-2- De nieuwjaars-musical en het jaardiner 1976, hoogtepunten in ons clubleven, zijn weer achter de rug. In deze tijden van sneeuw en ijs wordt het stil in en rond het clubhuis. De sociëteit staat echter ook nu voor u open. Heeft u even genoeg van de ijspret en zin in een partij billart of kaart: kom naar AFC. Mocht u aan de elfstedentocht meedoen: succes. We zien elkaar wel weer langs of op de velden. Hopelijk nog voor carnavalalaaf En vergeet u niet uw lotto e/o totoformulier in te leveren? F. R. "NEVER CHANGE A LOSING TEAM!" Via S. C. A. en Ajax belandde al weer 5 seizoenen geleden Willem de Ridder (26) bij AFC en sleepte een jaar later zijn zwager Herman van Brevoort (27, Sloterdijk, WA en Ajax) ook richting Boelelaan. ■Bij Ajax leerden zij elkaar kennen en toen Herman op een gegeven ogenblik verkering kreeg, zat er niets anders op dan de nog "loslopende" Willem op een georganiseerd feestje aan de zus van Hermans vriendin te koppelen. In het veld zijn beiden totaal verschillend. Herman is de gave technikus en Willem is meer de ontzettend hardwerkende rommelaar. Enkele seizoenen waren zij vaste keus voor het eerste team, totdat Herman wegens een langdu rige ziekte wegviel en ook Willem niet meer op het hoogste plan meedraaide. Willem: 'Waarom ik opeens uit het eerste verdween, is mij nooit uitgelegd en dat heeft mij erg teleurgesteld, hoewel je op een gegeven moment wel weet hoe de persoonlijke verhoudingen b innen de vereniging liggen. De persoonlijke belangen spelen een veel te belangrijke rol, ondanks dat ze pretenderen amateur te zijn: maar ze zijn amateur als hobby en de hobby wordt gebruikt als "image-building". De zwagers vinden, dat de opvang van de spelers niet goed geregeld is: Herman: "Als ze zeker weten, dat het goed gaat, is alleen het belang van de club interessant, terwijl men het individu te weinig persoonlijk benadert. Anderzijds zijn natuurlijk de kontakten, die je hier binnen de vereniging hebt, veel talrijker dan bij andere clubs. Willem: "Ik vind, dat het verenigingsleven, dat in het begin bij onze komst duidelijk aanwezig was, steeds meer wegvloeit als gevolg van de ontwikkeling van deze tijd, terwijl er weinig aan gedaan wordt om het weer terug te brengen. Ondanks het feit, dat ze veel (gezonde) kritiek uiten, blijven beide spelers meedenken over het vraagstuk, hoe men het spelpeil van het eerste team zou kunnen verbeteren. Willem: "Bij een onlangs gehouden bespreking, heb ik onder andere gezegd, dat er een totale verzwakking optreedt tijdens de trainingen, hetgeen zich ook manifesteert in de wedstrijden. Herman: "Ik ben het volledig met Wim eens, dat er een te weinig gedisciplineerde houding heerst onder de jongens. Men neemt eikaars plaatsen niet over en men is niet bereid iets voor elkaar te doen. Daar komt nog bij, dat er toch een gebrek is aan mensen met ervaring en rust." Wim: "Men hanteert hier een volledig nieuwe stelregel: Never change a losing team". Toch schijnen nu men moet gaan veranderen in de opstelling, zowel Wim als Herman weer op de nominatie te staan voor het eerste elftal uit te komen. Herman: 'Wij zijn bereid ons voor 100% in te zetten, indien wij weer zouden worden gekozen, want het is en blijft natuurlijk altijd een eer in het eerste te mogen spelen. Het zou daarom zo lijn zijn als alle spelers eens iets voor elkaar zouden doen in het veld en niet alleen in de socië teit eikaars vrienden zouden zijn, maar ook zondagmiddag van half drie tot kwart over vier". Wim: "Er ontbreekt bij het merendeel van de spelers een dosis voetbalplezier, omdat er onge merkt toch een vrij grote pressie op deze spelers drukt. Veel mensen kunnen daar slecht tegen, gaan daardoor nerveus spelen en bereiken niet hun normale niveau". Na een half uur te hebben gediscussieerd verlaten wij de bestuurskamer. Herman (favoriet Cruyff, binnen AFC gaat naar huis en Wim (Cruyff en Neeskens, in AFC: de Ridder) mengt zich in een discussie met onder andere Rob Duis, Bas Rachman, Ernst Seunke, Sal van Gelder en Rocus Hoogendoorn, die het duidelijk niet met elkaar eens zijn. Het is te hopen, dat de spelers het de komende maanden wel zijn-. Jack van Gelder Hebben we ook niet een paar keer gewonnen. (Red) LOTTO/TOTO Het gaat de goede kant op met de lotto/toto-opbrengsten voor AFC, maar het kan nog beter. Ecnt er wordt nog wel eens een prijs gewonnen in onze gelederen. Waag ook eens een gokje en doe meeGeef Frans Haubrich c. s. handen vol werk. Ze zijn er blij mee

Schakels (clubbladen) | 1976 | | pagina 2