-3- LE VE DE SPORT Het zal voor iedereen duidelijk zijn, dat de sportpers, op voor hen zeer simpele wijze, zijn stempel kan drukken op aller sportgebeuren, Sportverslagen - overzichten, verloederd en mis vormd door opinies van coaches en andere "belangrijke" figuren, Krantlezend en sportminnend publiek wordt dusdanig vergiftigd en opgehetzt, dat ze er van moeten braken. Enerzijds kan die sportpers behaalde clubs op een bepaald moment terzijdestaan, op een ander ogenblik kan die zaak afgebroken en vertrapt worden, waar het maar enigszins mogelijk is, Duidelijke voorbeelden zijn hun impressies en weergevingen over de topclubs in het betaalde voetbal. Als Ajax twee keer verliest worden ze voor de rest genadeloos weggeschreven, Y int P,S, V, twee keer, dan zit die Sportpers zich uit te sloven met de meest ondenkbare superla tieven. Het gevolg is dan meestal dat de ene club zijn supporterschare ziet geminiceerd tot 7000 en dat de ander een uitverkocht huis kan boeken. Men schroomt zich niet om zelf een "open brief" aan de een of andere smerige raddraaier als verslag van de wedstrijd te gebruiken. Zeker niet in de laatste plaats zijn talloze "broodschrijvers" in de sport schuldig aan het huidige gebeuren rond de sportvelden, Hoe anders ligt die zaak bij ons bescheiden, rustige, weinig eisende amateurclubje, A,F,C, In de ruim 50 jaar, dat ik deze aparte club heb mogen meemaken, hebben we 40 jaar(! ach tereen in de K, N, V,B, geploeterd om de onderste plaats van de tweede klasse niet te bezetten. Zenuw-inrichtingen zouden goede zaken gedaan kunnen hebben met louter ons, A,F„C,-ers, Psychiaters hadden rijk kunnen worden, indien ze het aantal spreekuren voor ons wat hadden weten uit te rekken. Tientallen keren bevonden wij ons op de rand van de degradatie en totale vernieling. En ons clubblad de "A, F, C,-Schakel" barsste iedere keer van steunoproepen,alarmtoe standen en hulp kreten, Wij hadden geen Sportpers nodig, In de krant 4 regels over onze wedstrijd en voor de rest taboe. Maar wilt u weten, wat WIJ al die vele jaren hebben gedaan Wij zijn onze eerste elf jongens trouw gebleven. Wij zijn ze blijven steunen. Wij hebben onze kelen schor geschreeuwd Nou, ja, na afloop en soms óókwel eens daarvóór werden die kelen onvoorstelbaar goed gesmeerd met bepaalde recepten, uit Schiedam afkomstig. Wij zijn naar Den Helder, WormerveerEnkhuizen, Hoorn en Alkmaar gegaan. Desnoods op de fiets. Maar we zijn A,F,C,ons bloed-eigen-cluppiesteeds trouw gebleven. Kijk, en d£t is nou het grote verschil tussen "supporters" van de betalende clubs en wij. Nu weten we wel, dat het amateurvoetbal door enorm veel mensen wordt bekeken als iets, dat er vrij onbenullig en ongevaarlijk in de K,N, V, B„ bijloopt. Nu weten we óók wel, dat de K, N, V,B, slechts kan leven door middel van de geldelijke steun van al die onbenullige amateur tjes, We weten zelfs zeker, dat de Toto en Lotto hoofdzakelijk gedragen wordt door de zeer vele trouwe aanhangers van de amateurs. Ja, wat weten we niet. Zijn we dan zó knap Doch u hebt het kunnen lezen. Tijdens de extra algemene vergadering van de K, N, V, B, hebben al die grote "leiders" van die amateurs eenvoudig hun mond niet durven opendoen, Jaap van Praag zegt, dat hij het een zootje vindt, die bond Maar de amateurs, van wie alle profclubs afhangen, zwijgen als zoete, nette jongens Maar wêl bange jongens. Ze zouden het eens eventjes gaan vertellen, Ja, dat zeiden ze in de wandelgangen En met meneer Feringa, of hoe die ook mag heten, verdwenen ze door de zijdeur En Meuleman snoot zijn neus in een grote zakdoek, Misschien barsste hij op dat moment wel van het lachen, Die grappige, fijne amateurs ook! Het is mijn gewoonte niet om iets te schrijven over die mateloze K, N. V, B„-horde„ Laten de nieuwsbladen dat maar doen. Dan kunt u weer vernemen, dat Krol het niet meer ziet zitten, dat Rijsbergen boos is op Treytel, dat ze in Utrecht étalageruiten en auto's hebben vernield en dat Vonhoff zo blij is, dat het zo goed ging in die wedstrijd, die Jan Beek zo uitstekend voor Utrecht leidde, Tot heil van de raddraaiers, closetpapierwerpers, tribuneslopers en blikwerpers Maar wij, A, F.C.-ers, wij blijven fijn naar ons eerste kijken. En ook naar hun tegenpartij. Want als die héél goed speelt, dan moet die maar winnen. En dat lijkt mij de betere opvatting van de sport. Oh, ja, en of u niet tijdens de wedstrijd met Kees Gehring wilt praten, J,E. Canmé de Bout-Hachêie SCHOENEN Henk Bijlsma scoorde reeds zeven maal voor ons eerste en verdiende daarmee een paar voetbal schoenen, aangeboden door Cor du Buy en sporthuis Smit-Cruyff. Ook Richard Schemmekes en Kees Gehring, die beiden drie maal scoorden, staan hoog in het Parool-topscorers klassement.

Schakels (clubbladen) | 1976 | | pagina 3