A.F.C. tachtig Goed slot I 1895 Dit is de Schakel die komt binden De oude club aan d'oude vrinden. 1 No. 8 december 1974/ianuari 1975 54e Jaargang In onze goede Amstelstad Is lang geleên geboren Een nietig clubje, echter dat Veel vreugd' en leed ons heeft beschoren. Zoals U allen bekend is, zijn dit de eerste regels van ons mooie clublied, door Dick Bessem gemaakt in 1935 bij ons 40-jarig bestaan. Op 18 januari a.s. bereikt A.F.C. de leeftijd der zéér sterken, en hoe waar zijn deze woorden van ons clublied geble ken. In 1895 inderdaad geboren als een nietig clubje en thans, na 80 jaar uitge groeid tot een gezonde en bloeiende ver eniging! Hoe velen hadden en hebben in het verleden en heden emotionele banden met dit 80-jarige A.F.C. De geschiedenis van onze club is op voortreffelijke wijze door Jo Wijnand vastgelegd in onze gedenkboeken „Het Gouden Boek van A.F.C." bij ons 50- jarig bestaan en ,,'t Was Goed Genoeg bij de 75ste verjaardag. Zij bevatten een schat van gegevens en bijzonderheden, welke de sportieve prestatie's memore ren en tevens het clubleven en de sfeer van A.F.C. zo typerend beschrijven, dat het lezen en herlezen steeds boeiend blijft. De laatste vijf jaren hebben m.x. ge staan in het teken van het consolideren van de veroverde stellingen. Het zal U duidelijk zijn, dat in een tijd waarin het gehele maatschappelijke leven nagenoeg op elk gebied in een stroomversnelling is geraakt, A.F.C. niet op haar lauweren rustend deze tijd onberoerd voorbij heeft laten gaan. Geruisloos heeft ook A.F.C. zich aan de veranderde inzichten aangepast en maatregelen genomen, welke naar wij allen innig hopen het voortbestaan van onze Club in de toekomst zullen waarborgen. Maar hoe de omstandighe den zich ook zullen wijzigen, steeds zul len wij de grondbeginselen, waarop onze Club gebaseerd is, in acht moeten ne men. Primair zijn wij een sportvereniging en het bedrijven van gezonde teamsport, met alle daaraan verbonden positieve waarden, houdt in, dat wij slechts tevre den mogen zijn met de best mogelijke resultaten op elk niveau, te behalen op een door ons gezamelijk te bepalen wijze. Wordt hieraan voldaan, dan zijn een goede stemming en sfeer in de Club hiervan een rechtstreeks gevolg. Ik moge besluiten met onze tachtig jaar oude en toch nog zo jonge Club een lang en bloeiend voortbestaan toe te wensen, zodat ook na ons nog vele generaties er vreugde en vriend schap in zullen vinden. Dio Hermens. A.F.C. heeft het oude jaar met een| I overwinning op E.D.O. op een zeer be- I moedigende wijze afgesloten. Voor een j bijna 80-jarige speelde A.F.C. vooral in I de tweede helft met een bewonderens- waardige energie en dankzij de „inzet 1 van het hele team werd de achterstand van 01 toen omgezet in een zege, die ll de benauwdheid in en rond de harten I van de op Goed Genoeg aanwezige :V A.F.C.'ers prompt wegnam. Immers (de 1 positie op de nog steeds door grote on- regelmatigheid gekenmerkte ranglijst, 1 biedt nu toch duidelijk meer perspectief 1 dan een aantal weken geleden. Het te- 1 gen E.D.O. behaalde resultaat heeft mijjj in de overtuiging gesterkt, dat mijn op- ij timistische kijk (U zult zich mijn reactie I in De Schakel op Charlie nog wel her-ja ineren) bepaald niet ongegrond was. 1)1 Laten wij het er maar op houden, dat 1 A.F.C. in het jubileumjaar van de club i en van de stad Amsterdam (700 jaar) in de hoofdklasse blijft. De wens is ui ter-1 aard, zoals bekend, de vader van de ge- 'l dachte, maar de opwaartse lijn van de l prestaties voor een belangrijk deel te l danken aan een sterke mentaliteit j geeft vertrouwen. Over wensen gespro- 9 ken: Als redacteur van De Schakel wens I ik alle A.F.C.'ers (sters) en allen, die del club een goed hart toedragen, een geluk-;I kig en voorspoedig 1975 toe. Ik spreek! ook de wens uit, dat het eerste elftal ml 1975 op Goed Genoeg een grotere aarrl trekkingskracht op de leden en donateurfji zal mogen hebben. Uw aanwezigheids werkt stimulerend, dus neemt U zich m|s voor geen wedstrijd meer te missen A.F.C. rekent op U, zoals U op A.F.C kunt rekenen. Een tachtigjarige club me een rijke geschiedenis en een prachtige toekomst. R_ Ba;

Schakels (clubbladen) | 1974 | | pagina 1