-6- Tot slot nog enige woorden tot de A-junioren, commissielid Jan van Schaik en Karei. Allereerst Jan. Het eerste en tevens ons laatste seizoen is voor mij persoonlijk op het gebied van de samenwerking tussen trainer en commissielid buitengewoon goed verlopen. Er werd een vaste koers gevaren, waarbij het belang van AFC primair stond. Jan weet precies wanneer dat AFC-belang moet prevaleren en handelt daar dan ook naar. De leiding over alle A-junioren was bij hem in vertrouwde handen en de resultaten zijn daar dan ook een uitkomst van. Van alle 5 jaren, dat ik trainer van de A-selectie ben geweest, is het laatste seizoen het rustigste seizoen geweest. Alles werd soepel opgelost, alle spelers waren tevreden (de onverbetelijken uitgezonderd) en er heerste een prettige sfeer. Jan, nogmaals bedankt en ik zie je straks wel weer terug in een of andere functie bij AFC. Karei (Baarschers) is een hoofdstuk apart. Aan een samenwerking van 5 jaar bij de jeugd is een eind gekomen. Gelukkig stopt Karei er niet mee maar gaat mee naar de senioren. Wat Karei voor alle spelers van de A-l in de afgelopen 5 jaren heeft betekent kan ik niet beschrij- v en. Dat moet je meegemaakt hebben. Karei is voor mij het bewijs, dat een jeugdleider, in tegenstelling tot andere beweringen, beslist géén preciese "Piet Lut" moet zijn. Wat hij dan w el is, nou dat is niet gering. Hij is vlot en adrem, is de schakel tussen spelers en trainer, weet overal een oplossing voor, heeft gevoel voor humor, heeft een ruim incasseringsvermogen, heeft begrip voor de "moderne" AFC-jeugd en weet met jonge kerels om te gaan op een wijze, die niet te omschrijven is. Kortom, Karei heeft het en is voor de junioren een tijdsverschijnsel. Rijdt in een prachtige auto, draagt een leren jack, laarzen en vlotte shirts, en heeft boven dien Karei bedankt voor alles, vooral ook voor de wijze waarop je de laatste twee maanden de trai ning hebt overgenomen. Ik reken ook in de toekomst op jou, Tot slot de jongens van de Al. Jullie zijn het seizoen begonnen met plaatsing voor de interregionale. Dan gaan Thomas en Tonnie over naar de senioren. Dat is dan de eerste klap die jullie gaan incasseren. Geen kampioenschap, dat kan dan al niet meer. Maar jullie weten, bij mij staat het belang van AFC bovenaan. Dan in de loop van de competitie Simon en Flip naar de senioren» Weer incasseren, dan Michael, Ronald en Diederik die het derde gaan versterken. Weer incasseren. Geen gemop per, misschien een beetje teleurstelling, maar dan toch nog 22 punten uit 22 wedstrijden. Over mentaliteit gesproken. Jongens, als jullie karakter zo blijft, dan ben ik ervan overtuigd, dat over een paar jaar velen van jullie in een hoog elftal bij AFC spelen. Bedankt voor jullie begrip, ook bedankt voor jullie inzet en korrekte houding in het veld. Jullie begrijpen tenminste dat het niet nodig is, dat onze mooie voetbalsport verloedert. Ik heb jullie altijd dit voor gehouden "Speel fel en beheerst" probeer altijd te winnen, maar niet ten koste van "alles". Nou, dat was het dan weer. Allemaal een prettige vakantie en voor alle AFC-teams voor het v olgend seizoen een advies."maak zo vlug mogelijk 5 goals en ga dan op de aanval spelen". Gé van Dijk (voor insiders 8 - 12) INSIDE INFORMATION Het gekkenhuis van de Boelelaan nr. 50 is weer wat tot rust gekomen. Volgend seizoen moeten we het zonder S. D. W. stellen, hetgeen wel spijtig is, want het waren altijd van die leuke wedstrijden. De aandelen "ASPRO" en "BAYER" zullen nu wel in waarde dalen, terwijl daarentegen HELNEKEN en BOLS worden getipt. En Ouwe VLEK is gewillig! Tja, dat gekkenhuis van AFC.En wist u dat er zoveel kapitalisten in onze vereniging zijn. Iedere keer, dat wij een vrij beslissende slag wonnen, werden we opgebeld en dan zei een stem: "Vuile, smerige kapitalisten, we krijgen jullie wel!". Hoofdverpleger Sal van Gelder kijkt niet zo wild meer uit zijn ogen en chirurg Gé van Dijk is uitgeopereerd. De ploeg van patiënten, die ons ieder jaar tegen deze tijd dol draait, mag een uurtje op. Enkelen mogen zelfs buiten het gesticht "Goed Genoeg" wat wandelen. En ik heb er zelfs een paar een bruine kroeg zien inschieten. Ik meen te hebben gezien, dat ze dan met wat onvaste loop er weer uitkwamen, Merkwaardige dingen zijn er in die laatste week vóór UVS gebeurd en ik wil ze u niet onthouden Henk Kappelhoff heeft een dag vóór UVS een peuk sigaar ingeslikt. Ik zag nóg rook uit zijn keel komen. Het was, voor de statistiek, een "La Paz". Henkt maakt het goed. Hij mag bezoek hebben. John Engelhard - een zeer fervente doch uiterst nerveuze supporter - liet die ochtend een zacht gekookt ei (4^ minuut) uit zijn trillende handen op zijn beste broek vallen. Enige mot dus met zijn moeder. Jaap van Nek kwam naar de wedstrijd met een oud jubileumboek. Niemand bevroedde, wat hij daar mee voor had. "Misschien" zei iemand "gaat hij daar uit voorlezen, als het een saaie -vertoning wordt".

Schakels (clubbladen) | 1976 | | pagina 6