van en over (roe DE A-JUNIOREN Aangezien de selectie-groep dit jaar extra was uitgedund, doordat 5 spelers vervroegd zijn overgeheveld naar de A- sel. senioren, alsmede enkelen om diver se redenen niet meer beschikbaar waren, was het de vraag of ook dit jaar de A-l een rol van betekenis zou kunnen gaan spelen. Een plaats in de Regionale Jeugdcom- petitie zat er niet in. Dat zal niemand verbazen. Het is nu eenmaal moeilijk een elftal klaar te stomen, wanneer hier voor slechts twee weken beschikbaar zijn en de trainer niet over de complete se lectie kan beschikken, gezien het feit dat de meeste spelers nog met vakantie zijn. Als A.F.C. ooit werkelijk een serieuze gooi naar de Interreg. Jeugdcomp. wil maken, zal een totaal andere voorberei ding noodzakelijk zijn. Een fikse nederlaag tegen D.W.S. zette ons dan ook definitief in de Jeugd- klasse. En daar doen we het goed. De A-l staat ongeslagen aan kop met slechts 1 verliespunt. Een goede presta tie voor een elftal, dat maar liefst 5 spelers telt, die rechtstreeks uit de B-l komen. Het blijft echter oppassen. Met name voor R.K.A.V.I.C. De Amstelve- ners zitten ons gevaarlijk op de hielen; te meer, daar binnenkort de Kerstvakantie voor de deur staat, met het gevolg niet op volle sterkte te kunnen draaien. Juist dan zal extra inzet noodzakelijk zijn. Dat geldt ook voor de A-2, dit jaar voor het eerst in de Jeugdklasse. Een slechte start tegen Vespucci werd ge volgd door betere wedstrijden: o.a. R.K.A.V.I.C. Het team doet het beslist niet slecht, want ook zij gaan aan kop, alhoewel Vespucci en Zeeburgia de be tere papieren hebben. Met dit elftal is het wel degelijk mogelijk het maximale te bereiken. Echter voor hen geldt het zelfde als voor A-l: juiste instelling en grote inzet blijven geboden. Wat de totale selectie betreft kan ik niet nalaten te melden, dat ik over de trainings-opkomst bepaald niet tevreden kan zijn. Al is de opkomst tot op heden beter dan vorig jaar, toch kan ik mij niet aan de indruk onttrekken, dat be paalde spelers het wel erg makkelijk op vatten. De A-3 is tot op de dag van vandaag probleemloos. Onder de inspirerende lei ding van de heer Parson hebben zij slechts drie verliespunten, zodat een ge deelde tweede plaats met D.W.S. is op geëist. D.C.G. staat eerste met 10 uit 6. Het volste vertrouwen voor het verdere verloop van de competitie. Helaas is Hans van Laar enige tijd uitgeschakeld. Dezelfde handicap heeft hem in het verleden al meer aan de kant gezet. Hans, vanaf deze plaats een spoe dig herstel toegewenst! De heer De Groot en de jongens van de A-4 hebben zich keurig in de midden moot genesteld. Na een iets te voorzich tige start, hetgeen verlies opleverde, be looft het vertoonde spel van de laatste weken een opmars in de tweede helft van het seizoen. Evenzo voor de A-5. Een vijfde plaats is niet onverdienstelijk, al is de stand enigszins vertekend, doordat sommige ploegen niet of nauwelijks gespeeld heb ben. Jammer genoeg heeft de heer Waanders om gezondheidsredenen het leiderschap moeten overdragen. Rust is hem geboden. Wij wensen hem van har te beterschap en een spoedig herstel. Gelukkig was de heer De Jong, evenals vorig jaar, bereid zijn taak over te ne men. Alle succes gewenst! P. Th. Pas J. C. DEAR A.F.C.-PEOPLE „To go or not to go, that is the ques tion." Een vraag die vooral de B-spelers van het vorig seizoen bezig hield, want dit lichtelijk aangepaste Shakespeare-ci- taat had betrekking op ons, die al een maand of zes uitkeken naar het beloofde Londen-reisje. Gelukkig werd het „to go" en dat heeft men geweten ook. Daar stonden wij dan, op woensdag 24 okto ber, bepakt en bezakt op Schiphol, om ons daar door de in grote getale opge komen familieleden en supporters te la ten uitwuiven. Na een prettige vlucht zetten wij 'n uurtje later voet op Heath row Airport en Engelse bodem. Onze organisatieleider, -begeleider en facto tum, de heer Pas toonde zich al gauw de geboren diplomaat door die ene met een verlopen paspoort meegereisde clubge noot zonder problemen door de douane en politie te loodsen. Even later waren wij bijna getuigen van een dodelijk on geval, toen één der andere jongens zich in de zwaartekracht van een fles whisky (zeker voor Pa meegenomen??) vergiste en een deel van de hagelwitte vloer in een soort nood-toilet omtoverde. Een niets vermoedende Engelsman, wellicht door de penetrante geur van Johnny Walker aangetrokken, verkeek zich op de smeerkracht van het bruine vocht, draai de een volle pirouette en belandde hevig geschrokken doch veilig in de haastig uitgestoken armen van een onzer. Dat zal de keeper wel geweest zijn. Sinds dat ogenblik is onze Engelse vocabulaire wel uitgebreid met enige prachtige krachttermen. Na deze wat vermakelijke incidentjes begaven wij ons naar het „Grosvenor Victoria Hotel", dat indruk wekkend voor ons opdoemde toen wij de hoek van het Victoria Station omsloe gen. Na onze intrek genomen te hebben in Londen's oudste hotel, en dat men daar trots op is getuige de Eerste Steen waarop het geboortejaar 1787, doken wij al gauw swinging London in. Het geplande diner in het Swiss Centre ging niet door bij ontstentenis van het Swiss Centre. In het Angus Steakhouse von den wij echter een voortreffelijke plaats vervanger, welke tip wij hierbij de fre quente London-gangers gratis doorge ven. De volgende dagen werden ondanks weinig slaap met veel gein en plezier doorgebracht en dat alles tussen de be zoeken van Tower, Buckingham Palace en het fantastische Selfridge Warenhuis in. Zo vlogen de uren en dagen voorbij en opééns was het zaterdag en stonden wij voor het karwei, waarvoor eigenlijk naar Londen moest worden gegaan: de wedstrijd tegen The Good All London Youth Club. Ergens op een goed terrein in Oost-Londen bonden wij dan de strijd aan en konden wij na 45 minuten op een goede eerste helft en een redelijke score 2

Schakels (clubbladen) | 1974 | | pagina 2