-12- AFSLUITING JEUGDSEIZOEN 1975-1976 Het voetbaljaar '75-'76 is bijna voorbij, op 19 juni, ja u leest het goed, moeten onze jongens van de ClBI en Al nog aantreden voor een toernooi bij onze Friese vrienden in Drachten waar wij vorig jaar toernooiwinnaar zijn geworden. Alvorens aan het nieuwe seizoen te beginnen en dat is al weer over 2 maanden, want op 4 augustus begint de geselekteerde jeugd aan de training, ligt het voor de hand de balans van het afgelopen seizoen op te maken. Met de sportieve resultaten kunnen wij gelukkig zijn maar de resultaten in het totaal zijn helaas wat minder fortuinlijk. Onze Al junioren voor het eerst weer sinds zo'n 12 jaar speelde Interregionaal en gaf wisselende resultaten te zien, een overwinning op Ajax maar een nederlaag tegen HBC. Ondanks het verlies, maar winst voor ons eerste elftal, door het wegvallen van Flip-Jan v. Oenen en Simon Cohen, is een 7e plaats in zo'n sterk bezette afdeling beslist niet slecht. Trainer Gé van Dijk en leider Karei Baarschers hebben beslist alle lof verdient voor de wijze waarop zij de jongens hebben begeleid. Over Gé hoeven we niet meer te praten, zijn succes met het eerste elftal spreekt voor zichzelf. Karei Baarschers gaat na vele jaren (sorry, Karei, ik weet niet hoeveel jaren) als leider van de jeugd over naar de elftalkommissie van de Senioren en wij wensen hem daar nog meer succes als hij met de jeugd reeds behaald heeft. De A2, mede door spelerswisselingen, had meer verdient, maar zij zijn sportief blijven strijden voor zo'n hoog mogelijke plaats in de jeugdafdeling en ik vind (al zeg ik het zelf) de 4e plaats minder dan jullie werkelijk verdiend hadden. De A3 heeft lang aan de race voor het kampioenschap meegestreden, maar het is helaas niet gelukt al is de derde plaats toch een compliment waard. Jullie leider de heer Van Beek heeft er veel aan gedaan. Jongens volgend seizoen weer fris er tegen aan! De A4, ja wat moet ik daarvan zeggen, KAMPIOEN! De heer v. d. Louw heeft er slapeloze nachten van gehad, maar het is niet voor niets geweest. Proficiat jongens, jullie zijn bij de gehele jeugd de enige kampioen dit jaar, ik zou zeggen tot de jaarvergadering, Van de A5 onder leiding van de grote heer Bouter (klein is hij beslist niet) zijn we het gewend, dat alleen in de bovenste regionen meegedraait wordt, ook nu weer een 3e plaats. Ons laatste elftal is de A6, zij hebben net als de A5 ook een 3e plaats bezet, de leider de heer de Jong heeft wel problemen gehad met wegblijvers of laatkomers en daar moeten we eigenlijk toch wat aan kunnen doen, ik vraag me weieens af; beseffen deze jongens wel dat ze deelnemen aan een team sport, denken zij wel eens aan AFC? Onze B junioren 1 en 2 zijn dit jaar heel wat minder gelukkig geweest, al zijn wij ons ervan bewust dat het in de hoogste afdeling beslist niet makkelijk is. Heel onfortuinlijke nederlagen soms zo klein en ongelukkig tot stand gekomen dat zowel zij, hun leiders Fred Denker, Anco v, d, Sluijs, Karei v. d. Rijst als de trainer Aad Eeuwes daar machteloos tegenover stonden, De B3 onder leiding van de heer Gommersbach en de B4 onder leiding van de heer Roon hebben het in hun afdeling heel wat beter gedaan, resp, een 3e en een 2e plaats. Onze B5 is ook blijven hangen op de derde plaats, de heer Neugarten doet het elk jaar zo, Henk, volgend jaar verwachten we een kampioen van je. De B6 heeft het helaas niet verder gebracht dan een 3e plaats in de staartgroep, De heer Van Leeuwen heeft in de loop van het seizoen het roer overgenomen van de heer Zeegers, De jongens die ervan uitgingen, dat zij als zij te ver weg moesten af konden schrijven, behoren hier niet thuis. Nee, jongens, tegen een ieder sportief blijven strijden, dat is het devies van ons aller AFC en dat moeten en zullen jullie ook waar moeten maken. Onze benjamins van de junioren, onze C junioren hebben het allen even moeilijk gehad, ik heb het al eens eerder gezegd, de Cl onder leiding en extra training van de heer Plemper heeft het zwaai gehad in de afdeling 701, De C2 met een groot aantal wisselingen van leiders ging in het begin van het seizoen zeer moeilijk maar heeft zich gedurende de competitie duidelijk ner slg iö 3 Jammer voor deze jongens dat ik niet één naam van jullie leiders kan noemen, die bij jullie de doorslag heeft gegeven in de behaalde resultaten. De C3,4 en 5 en 6 onder leiding van de heren Benoni, v, d. Wiel, de Groot en Moree, zijn allen onder in de staart geëindigd. Erg jammer jongens, maar besef wel dat er op maandagavond voor jullie een trainer aanwezig was, maar waar bleven jullie? Je moet wat voor je sport over hebben. Afgesproken, volgend seizoen de schade inhalen. De A pupillen zijn diegene die voor de beste resultaten hebben gezorgd, de competitie is vrij goed verlopen, de voorwedstrijd van Ajax-PSV is voor deze jongens het hoogtepunt geweest.

Schakels (clubbladen) | 1976 | | pagina 12