ajax Mixed Pickles Doby Polak oxc/usfeve 1 overhemden^ brandblusapparaten en drukslanghaspels 1 i KALVERSTRAAT151 bij het Spui de boerbv brandbeveiliging L^l I cruquiusweg118 amsterdam 0|QX telefoon020-354001 III I ill (vervolg) Het verschil In het clubblad van W.V.V. Winschoten heeft de heer Wietze Hoekstra, ambtenaar voor sport-, recreatie- en jeugd zaken in die gemeente een zeer uitvoerig artikel geschreven over de huidige ontwikkeling in de voetbalsport, waaraan W'j lketgeloof,ndat°dilewaarden in de sport momenteel anders liggen dan vóór de komst van de betaalde sport. Want wat gebeurde er nu eigenlijk precies toen het betaalde voetbal werd ingevoerd? Vele goede voetballers verlieten de voetbal- Lort en traden in dienst van een bedrijf dat tot doel had de passieve recreatie in een bepaald gebied te bevorderen want dat ziin toch in feite onze „prof-clubs". Het zijn evenals bij voorbeeld bioscopen, schouwburgen, circussen e.d., bedrijven waar de mensen zich kunnen laten vermaken. De spelers beoefenen de voetbalsport met meer als een vorm van actieve recreatie doch in eerste instantie als professie. Van hen werd verlangd een deel van hun voetbalpersoonlijkheid (en daar mee ook een deel van het plezier in het spel) af te leggen en zich in te zetten voor het welslagen van de onderneming. Het betaalde voetbal is van grote betekenis voor de passieve recreatie en kan een positieve invloed hebben op de ontwikkeling van de voetbalsport. Het negatieve zit m.i. in het feit dat in het amateurvoetbal teveel wordt geprobeerd het betaalde voetbal te imiteren. De amateursport verliest langzamerhand haar eigen gezicht en het is niet denkbeeldig dat zij uiteindelijk nog slechts een onaantrekkelijke imitatie van het betaalde voetbal zalzijn. Wil het amateurvoetbal voor iedereen (dus ook voor het publiek) zijn aantrekkelijkheid behouden dan zal ,n iedere rechtgeaarde amateurvereniging het plezier in het spel voorop moeten sthan. Het zou een ramp voor het amateur voetbal betekenen indien de verenigingen op de duur karikaturen van prof. clubs zouden worden. Tot zover de heer Wietze Hoekstra in de W.V.V.er Ons commentaar kan heel kort zijn en dat doen wij in een woord. „Amen". w. B-JUNIOREN De start van onze 6 elftallen mag be slist gunstig worden genoemd. Maar op 1/3 van de competitie zijn we er na tuurlijk nog lang niet! Zeker niet wat betreft de opkomst op de maandag avond training. Van een 50 jongens in het begin naar een tiental nu, dat kan niet! Een voetballer voetbalt zoals hij traint! En gezien er voor enkele elftallen een kampioenschap in kan zitten, is opkomst op de training beslist noodzakelijk. De BI met 9 punten uit 8 wedstrijden en de B2 met 9 punten uit 6 wedstrijden op resp. de 3e en 4e plaats hebben zeker alle mogelijkheden hoog te eindigen dit seizoen. De B3 en de B4 met 8 punten uit 5 wedstrijden hebben beiden uitzicht op een kampioenschap! De B5 met 10 punten uit 7 wedstrijden kan nog hoge ogen gooien. De B6 met 2 uit 6 wedstrijden kan beslist beter! Jongens, met z'n allen er een schepje bovenop! Dus 5 van de 6 elftallen in de top van de competitie! A.F.C. 1975: 80 jaar. Jongens, laten we met z'n allen zorgen voor een feestelijk kampioensjaar! Veel sukses. Vs ONZE GROOTSE KLEINSTEN Onder deze titel, die voor ingewijden een vertrouwde klank heeft, gaan we het even over onze jongste voetballers hebben. Groots ja, dat zijn ze toch wel, de 140 B-pupillen die elke zaterdag ochtend de belangstellenden hun voet- balkunste n op een, soms zeer klein, voetbalveld laten zien. Ook dit jaar spelen onze 8-10-jarigen weer met 2 teams in de competitie en de tot nu toe behaalde resultaten liegen er niet om. Het is weliswaar vaak afge keurd geweest, maar de keren dat er ge speeld werd was het raak. De BI doet het zeer goed, een paar voorbeelden: 30, 41, 1(J0, 10 winst. Zij staan natuurlijk bovenaan in hun groep. Bravo. De B2 doet het zo mogelijk nog be ter. Hier zien wij uitslagen van 120, 100, 90, 40 winst. Gaat zo door, mannen! Later op de ochtend is het dan tijd voor ons wekelijks spektakel, de onder linge competitie, waar wij dankzij de hulp van een fijn stel leiders ook veel positieve geluiden horen. Als wij dit schrijven gaat Brazilië fier op kop in deze competitie, die wij dit jaar spelen met zo'n 8 teams en on danks de verre reizen (Chili bijv.) is het enthousiasme van de spelers overweldi gend. Jongens, zet 'm op en zorg dat je team (want voebtal speel je met z'n elven) op een zo hoog mogelijke plaats komt. J. C. I TELEFOON 23 56 65 6

Schakels (clubbladen) | 1974 | | pagina 6