ajax Doby Polak Ideetje brandblusapparaten en drukslanghaspels overhemden Peter van der Valk W de boer bv brandbeveiliging I cruquiusweg118 amsterdam Q|QX telefoon:020-354001 KALVBRSTRAAT151 bij het Spui De bekende heelmeester Nu wilde het toeval alweer zo'n kenmerkende overeenkomst met A.F.C. dat in Amsterdam gevestigd was ene chirurgijn of een heelmeester, zoals u wilt. Diens naam was Josephus Stall- mann. Ja, u raadt het precies. Een bet bet-bet-overgrootvader van onze eigen Henk en Gerrie. Die Josephus had het helen en chirurgen in zijn vingertoppen. Hij ging Hertog Alva wat oppeppen van zijn pijn in zijn knikker. Alhoewel héél, héél langzaam. Waar door de doktersrekening tenslotte knet- terhoog opliep. Hetgeen overigens van deze oude dokter de volstrekte bedoe ling was. Het grote nadeel van deze tra ge geneeswijze was, dat Alva hier lek ker lang bleef plakken. Niet dat Alva nu een soort „Sally-weg-loop" van natuur was. Oh, jee, nee. En toen Alva de jaarrekening kreeg gepresenteerd, schrok hij zich de Spaan se blubber. Keihard als deze Hertog was zon hij op revanche. En zijn beruchte tiende penning bracht hem ruim genoeg poen in het vestje om Josephus Stall- mann te kunnen betalen. Er had gerust nog wel een fors long-ontstekinkje bij gemogen. Doch die bleef helaas weg. Voorloper van onze belasting We zaten toen diep in de put, echter niet wetende dat in de twintigste eeuw onze eigen Lubbers de 40e penning van ons zou eisen. De bloedraad en ik verklaar hier onder ede, dat ik hier niet onze huidige regering mee bedoel vol tooide het macabere stelsel. En we mo gen tot op de dag van vandaag blij zijn, dat naast onze talrijke commissies, er nog steeds geen bloedraad in onze club is benoemd. Toch moet dat „bloed aan de paal", volgens onze naspeuringen, weer enig verband houden met de gevolgen van deze middeleeuwse methoden. Tja, en nu wordt A.F.C. straks 80 jaar oud. Een oude club, die toch steeds zo jong blijft. Bij een mensenleeftijd ga je dan langzaam, maar zeker aftellen. Bij een vereniging als A.F.C. tel je steeds maar bij. Immer bij en immer blij. Onze rood-zwarte kleuren wapperen nog steeds trots aan de hoogste vlaggemast. De gelederen der oudjes worden dun ner. De gelederen der jongeren wassen nog steeds gezond aan. Onze doelstel ling: gezonde, eerlijke sport voor ama teurs, is nog steeds gehandhaafd. Doch het amateurisme in Nederland maakt woelige stormen mee. Laten we hopen, dat A.F.C. die stor men rijkelijk overleeft. Wat ons in 80 jaren groot heeft gemaakt mag nooit met enkele pennestreken des Bonds vernie tigd worden. Meegaan met de tijd blijft geboden, doch voor echte amateurge dachten en gevoelens zijn er zekere gren zen getrokken, wanneer „men" daar aan zit te knoeien. En dat knoeien is een teken des tijds. Mag ik mijn bijdrage besluiten met de wens, dat voorlopig in de eerst volgende 80 jaar dezelfde groei en bloei, dezelfde kwaliteit, dezelfde vriendschap zal blijven bestaan als die in de eerste 80 jaar. A.F.C., Proficiat!! Jhr. van Rossem de Gaulin Ter bestrijding van het toenemend ge weld op onze velden, daaronder mede- begrepen de speelweiden van de recht geaarde liefhebber, zou ik ter verdere verdieping van ons 80-jarig bestaan, een (weinig origineel) ideetje willen aandra gen. Geënt op de FAIR PLAY CUP van de betaalde boys, een trofee voor de amateurclub met het meest sportieve ge drag per seizoen. Daaraan tevens ver bonden een geldprijs in de orde van 100.000,(Sponsors... achteraan aansluiten s.v.p.!). Als u nu zegt, waarom is dit van no de, het woord liefhebber moet toch sy noniem zijn met sportief gedrag, verwijs ik u naar de 12.000 schade-claims, die dit jaar zijn ingediend bij de K.N.V.B. Assurantie-makelaar Boxman, die de claims ter behandeling op tafel krijgt, vindt dit getal (relatief) een schijntje. Toch een stoet van 500 man per week- end, die weggedragen of strompelend het veld verlaat. Je zou ze niet te eten moe ten geven. A.F.C., oudste club van Amsterdam, met de nog vers in het geheugen liggen- j de AROL-beker, destijds de meest be- geerde cup aller tijden, kan de stoot ge- ven tot het instellen van deze trofee. Om I de zaak niet al te onoverzichtelijk te l maken kan deze de Bond telt bijna 1 miljoen leden verspeeld worden i door alle eerste elftallen van de vaan- deldragers (hoofdklasse) en eerste klas. Scheidsrechters waarderen op het for- muiier van 0 tot 10 het gedrag van het elftal. Aan het einde van de rit is het - een kwestie van optellen: de club met het hoogst aantal punten wint de Goed Genoeg Trofee (G/G-trofee). De media moet konstant ruim aandacht schenken i aan dit gebeuren; het optimaal streven -i van de liefhebber moet tot in de verste i uithoeken van ons voetbalrijk gehoord kunnen worden. Het is inderdaad niet leuk dat er geld i aan te pas moet komen maar kwaad moet met kwaad bestreden worden. Voor poen schoppen ze je de benen onder je kont vandaan, laten we nu de rollen i maar eens omdraaien. Mogelijk dat het aantal schade-claims letterlijk een schijntje wordt. Charlie Onze doelman heeft zijn goede spel van dit seizoen bekroond gezien met een! verkiezing in de selectie van het Neder- p lands amateurteam, wat gaat strijden voor een plaats in het eindtoernooi van! de Olympische spelen 1976 in Montreal, i Peter, namens alle A.F.C.-ers geluk-j 1 gewenst en veel sukses! 1 tl TELEFOON 23 56 65 3

Schakels (clubbladen) | 1974 | | pagina 3