-4- Een waardig einde van de avond was het tegeltje, dat Martin en Frank de "jarigen" aanbood, waarop men kon lezen, dat het 14de jaardiner in eigen home alweer een feit was» J. v. G. KIEN Zaterdagavond 20 december was een grote schare AFC-ers in het clubhuis verenigd om deel te nemen aan de traditionele kienavond» Mister "Kien" Jan de Vries had weer een groot aantal prachtige prijzen,bijeengebracht, dit tot meerdere glorie en vermaak van de deelnemers» Wild en gevogelte, flessen drank, elektrische apparatuur, kleding, etc»teveel om op te noemen. Kienmaster Rien Bal had dan ook weinig moeite om alles in goede banen te leiden en toen de koek op was, leek iedereen tevreden, al was er toch nog een enkeling, die met lege handen naar huis ging: gelukkig in de liefde natuurlijk. Namens ons allen bedankte Dio Hermens de grote organisator Jan de Vries, die na 25 jaar kien- avondorganisatie de tijd gekomen acht ermee te stoppen» Jammer was, dat Mol de Vries, die Jan altijd zo terzijde heeft gestaan bij de organisatie, niet aanwezig kon zijn, omdat zij nog te kort uit het ziekenhuis ontslagen was. Het AFC-bestuur had haar echter niet vergeten en haar een bloemenhulde bezorgd. We hopen Jan en Mol in ieder geval volgend jaar weer op de kienavond te zien, zij het dan als deelnemers. FR WIE Z' N KONT JE BRANDT, Halverwege het seizoen worden we, evenals vorig jaar, opnieuw beschenen door het naargeestige licht van de rode lantaarn. Toch hebben we tijdens de aanloop en zelfs ook in de kompetitie een inventieve en speelse ploeg aan het werk gezien, die ik persoonlijk tipte voor het kampioen schap. Een elftal met een sterke achterhoede, een goed scharnierend middenveld en een levens gevaarlijke voorhoede. In de spits een uitstekende kansenbenutter, op de vleugels twee snelle en bijzonder vaardige buitenspelers. (We hebben maar 4 goals minder gescoord dan nummer 1). Bovendien wordt dit geheel geruggesteund door een schaduwelftal, dat momenteel de lijst aan voert. Hoofdklasse-materiaal bij uitstek! Menig vingertje wijst thans in een bepaalde richting, is het werkelijk de schuld van de trainer? Defensieve taktiek kan in die richting wijzen» Ook de spreekwoordelijke inzet en konditie kunnen schuldig zijn aan de lage plaats op de ranglijst. Er is onderling weinig krachtver schil, al schijnen verliescijfers van 5-2 en 6-1 op het tegendeel tewijzen. Als je echter drie, vier keer achter elkaar wint, behoor je tot de top» Snelheid is en zal altijd blijven het meest geduchte wapen in ons spel. Een duidelijk voorbeeld van de ontwikkeling in snelheid en atleties vermogen van de speler van nu en die van zo'n 20 jaar geleden, zijn de t. v. -beelden die ons wel eens voorgeschoteld worden van interlands uit die tijd. Glimlachend, een beetje gegeneerd eigenlijk, bekijk je de hoekige, houterige, meestal in slow-motion uitgevoerde bewegingen van de vertegenwoordigers uit vaders tijd. Krijg je beelden van voor de oorlog dan wordt het ronduit lachwekkend. Zij, die momenteel snelheid effektief in de praktijk brengen (Borussia, PSV, Liverpool, Kiew) staan ook nu weer hoog genoteerd. Hoe zal het spel verder evolueren? Er zullen nog tientallen Rinussen opstaan, even zovele taktiese foeven zullen gepresenteerd worden maar één ding zal altijd aan de basis staan: snelheid. Snelheid in beweging, snelheid met de bal» Iedereen die op niveau voetbalt, of dat nu voor de lol is of voor centjes, is 100% balvaardig. Winnen doe je echter met mensen, die naast die balvaardigheid, de 100 meter binnen de 11 sekon- den kunnen lopen. Niet één keer maar het liefst 90 minuten lang» Niet de bal, om z. g» taktiese redenen, een metertje naar links of naar rechts te schuiven» Het risico-loze voetbal. Men ver geet daarbij kennelijk dat men de tegenstander alle gelegenheid geeft om zich te hergroeperen, De snelste weg naar het doel is nog altijd de kortste. Een speeltrant, die erg veel van de spelers vraagt. Je bent dan niet alleen op zondag met je sport bezig. Wil je dergelijke prestaties kunnen leveren, dan moet je er wel naar leven» Alles wat kwalijk is voor het lichaam mijden, intensief trainen en streven naar een topkonditie. Mag je dat aan een liefhebber vragen? Jazeker. Je gaat niet het veld in om eens een lekker potje te verliezen. Je wilt winnen en dan heb je de zorg optimaal aan de start te komen. Daar ben je verantwoordelijk voor» Niet alleen voor jezelf, maar ook voor je teamgenoten. Mis je deze in stelling, dan moet je ophouden met voetballen. Wanneer je werkelijk liefhebt, moet je je ook offers kunnen getroosten.

Schakels (clubbladen) | 1976 | | pagina 4