Se gnlumm Mixed Pickles Geld voor de Schakel Kattegat 4 - Amsterdam Gezellig dineren in een romantische Oud hollandse sfeer. Ook voor recepties-promoties-parties en besloten diners. (vervolg) 1911 '19. 1920—'21. 1921—'22. 1930—'31. 1939—'40. 1945—'46. 1947—'48. 1954—'55. I960—'61. 1962—'63. 1966—67. 1968—69. 1973—'74. Kampioen van IB. Om het kampioenschap van Nederland tegen Ajax, Go Ahead, N.A.C. en Be Quick (Gr.). Eindstand nr. 2/3. Eerste klas B opgeheven en vervangen door een Overgangsklasse. A.F.C. naar de Westelijke Eerste Klasse. Gedegradeerd naar de Overgangsklasse. Gedegradeerd naar de Tweede klasse. Beslissingswedstrijden om de laatste plaats tegen D.E.C., Hollandia en T.O.G. (die incl. A.F.C.) alle vier op 13 punten eindigden. Hollandia degradeert. Kampioen Nood-competitie C. Kampioen 2e klasse. Na beslissingswedstrijd tegen K.F.C. in het Olympisch Stadion (42; 43.000 toeschouwers). Promotiewedstrijden tegen 't Gooi en T.O.G. 't Gooi handhaaft zich. Beslissingswedstrijd om de laatste plaats tegen Z.V.V. beide op 13 punten. A.F.C. handhaaft zich. (A.F.C.—Z.V.V. 9—1). Geëindigd op de laatste plaats. Wegens invoering betaald voetbal nieuwe competitie-indeling, geen de gradatie. Kampioen. Gepromoveerd naar de Eerste klasse. Kampioen. Om het Kampioenschap van Nederland tegen De Valk, Neptunia, Quick (Nijmegen), Wil- helmina '08 en Unitas. Eindstand: onderaan. Kampioen. Om het Kampioenschap van Nederland in poule A tegen Sneek en Unitas. A.F.C. eindigt als eerste. Om de beslissing tegen Middelburg, nr. 1 in poule B. Middelburg wint beide wedstrijden. Kampioen. Om het Kampioenschap van Nederland in poule A tegen Sportclub Enschedé en Drachten. Sportclub Enschedé eindigt als eerste. Gepromoveerd naar de nieuw ingestelde Hoofdklasse. Als U dit gelezen en „beleefd" hebt begrijpt U de wijsheid van ons clublied waarin staat: „Een nietig clubje echter dat veel vreugd' en leed ons heeft beschoren" J. W. Niets is gevaarlijker dan het onder werp dat Rien Bal beschreven wenst te zien. Een soort bijzondere herinnering aan A.F.C.? Voordat je 't weet, zit je in de weet-je-nog-wel-oudje atmosfeer. En ik kan me zo voorstellen dat 80% van de leden zoiets wel eens vervelend vindt. Want ze worden dan geacht iets te lezen dat ze zelf niet meegemaakt hebben en waarvan ze het gebeurde niet in de tijd kunnen plaatsen. Ik zou er dus liefst het zwijgen toe doen, ware het niet dat ik Rien zo graag mag. En tenslotte heeft onze lieve club hem opdracht ge geven de Schakel te maken. In dat con tract met hem moet een bijlage met kleine lettertjes hebben gezeten, waarin iets gestaan zal hebben over de hoeveel heid papier die hij van de begrote gel den krijgt. Als er niet iets bijzonders met A.F.C. gebeurt, mag hij 8 pagina's maken en daar gaan dan nog de adver tenties in het binnenwerk van af. Ik neem als oud-hoofdredacteur van de Schakel m'n pet af voor wat Rien er nog van maakt. Maar dankbaar werk kan 't onmogelijk zijn, vooral niet omdat er altijd A.F.C.-ers te vinden zijn, die dan zullen zeggen, nee Rien, dat is 't niet. Maar als ze je theelepeltjes geven om mee te roeien, moet je niet gek kijken als 't bootje niet indrukwekkend is. Ik vind dat er meer geld moet komen voor De Schakel en ik wil proberen daarvoor een argumentatie aan te voeren. Stel het aantal leden en donateurs op 1400. Van dat aantal bedragen de spe lende leden schatting -600. Dat is 43%. De vaste kern van niet spelende leden, die wel intensief aan het cluble ven deelneemt, schat ik op 100. Dat is 14%. Het aantal leden en donateurs, dat onzichtbaar is en mogelijkerwijs verge ten heeft om te bedanken, stel ik voor 't gemak ook op 100. Ook 14% dus. De rest 29%, ca 400 man is die grote groep, die niet komt, maar wel geinte- resseerd is, resp. soms komt. Voor die groep is De Schakel praktisch het enige bindmiddel met de club. Als we nu zeg gen dat A.F.C., naast het spelen van voetbal, dat de primaire taak is, óók de societeitsgedachte huldigt, dan mag je die groep niet vergeten. En dat mag best geld kosten. Ik ken de begroting niet uit m'n hoofd en weet dus evenmin wat onze vaste lasten zijn. Maar wél weet ik, dat elke begroting een optelsom van vaste lasten en prioriteiten is. Als we er nu eens van uitgaan dat De Schakel een van de gróte posten wordt? Sou dat nou niet salig sijn, saaalig sijn? Heus niet al len voor Rien Bal, maar voor al die le den en donateurs die De Schakel eerder lezen dan de krant. En dat zijn er wat. Dan zorgen we ervoor dat Rien een redactie krijgt, voor de jeugd, voor de senioren, voor dat gedoetje op Goed Ge noeg, met een gijntje en met een serieus verhaal. Ik zeg dat niet alleen omdat De Schakel een traditie van A.F.C. is. Ik zeg dat omdat een club die z'n verleden in ere houdt z'n voetballers vasthoudt als ze uitgevoetbald zijn. En bij dat vast houden hoort óók de Schakel. G. W. Restaurant iBjiiui" Taveerne 2 minuten van Centraal Station) Telefoon 020-24 65 89 Gevestigd in een historisch Hendrick de Keyser pand anno 1614. (zondags gesloten) Op aanvraag bezorging van koud-buffet sop uw kantoor of thuis.

Schakels (clubbladen) | 1974 | | pagina 6