk Dik het verlossende doelpunt kon scoren. De overwinning werd in zeer kleine kring, dit in verband met het feit, dat enkele spelers het veld niet hadden weten te vinden, gevierd. Jack Kikkert meende zelfs, dat DWA op Tenerife speelde, hetgeen pleit voor de capaciteiten van Reizen-man Ger Smit, die Jack op dit dwaalspoor had gebracht. Zat-drie dus drie uit drie. In de wetenschap, dat wij de resultaten van hêt eerste niet kunnen benaderen, gaan wij onverdroten voort. FREDJE M'n ZOON Z'n ouwe heer probeert al wekenlang te voetballen tegen V. V.A. al was het alleen maar, om een oude vete uit te vechten. Helaas wil het niet lukken, want het terrein schijnt voor eeuwig afgekeurd. Dientengevolge is ook zoonlief ontbloot van alle voetbal, (hoe dat precies is, weet ik óók niet, maar ik vinnet zo móói klinken) want die doet alles, wat z'n vadehdoet. Maar eindelijk gaat er een electrische schok door het hele gezin: ER WORDT GEVOETBALD VANMIDDAG! Alles geraakt in koorts: benies voetbalkoffers worden gepakt, en wóór je stapt, val je over afgekeurde of geselecteerde voetbalattributen. Die worden tenslotte gemixed en in eerbiedige vervoering naar het AFC-terrein gezeuld. "Nu-het-dan-toch-gebeuren-moetkomt er een zwevende blik in de ogen der mannen, ze verstaan niet wat ik zeg en lopen afwezig heen en weer. Pa gaat vooruit, zoon moet eerst naar z'n kinderbibliotheek en zal per tram volgen, naar het zaligste van het zaligste: HET A. F. C.-TERREIN Maar het anders zo trouwe A. F. C. terrein doet niet onder voor dat van V. V.A. het wordt óók afgekeurd. Een teleurgestelde ouwe voetbalrot belt op: "Houd die jongen tegen, laat hem d&t bespaard worden, dat hij al die goals in gedachten voor niets maakt. Ik open een wilde jacht, om het jongetje op te vangen; tenslotte vat ik post bij het overstappunt van lijn 7. En ja, hoor, daar zie ik tussen de mensenmenigte een klein knulletje met een rare bultige voetbaltas, zó doodernstig als ik hem nog nimmer zag, met een hoge kleur en ogen, die alleen maar voetbal visioenen hebben en hij hüppelt. Och, die arme, ernstige huppelaar Dat ik hem zó'n verdriet moest doen EEN AANGETROUWDE (Red. dit artikeltje schreef onze aangetrouwde in 1951 en is met de tijd van afgelastingen weer in aantocht, weer volkomen actueel) FOTOS De meeste AFC-ers zullen de vele fraaie foto's in de vitrine op de gang van ons clubhuis al opgemerkt hebben. Zij zijn gemaakt door onze donateur de heer Magielsen van het Nationaal Foto Persburo. Iedere week schiet hij een paar fraaie actiefoto's, waartoe met de huidige produktie van ons eerste alle gelegenheid is. Wellicht is aan het eind van het seizoen een kleine expositie mogelijk. U hoeft daarop echter niet te wachten, want u kunt iedere week al een kijkje nemen.

Schakels (clubbladen) | 1976 | | pagina 6