Jwow-6tore ajax exc/ttsfeve j overhemden jr Doby Polak Bedankt Annandale brandblusapparaten en drukslanghaspels i Loterij Lotto K ALVERSTRAAT /S/ bij het Spui de boerbv brandbeveiliging ijU cruquiusweg118 amsterdam QjQX telefoon:020-354001 Zij deed uitdrukkelijk mededeling, dat zij dit werk maar ongaarne beëindigde, on danks de zware opgave, die het elke week was. Zij hoopte na haar terugkomst op kleine schaal weer aan de slag te gaan en vermoedelijk dan voor A.T.C. De tijd zal het leren. Het heel mooie in haar speech was, dat zij verklaarde feite lijk voor het eerst zo in het openbaar te spreken, maar ja, dat kan speciaal in het jaar van de vrouw. En daarnaast liet zij haar woorden vergezeld gaan van een nieuwe bal, die zijn nuttig en productief werk moest doen tegen Hermes-D.V.S. Na de periode Ben Bonkink met het bulletin, hebben wij nu de periode Gré Swart met het bulletin beëindigd. Eén van mijn geliefkoosde spreuken is: Tijden en omstandigheden veranderen. Dat geldt ook hier. Einde van deze maand komt het bulletin gecombineerd met A.F.C.- Schakel in nieuwe gedaante uit. Moge ook deze opzet een lange en gunstige periode beschoren zijn. Ten slotte: Gré en Karei hartelijk dank voor alles wat jullie gedaan hebben, goede reis en behouden terugkomst. Dat is de wens van vele A.F.C.-ers. v. N. Kon in het julinummer melding wor den gemaakt van de voorbereidingen en vertrek naar de U.S.A., thans beste le zers, kijken we al weer twee maanden op de reis terug. Een reis die in alle opzichten de ver wachtingen heeft overtroffen. Vanaf het moment van vertrek op 28 juni (koffie met gebak) tot aan de terugkomst op 20 juli (met bloemen voor Johan de Bie, Ad de Jonge en ondergetekende) is de reis een enorme ervaring geweest, waar bij allen kunnen terugzien op zeer gast vrije pleeggezinnen. Eenmaal in de grote villa's van Wash ington aangekomen, moest een ieder al snel wennen aan de Amerikaanse leef wijze. Propvolle ijskasten stonden ter be schikking, waarbij hot dogs, hamburgers en orange juice erg in trek waren. Som migen hadden het geluk, dat zij over een privé zwembad konden beschikken. Van de swimming-pools is dan ook veelvul dig gebruik gemaakt. Immers de tem peratuur dwong eenvoudig tot verkoe ling. En dan te bedenken, dat er wed strijden waren gepland op het heetste uur van de dag: 's middags om twee uur. Niemand die dit erg vond. Koelboxen met frisdrank van de pleegouders ston den langs het veld voor het grijpen. Een service die op hoge prijs werd gesteld. Al duurde het verblijf in Amerika ruim twintig dagen, toch is die tijd snel voorbij gegaan. Want buiten de wedstrij den en relaxing hadden de Amerikanen een uitgebreid programma voor ons op gesteld. Om u slechts enkele programmapun ten te noemen: bezoek aan het Kennedy Stadium, waar Pele te bewonderen was, verder Mount Vernon, een trip naar Ocean City, alsmede een bezoek aan New York-City, waarbij het V.N.-ge bouw, Manhatten en Times Square niet vergeten werden. Ook een bezoek op Empire State Building ontbrak niet. Daarnaast was een bezoek aan het graf van Kennedy voorbereid, alsmede sight seeing in Washington: een speciaal arran gement in het Capitol, een V.I.P.-bezoek aan de F.B.I., een speciale rondleiding bij de Washington Post en natuurlijk het Witte Huis. Zie hier een greep uit ons programma. Dit alles werd afgewisseld met typisch Amerikaanse picnics en uiteraard de wedstrijden. Want gevoet bald hebben we ook. AI was het totaal ontbreken van clubhuizen en verdere accommodatie een grote tegenvaller. Ook aan de velden moesten we wel even wennen. Dat de Amerikanen verliefd zijn op onze grasmatten, kan ik nu begrijpen. Dit alles in aanmerking genomen, mag ik stellen, dat we het in de States niet gek hebben gedaan. Met name onze deel name aan het driedaags toernooi op Long Island baarde opzien. Van de 32 ploegen wisten wij ons op de derde dag te plaatsen bij de eerste 8. Een fraaie prestatie, als u van mij wilt aannemen, dat het jeugdvoetbal in Amerika op zeer behoorlijk niveau staat. Reeds vorig jaar gaven de Red Wings ons hiervan een voorproefje, zoals u zich wellicht zult herinneren. Uiteindelijk behaalden we de zesde plaats. Het was een toernooi, waar aan we de fijnste herinneringen hebben overgehouden. Niet alleen, dat speciaal ter ere van ons het Wilhelmus klonk, maar ook, omdat ons driedaags verblijf bij de pleegouders in New York in alle opzichten voortreffelijk was verzorgd. Alle lof voor de bewoners van North Babylon! Ons verblijf in Amerika heeft bij een ieder een grote indruk achtergelaten. Mac. Donalds, de zogenaamde „beer party" en de prima verzorgde terugreis zullen bij de spelers lang in herinnering blijven. Het was een heerlijke tijd, geken merkt door een goede harmonie en een uitermate plezierige sfeer in de groep. Een meer gedetailleerd verslag zou een extra Schakel-uitgave vergen, doch een greep uit onze belevenissen wilde ik u niet onthouden. Voor de betrokkenen is echter een uitgebreid reisverslag in de maak. Immers, zo stelden Johan de Bie, Ad de Jonge en ik in een nabespreking vast: met deze reis, waarvan de voorberei dingen exact een jaar geleden begonnen!, heeft een uitzonderlijke gebeurtenis in de geschiedenis van A.F.C. plaats gevonden. Bedankt Annandale! Piet Pas De eerste prijs van de eerste loterij van dit seizoen werd gewonnen door onze terreinknecht Jaap Visser. Het kon niet mooier, want de prijs bestond uit een fraaie werphengel met molen. Aan gezien Jaap zijn naam alle eer aan doet en een verwoed visser is, rekenen wij erop, dat hij ons niet teleur zal stellen en met zijn nieuwe hengel de nodige kanjers zal vangen. De maand oktober staat voor de deur. Tijd om uw maandformulieren in te le veren. Vul één maal in en speel vier weken mee. De prijzen blijven aantrek kelijk en A.F.C. wint er altijd bij. TELEFOON 23 56 65 7

Schakels (clubbladen) | 1974 | | pagina 7