Hoe staat 't? VLEKAVIA Schakels en Bulletins 1922 tot 1974 winningen op D.C.G. (2-1) en O.V.V.O. (3-0). Vooral een gebrek aan conditie was er de oorzaak van dat in de finale met 1-0 van De Spartaan werd verloren. Dat de enige treffer door een strakke schuiver van de eigen rechts-back tot stand kwam, kon niet verbloemen dat de tegenstander de wedstrijd volledig be heerste en verdiend won. Verder werden nog oefenwedstrijden gespeeld tegen O.V.V.O. en het „troetelkindje" van A.F.C., de Al. O.V.V.O. werd opnieuw opgerold, ditmaal met 3-0, en van de Al werd, geheel onverwacht, met 5-0 ge wonnen. Een geflatteerde uitslag: in de eerste helft werd het zaterdagteam vol komen overrompeld door de voortduren de aanvallen van de Al, die echter geen „afmaker" in de gelederen had en zo doende niet tot scoren kwam. Toen de uitvallen in de tweede helft sneller en accurater vanuit het middenveld werden opgebouwd onder aanvoering van de uitblinkende André van den Bor en de steeds oprukkende Al verdedigers de spitsen meer en meer ruimte gaven, werd de wedstrijd snel beslist. Eenmaal met een 2-0 achterstand geconfronteerd gooi de de Al alles op de aanval, hetgeen niet tot succes leidde. Integendeel, „za terdag" won tenslotte met 5-0, een uit slag waarvan niemand had durven dro men. Ondertussen sleutelden Karei Baar- schers en Tim Timmerman aan de orga nisatie van het elftal. Een kerngroep van zestien spelers werd samengesteld en ook kwam er een soort „zaterdag-statuut" op papier. Daarin worden voorstellen gedaan om op zo prettig mogelijke wijze een hecht elftal te formeren: problemen over de opstelling kunnen door de gehele groep worden besproken, er moet regel matig getraind worden, het gedrag op het veld en de presentatie van het gehele elf tal moet correct blijven en nog andere, voetbal-technische, zaken. Ook aan de activiteiten buiten het veld wordt ruim schoots aandacht besteed: na de wed strijd met z'n allen nog wat nababbelen en een pilsje drinken, hetgeen tot nu toe al aardig in de praktijk wordt gebracht, de eventuele organisatie van feesten en het regelen van zaken, betreffende pers en publiciteit. En toen was het grote moment aan gebroken. Op zaterdag 6 september moest in de eerste competitiewedstrijd worden aangetreden tegen het thuis spe lende N.F.C. De faam was het elftal al vooruitgesneld, zeker dertig toeschou wers omzoomden het veld. Zelfs enkele A.F.C.-ers waren helemaal naar Amstel veen gereisd om de nieuwe wonderploeg aan het werk te zien. Maar dat viel even tegen! Na een povere eerste helft keek A.F.C. tegen een 1-0 achterstand aan. Vlak voor de rust verloor het midden veld op een wat ongelukkige wijze de bal en kon de tegenstander via een snelle uitval de onpasseerbaar geachte keeper aanvoerder Rob van Heeswijk met een boogballetje verschalken. De tweede helft leverde, na een reorganisatie van het elftal, een groot veldoverwicht op dat helaas slechts in één doelpunt kon worden omgezet. Vanaf de vierkante meter, waarin hij zich bijna de gehele tweede helft bevond, passeerde Menno Scheepstra met wellicht het slechtste schot van de wedstrijd de miskleunende N.F.C.-doelman. Enkele kansen kreeg A.F.C. nadien nog wel, de afwerking bleek echter een te moeilijke opgave, zo dat de wedstrijd tenslotte in een 1-1 ge lijkspel eindigde. De al te voorbarige kreten „we wor den kampioen" en „een makkie, dit jaar' zijn na de eerste competitiewedstrijd ver stomd. ledereen beseft, dat het allemaal niet zo makkelijk zal gaan als werd ge hoopt. Toch zit er een goede toekomst in het eerste zaterdagelftal. Er heerst een fijne sfeer. Op het veld hebben de spelers wat voor elkaar over en wordt er nauwe lijks gekankerd. Na de wedstrijd wordt er flink „gedold". De spelers realiseren zich dat het zaterdagvoetbal zich dit seizoen moet waarmaken, vooral in de ogen van het bestuur. Ook al mocht dit wat betreft de resultaten niet het geval zijn, waar ik overigens vanzelfsprekend niet in geloof, deze groep zal van het verschaffen van de mogelijkheid tot re creatie het voornaamste doel van iedere amateurvereniging op velerlei manieren gebruik maken. Namens zaterdag 1 Jan Sandberg Mijn A.F.C.-archief heb ik in januari j.l. ter beschikking gesteld van A.F.C. In overleg met ons Bestuur zal ik de verzameling verder verzorgen, respec tievelijk van tijd tot tijd laten inbinden. Momenteel bestaat de collectie uit: 26 delen ingebonden Schakels vanaf sept. 1922 (le jaargang no. 1) t/m 52e jaargang 1973, Bulletins vanaf 1937 tot 1973, voorts: 1 boek ingebonden A.F.C. 1895-1935, 40-jarig bestaan; 1 boek ingebonden A.F.C. 1945, 60- jarig bestaan; 1 boek ingebonden A.F.C. 1970 (Was Goed Genoeg) 75-jarig bestaan. A.F.C. Clublied met 42 foto's A.F.C.- elftallen in 1970. Perscommentaren 1962 Opening Goed Genoeg. Perscommentaren A.F.C. 60 jaar. Map met persuitknipsels diverse fees telijke gebeurtenissen. Voorts nog oningebonden: Bulletins 2.7.73 t/m heden. Schakels 1.2.73 t/m heden. Ongetwijfeld zullen er onder u zijn, zeker onder de ouderen, die allerlei ge beurtenissen uit het recente of verre ver leden nog eens willen naslaan of na lezen, of feiten, namen en opstellingen willen zien. Om aan eventuele wensen op dit gebied tegemoet te komen, kan ieder lid, die hierom vraagt, een korte periode, van laat ons zeggen 4 weken, één of meer delen ter inzage krijgen. Wie zich hiervoor interesseert, kan zich met ondergetekende in verbinding stellen om een afspraak te maken. Jb. van Nek, Soetendaal 126, Amsterdam 1011 Tel. 420312 (b.g.g. 243498). In het afglopen seizoen is het mij een paar keer opgevallen, dat men op „Goed Genoeg" de stand of de uitslag van een wedstrijd niet wist, terwijl ik (in Den Haag!) die wèl mis. Het sterkste voor beeld was wel, dat ik op de dag, toen A.F.C „binnenliep" (de Spartaan A.F.C. 0-6 en GoudaZilvermeeuwen 0-0) bij een telefoongesprek, waarin ik vroeg hoe het met Peter v. d. Valk ging, toevallig merkte, dat ik die voor ons doorslaggevende uitslag van Gouda wèl had en dat „Goed Genoeg" die uitslag niet had. Jan Pieterszoon Coen eticht Bata via. Voor zijn verdiensten schenkt Holland hem "VLEK". Sinds 1550 gestookt volgens hetzelfde oude recept. Een zeer voordelige merkjenever. 9

Schakels (clubbladen) | 1974 | | pagina 9