-12- De El versloegen zowel Blauw-Wit, Sporting Zuid als Rivalen met de geweldige score van 6-0, alleen Swift gaf met 1-0 nog de meeste moeite. Maar ook in die wedstrijd had de uit slag veel groter kunnen zijn als er niet zoveel kansen verknoeid waren. De leider de heer Franke is er die dag crazy van geworden. Jongens daar gaan wij op de training wat aan doen, want als wij straks op grotere weerstand stuiten, zoals b.v. tegen Buitenveldert, dan zou het ons wel eens op kunnen breken. Volledigheidshalve verdient ook de doelman van Swift nog een ere saluut. Wat die er allemaal uithaalde, geweldig. Maar ook onze doelman "Gielen" is nog niét gepasseerd in 4 wedstrijden en dat nog wel met heel weinig keepertraining, wat moet dat niet worden als je straks een paar keer o.l.v. Heer Speelman getraind hebt Dit geldt trouwens voor al onze E.pup. keepers "Sla geen keeperstraining over" iedere woensdagmiddag staat de trainer klaar om jullie de fijne kneepjes te leren. De E2 is dus ook nog ongeslagen, maar wij moeten helaas wel stellen dat ze meer gelijk spelen dan winnen, nl. 1 overwinning tegen Arsenal (1-0) en 3 keer gelijk. Dit houdt in dat er iedere wedstrijd met veel inzet tot het laatste fluitsignaal gespeeld moet worden en dat doen de jongens van Heer Kampstra bijzonder goed. Voor die inzet krijgen zonder uitzonde ring alle spelers een 10; nu nog een beetje meer overleg tijdens het spel dan worden ook hier meer overwinningen geboekt, want b.v. tegen KBV hadden wij moeten winnen, maar de kansen werden niet benut. De E3 is tevens ook het derde elftal wat met veel succes de wedstrijden afsluit. Slechts 1 wedstrijd en wel tegen Sporting-Zuid ging verloren en dat was een schoolvoorbeeld van een ongelukkige nederlaag, want wij waren veel sterker, maar pech aan onze kant voorkwam doelpunten en één uitval van Sporting Zuid betekende de nederlaag. De beste wedstrijd was die tegen Buitenveldert (5-2) Hoewel de machine tegen Blauw-Wit (7-1) ook goed liep maar in die wedstrijd was de tegen stand minder. Alles bij elkaar een elftal waar wij nog veel goeds van verwachten. De E4 bestaat vrijwel geheel uit spelertjes die ook het volgend voetbalseizoen nog voor de E pupillen uit kunnen komen. Er lopen goede voetballertjes in dit team maar soms worden ze er door de meestal wat oudere tegenstanders uitgelopen via kracht zoals b.v. tegen Slo- tervaart Rl(! maar AMVJ 1(! en Goldstarvl(! moesten in onze benjamins toch maar mooi hun meerdere erkennen en er zullen nog vele volgen. Dit ligt voor de E5 wat moeilijker; ook dit team van bijna allemaal nieuwelingen zit in de zelfde voor hen zware competitie als de E4. De resultaten zijn tot dusverre dan ook niet zo best, maar ze gaan iedere week toch duidelijk beter spelen en jongens, jullie eerste over winning zien wij vast snel komen. De E6 is weer zo'n succesvol E team, dat er lustig op los scoort en slechts één nederlaag tegen koploper SCZ'58 moest incasseren (2-1). Beide wedstrijden tegen andere teams werden met 3-0 gewonnen, terwijl de wedstrijd tegen E7 van AFC met 3-2 gewonnen werd. Alles bij elkaar een goed team waar een paar talentjes rondlopen, want ook dit team heeft bijna uit sluitend spelers die ook volgend jaar nog E pupil zijn. Des te verheugender is de kleine 3-2 nederlaag die de E7 tegen dit sterke team leed, want hieruit blijkt dat ook de E7 een elftal is dat gezien mag worden, daar weet KBV E2(!van mee te praten, die gingen tegen dit elftal even met 4-0 ten onder. Eland El(! en Arsenal E2 waren ons echter de baas zodat wij met de E7 in de goede middenmoot zitten. De E8 heeft alle smaken al geproefd en wel: nederlagen tegen Buitenveldert E3(0-2) en RAP E2(l-7) een overwinning op Rivalen 1-0 en een gelijkspel tegen AFC E9(l-1). Een leuk team die nog voor menig tegenstander een moeilijk te kloppen ploeg zal blijken te zijn. De E9 heeft weliswaar nog geen overwinning geboekt, maar de resultaten zijn toch lang niet slecht. Ook hier in dit team zitten spelers die wij later bij AFC in hogere elftallen terug zullen vinden. Wat te denken van de twee gelijke spelen tegen AFC E8 en Rivalen E3(! dat Swift E3 en Buitenveldert E3 testerk voor ons waren doet aan de goede verwachtingen niets af. Ook hier zit een duidelijk stijgende lijn in het elftal. Zo, dat is dan in heel korte trekken het wel en wee van onze E püpillen. Wij hebben daar uit kunnen vaststellen dat de prestaties echt goed te noemen zijn en voor de toekomst van AFC er florissant uitzien. Veel belangrijker vinden wij echter dat het zulke leuke elftallen zijn, die met hun leiders iedere zaterdag weer als vrienden met hun tegenstanders genieten van de voetbalsport. Er wordt enthousiast getraind op de woensdagmiddag (grote opkomst) er wordt sportief gespeeld op de zaterdagen zonder een enkele wanklank, kortom het is een feest. En zo moet het ook!Wij vinden dat laatste nog veel belangrijker dan de goede resul taten, hoewel die natuurlijk ook wel leuk zijn. Wij hopen dat wij bij de volgende uitgebreide Schakel met ons overzicht net zo enthousiast kunnen zijn. Met de wetenschap dat onze elftallen over zulke goede leiders beschikken is dat wel zeker. J.C. Pup. E.

Schakels (clubbladen) | 1976 | | pagina 12