-10- Jan van Dijk (44), rechtsbuiten: De man, die wel eens de aanleiding zou kunnen zijn van de lang verwachte aanval. Immers, hij wordt binnenkort geroepen tot het hoogste ambt in onze vereniging. Het één valt moeilijk te kombineren met het ander, dus aanvoerder weg en de weg is vrij. Verdeeldheid in de gelederen en het talent verdwijnt waar je zelf bij zit. Jan, aanvoerder, rechtsbuiten. Alle natuurlijke ingrediënten voor het vervullen van een lei- d ende funktie zijn, zoals we dit reeds zolang hebben mogen ondervinden, volop aanwezig. Zoals een goed scheidsrechter NIET opvalt bij het leiden van een wedstrijd, zo heb jij ons 10 jaar geleid. Touwtjes soepel in de palm van je hand, probleempjes zijn er om opgelost te worden. Niét langs afgronden maar gewoon simpel de gulden middenweg; Jan Klein (53), rechtsbinnen: Wanneer je tien keer op de vierkante meter in de boot genomen wenst te worden, moet je Jan Klein bellen. Mogelijk dat hij als zodanig vermeld staat in de Gele Gids: Jan Klein, voetbalkun stenaar. Het gevoel voor de bal is bij deze man inderdaad gesublimeerd' tot kunst. Vaak staan we, sommige zitten zelfs, ademloos toe te zien hoe hij zijn opponenten behandeld. Met een 'Jan, nu is het wel genoeg kunnen we ter voorkoming van ongeregeldheden het spel door gang laten vinden; het schaamtegevoel kan zo makkelijk leiden tot zinloze daden van agressie; Jaap Willemse (36) middenvoor: Al jarenlang ziet men het topscorerslijstje afgedrukt staan maar nog nooit kwam men de naam Willemse tegen. Te uwer informatie zij vermeld dat vorengenoemd persoon in het afgelopen decennium (stukgereten netten) meer dan 300 x het doel trof. Met een rekord van 52 doelpunten (seizoen '72, vóór zijn dubbele beenbreuk) als absoluut hoogtepunt. De discriminatie ten aanzien van de onderafdeling, wat vermelding betreft, is hiermede onge daan gemaakt. Jaap schiet thans richting cornervlag om te scoren en voert desalniettemin opnieuw de lijst aan; Arthur Reddering (32) linksbinnen: Jeugdig, toch volop gerijpt talent. Van eerste tot laatste minuut bezig met zijn spel. Kan diep opduiken en laag afzakken. Waar de bal is, daar is Arthur. School voetbal, zult u meesmuilend zeggen. Om de donder niet. De ouderwetse linksbinnen mag overal zijn waar die dat wenst. Denk maar eens aan Kick Smit. Arthur's spel kan het best vergeleken worden met deze man. Iets moderner, iets geavanceerder; kortom: een spirituele waterdrager; Karei Brand (47) linksbuiten: Heel af en toe kan je zien dat hij vroeger wel eens wat met een bal heeft kunnen doen. Vandaar dat hij voor de wedstrijd de wedstrijdbal mag selekteren, een funktie die voornamelijk als basis dient voor zijn opstelling. Kan erg kwaad worden als de bal niet op z'n voet gespeeld wordt en vooral als na een aantal vergeefse achterhaal-pogingen, diezelfde bal over de zijlijn rolt, Zit nog steeds te broeien op stilstaand voetbal maar zowel medespelers als tegenstanders gooien steeds weer roet in het eten. Naast de basisopstelling een vrij groot aantal vaste wisselspelers waar ik in dit bescheiden verband niet aan toe kan komen. Moet dit elftal opgelost worden in hoger sferen? Opgaan in hogere teams, zulks ter verbetering van het spelpeil D'oude hap, ze zullen het niet overleven, Laat ze nog maar een paar jaartjes doorvlooien, de moeilijkheden bij de betreffende elftal kommissie kunnen simpel opgelost worden door een elftal minder in te schrijven in de kompetitie. Charlie OUD EN NIEUW. Met de laatste restjes wedstrijden die de afgelopen zondagen nog zijn verspeeld, is een einde gekomen aan de competitie 1975-1976. Een seizoen dat natuurlijk niet geheel vlekkeloos is verlopen, maar waarin onze elftallen zich wel hebben gehandhaafd. De B-Commissie is echter al weken lang druk doende met de komende competitie dat straks na de vakanties weer voor de deur staat. Alle spelers die opgesteld waren in het zevende tot en met het twaalfde elftal, hebben persoonlijk of per post een enquette-formulier ontvangen - betreffende dit nieuwe seizoen. (Zo niet bel tel. 172984). Wij hopen dat u allen daar gehoor aan zult geven om zodoende met de verkregen informatie de nieuwe competitie beter te doen verlopen. Zij die het afgelopen seizoen als juniorlid in AFC speelden en het volgende seizoen tot de B-commissie gaan behoren wensen we een gezellige periode toe in het seniorenvoetbal. Iedereen een prettige vakantie, een mooie zomer en tot het nieuwe voetbalseizoen. Hans de Wijs B-Commissie

Schakels (clubbladen) | 1976 | | pagina 10