-6- OVER ZOMEREN Voor de werkelijke voetbalfanaten onder ons heeft deze zomerstop niet lang geduurd, Begin augustus konden zij reeds de tribunes van het Olympisch stadion bestormen om het Amsterdam-701 toer nooi te aanschouwen. Of zij daar enig plezier aan beleefd hebben., blijft natuurlijk de vraag. Als niet in die mate aan het voetbal verslaafde, wens ik mij zomer's uitdrukkelijk met de zomerspor ten en, indien het weer het toelaat, de strandse genoegens bezig te houden. Toch blijft ook dan AFC het keuzepatroon beheersen. Zandvoort betekent tentje 4, alwaar men getuige kan zijn van de fraaiste klaverjaspartijen, Zelfs Fred Laarhoven heeft het daar deze zomer goed onder de knie gekregen. Fred heeft trouwens toch een goede zomer achter de rug, want ook met tennissen ging hij goed vooruit. Op het tennisveld was dit jaar toch wel het nodige te genieten. Zelf was ik getuige van een van de fraaie zondagse partijen tussen Charly Brandt en Rob de Jong, Karei, hard slaand, goed vollerend won net van Rob, de man van het listige boogballetje. De fraaiste prestatie, geleverd door onze voorzitter Jan van Dijk, voltrok zich jammer genoeg niet voor mijn oog, Jan versloeg Rolf Lee- ser en schakelde deze daarmee uit voor het AFC-toernooi. Niemand had dit verwacht, zeker Rolf niet, die er nog een beetje ziek van schijnt te zijn. Overigens was het goed toeven op de ATC-banen, Toch is het soms verbazingwekkend hoe dun de banen bevolkt zijn, zelfs tijdens het fraaiste tennisweer. Toch zagen we menige voetballer de basis leggen voor een goede conditie, Ook de cricketers en honkballers konden profiteren van het fraaie zomerse weer» ACC heeft nog kansen op het kampioenschap en terugkeer naar de hoogste klasse, waarin zij toch eigenlijk thuis hoort» ABC is uitgespeeld en eindigde in de middenmoot» Oudgedienden Hans Slaap, Edwin Geluk, Frank Bouman, Jan Adriaans en Bob van de Bergh bewezen het spel nog niet verleerd te zijn. De Softbal- afdeling groeit gestaag. Het eerste team van de dames bekroonde dit met een kampioenschap» Nog lijkt de zomer niet van wijken te weten, Maar we gaan nu toch echt met voetballen beginnen. Door de droogte van de velden konden slechts weinig oefenwedstrijden gespeeld worden» Zondag de eerste competitiedag voor de amateurs» We hebben er zin in. U komt toch ook naar onze eerste thuiswedstrijd tegen Rood Wit A kijken. Tot zondag dan WAT WORDT HET? Een brandende vraag aan het begin van ieder seizoen is: "wat gaat het eerste doen dit jaar". Ge louterd door onze ervaringen van vorig jaar, toen we zonder enige terughoudendheid een zeer op timistische prognose de wereld inslingerden, zijn wij nu wat behoedzamer te werk gegaan. Daar bij werd niet op geld gekeken - overigens een handelswijze die bij AFC gelukkig minder gebruike lijk is - en zeker niet over een nacht ijs gegaan. Liefst drie experts werden geraadpleegd, de Friese waarzegster Na Moes uit Ter Apelde Finse paragnost Tuupi Nouhoumicki en de Indiase guru Mahachmar Molemi Singh. Slechts drie vragen, dit uit economische overwegingen, konden voorgelegd worden en wel de vol gende: - Wint AFC de eerste thuiswedstrijd tegen Rood Wit A - Hoeveel wedstrijden wint AFC in totaal dit seizoen, gespecificeerd in uit en thuis» - Op welke plaats eindigt AFC het seizoen 1976-1977 Na Moes was de enige van de drie, die de naam AFC wat zei, aangezien zij in 1957 een feest in ons clubhuis aan de Zuidelijke Wandelweg bezocht had. Het verbaasde haar thans te horen dat AFC een voetbalclub was. Zij had daar geheel andere ideeën over» Na vier koppen koffie, drie cognac en twee minuten kijken in haar bol, kwam zij tot de volgende conclusies: AFC wint van Rood Wit A, wint 43 thuis- en 34 uit-wedstrijden en eindigt dus op een 82ste plaats. Volmaakt waardeloze in formatie, zoals voor de kenners onder ons duidelijk zal zijn. Oorzaak waarschijnlijk verkeerde programmering door onze Ter Apelse correspondent Simon Schuur of het verkeerde merk cognac. Toch mag de uitkomst 82 knap genoemd worden. Om verdere verrassingen te voorkomen reisde ondergetekende per geleende fiets zelf naar het Finse Turku, teneinde achter de prognoses van onze vriend Tuupi te komen. Tuupi, een Viren-achtige Fin, was bereid ons na een driedaags ver blijf in de sauna te woord te staan. Wist u overigens, dat rendiermelk een opvallende smaakgelij- kenis met wodka vertoont, Na langdurige betasting en besnuffeling van de door ons meegebrachte attributen, t.w. een haarlok van Jan van Dijk, het sigarettenpijpje van Sal van Gelder, de brom fiets van Gé van Dijk, de linkervoetbalschoen van John Burke, de rechter van Kees Gehring het broekje van Edwin Geluk, het shirt met aanvoerdersband van Bas Rachman en de waterzak van Joop Huybens, deed hij zijn enigszins verwarrende voorspellingen» AFC wint van Rood Wit, geen enkele thuis- en drie uit-wedstrijden worden gewonnen, hetgeen resulteert in een eerste plaats, Hoe is ons vooralsnog een raadsel, zouden de betalende clubs dan toch nog aangepakt worden? De guru, verblijvend in het Hilton op doorreis naar Miami naar Garmisch Partenkirchen, was onze laatste hoop op een verantwoorde prognose. XiGu o

Schakels (clubbladen) | 1976 | | pagina 6