Feest op „Goed Genoeg'' Afscheid Twaalf Verjongd zaterdagteam wil zich waar maken De zomer is voorbij, de dagen korten. Tijd voor een feestje dus. Onder het motto „Nazomeravondfeest" gaat dat vrijdag 10 oktober in ons clubhuis ge beuren. Kosten noch moeite werden ge spaard. Twee bands en wat voor: het kwartet Ad van de Hoed en The Rackets van Fred Gehring. Er mag dus gedanst worden en dat zullen we doen ook! Kun je nog feesten, feest dan mee en kom naar A.F.C., al of niet met feesttoeter, maar in ieder geval goed geluimd. Geen A.F.C.-er wil dit natuurlijk missen. We beginnen om 21.00 uur en eindigen om 02.00 uur. Entreeprijs 5,Toegang alleen voor leden en donateurs van A.F.C., A.B.C., A.C.C., A.T.C. en The Reds (één introducee toegestaan). Kaarten ver krijgbaar bij Jack van Gelder, Kees Gehring, Ron Limburg, Frank Redde ring en aan de bar. Ondergetekende moet helaas om (niet ernstige) gezondheidsredenen stoppen met de verzorging van het A.F.C.-bulle- tin. Het Bestuur (met enkele dames) en enkele ere-leden hebben ons (ja, Karei mocht er ook bij zijn) op 10 september 1975 een grandioze afscheidsavond be zorgd en mij, naast een prachtig bloem- stukje, een even grandioos afscheids cadeau aangeboden. Iedereen, die deze avond heeft moge lijk gemaakt, wil ik graag langs deze weg hartelijk dank zeggen. Verder ook dank aan allen waarmee ik zoveel jaren heb mogen samenwerken. Van mijn kant was het altijd „graag ge daan". Dat het onze goede, fijne club tot in lengte van jaren goed mag blijven gaan, wenst u Gré Swart Als je denkt goed overzomerd te heb ben, alles bleef immers in beweging, sta je toch effe raar te kijken als je er bij de eerste de beste gelegenheid 9 om je oren krijgt. Persoonlijke herinneringen aan zwaardere nederlagen werden op gediept maar gaven weinig troost. Bij een enkeling ging dit zelfs terug tot voor W.O. II maar wat schiet je er mee op? Een na-oorlogse 9-0 wordt op dezelfde manier bijgeschreven als een vooroor logse. Doelpunten lijden (nog) niet aan inflatie. Het was zo geanimeerd begonnen, die zonnige zondagmiddag onder de rook van Landsmeer. Een geurend grasveldje, dat, omdat de scheidsrechter nogal lang wegbleef, al gauw beproefd werd op z'n ligkwaliteiten. Er werd vrolijk gebabbeld over het pas afgelopen tennistournooi en toen de arbiter eindelijk het spel in be weging had gezet, nadat Jan molenwie kend de spelers in de vereiste opstelling had gekregen, waren de dromerige blik ken en de nagenietende glimlachjes nog lang niet verdwenen. Na acht minuten stond het 4-0. Ge ruisloos, mag je wel zeggen. Wat hoi-hoi geroep van de DéWéVé-ers; bij het 12de (vroeger het 11de, we zijn weer eens een heel elftal teruggezet) een minzame ge latenheid. „Als je de bal in de ploeg houdt", zei Fred, „bevriezen, weet je wel, dan Jessis, dat waren we helemaal vergeten! 't Is niet mooi, een beetje tegennatuur lijk. Zeker op zo'n warme zomermiddag. Toch werd er steeds meer over rood ge speeld en er waren zelfs momentjes die aan weleer deden denken. Het glorieuze verleden, de lange rij astronomiese over winningen met de daaraan verbonden gouden plakken. Teren we te veel op deze roem, gaan we soms voorbij aan het feit dat bij elk nieuw seizoen, ieder van ons weer een jaartje ouder is? Beschuit met muizen kan menigeen zand in de ogen strooien en tennis is geen voetbal, ook al beroep je je op je fenomenale startsnelheid. Lucht, lucht en nog eens lucht, daar gaat het om! Het gekke is dat er voldoende van dat spul om je heen is maar dat je binnenin met een konstant gebrek worstelt. Rob heeft het eens duidelijk gezegd: „Ik blijf voet ballen omdat ik dan zeker weet, dat ik anderhalf uur per week niet rook". In ieder geval: Fred's suggestie waar borgde een ongeschonden 4-0 stand tot de rust. Opmerkelijkste opmerking tijdens de rust van Jan, captain: „Ons streven is nu de tweede plaats, heren!". Hierdoor gesterkt hapten we vrolijk aan de tweede helft maar hoe gewillig ook de geest, het lichaam eiste z'n jaren op. De eerder gemaakte patronen wer den speels ontrafeld en nog vijf keer viel de bal in ons net: 9-0. Slechts drie keer (tijdens de gehele wedstrijd) mochten we ons in de buurt van het vijandelijk doel ophouden. Een schot van links werd met één hand gestopt, een lange rush van Paul (als steeds onze hardste werker) mondde uit in een bal rakelings langs en de grote tovenaar Jean Petit zag een zeer professionele vrije trap afgekeurd wor den omdat 'ie niet in enen mocht. Dit laatste bemerkten we pas toen we na een triomfale terugkeer naar de midden stip, onder stimulerende kreten van „jongens, het kan nog", het was pas 7-1, een D.W.V.-er met z'n vingertje richting scheidsrechter wees. Deze legde net de bal neer en wees betraffend naar de tovenaar, die het onreglementaire van zijn daad tot ver na de wedstrijd nog niet zag zitten. Deze drie mogelijkheden geven ons toch alle reden om het streven van onze captain met optimisme tegemoet te zien. Zo niet, dan richten we ons gewoon op de derde plaats. Charlie Door de jaren heen is het zaterdag- voetbal een „buitenbeentje" van de ver eniging geweest. Op zaterdag voetballen, dat deden de kneusjes, de in leeftjjd ge vorderden, de spelers die het bier be langrijker achtten dan de bal, kortom, zij, die zich minder serieus wilden of konden bezighouden met de voetballerij. Althans, zo dacht men er in het alge meen óver in de vereniging. Dat ook op A.F.C. de tijd niet stil blijft staan en veranderingen kunnen worden doorge voerd mag blijken uit de nieuwe, enthou siaste, organisatie van het eerste zater dagelftal. Na afloop van het vorig seizoen bood de altijd van energie bruisende Karei Baarschers aan om de leiding van het eerste elftal op zich te nemen. „Ja, slim bekeken natuurlijk. Zo ben ik verzekerd van mijn plaats in het eerste", zegt Karei. Even later serieus: „Vorig jaar was het een rotzooitje. Vaak moesten we met acht of negen man spelen om dat bepaalde mensen gewoon niet kwa men opdagen. De sfeer was niet al te best. Ik heb de leiding op mij genomen omdat er niemand anders was, die dat wilde doen, en omdat ik voelde dat er met dit elftal een positief resultaat te bereiken viel." De kans op dit positieve resultaat werd al snel aanzienlijk vergroot. Een aantal spelers, dat teleurgesteld was in het zondagvoetbal of om andere redenen op zaterdag wilde gaan spelen, meldde dit via Baarschers aan het bestuur. Ook van andere verenigingen kwamen enkele spelers, die een versterking voor het za terdagvoetbal betekenden. Het bestuur gaf enkele spelers toestemming om op zaterdagvoetbal over te stappen, voor André van den Bor, Tim Timmerman en Johnny Dear werd het echter nog een moeilijke zaak. Het bestuur wilde dit drietal aanvankelijk niet over laten gaan tot de rijen der zaterdagvoetballers: A.F.C. was in principe een zondagver eniging en een verzwakking van de K.N.V.B.-elftallen moest voorkomen worden. Op een bestuursvergadering werd evenwel besloten de drie spelers alsnog „los te laten", ook al omdat en kele andere „overlopers" door de aan vankelijke houding van het bestuur op hun besluit waren teruggekomen. Al gauw bleek dat de nieuwe, enthou siaste, groep dit seizoen in de competitie een rol van betekenis zou kunnen spelen, Tijdens een toernooi, georganiseerd door D.C.G., werd de finale bereikt na over-

Schakels (clubbladen) | 1974 | | pagina 8