c Op naar de tachtig w*J?w VT - - >,>-™, - - 2 .'.j-r1- '■'•'■1- r MMMMMMMHi- D/7 zr Schakel die komt binden De oude club aan d'oude vrinden 54e Jaargang november 1974 No. 7' Met bijzonder veel belangstelling en met veel instemming heb ik in onze laatste Schakel de artikelen van Charlie en Rien Bal gelezen. Het boeiende in beide, naar mijn me ning uitstekende betogen, is, dat wij in de gezamenlijke inhoud de geloofsbelij denis vinden van alle A.F.C.-ers. Afhan kelijk van de persoonlijke geaardheid zal de een zich iets meer kunnen verenigen met de ietwat pessimistisch getinte in houd van Charlie's pennevrucht, terwijl anderen zich beter thuis zullen voelen bij de meer optimistische benadering van Rien. Het zal u niet verbazen als ik mijzelf in de laatste groep indeel. Herhaaldelijk heb ik er in woord en geschrift blijk van gegeven, dat mijn rotsvaste overtuiging is, dat wij op onze eigen manier in onze voetbalwereld een rol van betekenis kunnen blijven spelen. In een aantal ge sprekken met de pers, welke ik in de afgelopen tijd mocht voeren, kwam dit onderwerp, gezien onze positie op de ranglijst, herhaaldelijk ter sprake, als mede de onverbiddelijke eindvraag: Maar als, ondanks uw optimistische kijk op de gang van zaken, uw le elftal zou degraderen, wat dan Nu, dat antwoord vindt u zwart op wit in beide artikelen, een antwoord, dat wij allen in ons hart meedragen: dan blijft A.F.C. gewoon bestaan en zal het, evenals de vorige maal, ervoor vechten, de oude positie weer te heroveren, al zou dat wederom 40 jaar duren! Het feit dat ik mij ondanks ons zeer matige begin zonder enige reserve onder de optimisten schaar, is gelegen in de houding van onze selectie-groep en haar begeleiders. Zowel spelers, trainer en elftal-commissie hebben ondanks alle te- geslagen, blijk gegeven van een voor treffelijke instelling. De stemming, vast beradenheid en inzet zijn voorbeeldig geweest en hebben dan ook, na een ho peloos lijkende beginpositie, geleid tot een verbetering, die ons alle vertrouwen geeft voor de toekomst. Een speciaal woord van dank en lof komt toe aan Paul Vellenga, die, nadat hij om volledig te resspecteren redenen, voor het le elftal had bedankt, zich spontaan beschikbaar stelde, toen de nood aan de man kwam en zich weer op de hem eigen wijze inzette voor zijn team. Bedankt, Paul! Voor mij en voor ons allen ben je een echte A.F.C.-er. Intussen nadert onze 80e verjaardag en ik geloof dat ondanks de problemen en de zorgen, die er altijd wel zullen zijn, we kunnen constateren, dat we een gezonde en bloeiende vereniging bezit ten. Voor 't eerst kan ik een optimistisch geluid laten horen over onze toto-lotto situatie, die een veelbelovend perspectief biedt. Behalve dat wij ons hierover ver heugen voor de vereniging, mogen wij ons gelukkig prijzen dat de toto-commis sie onder leiding van Frans Haubrich, eindelijk loon naar werken begint te krijgen. Frans, de aanhouder wint en wij winnen mee! Tot op heden heeft u nog weinig ge hoord over de viering van ons 80-jarig bestaan. Na de uitbundige en zo ge slaagde festiviteiten ter gelegenheid van ons 75-jarig bestaan, hebben wij ge meend op een meer bescheiden wijze ui ting te geven van onze blijdschap bij het aanstaande lustrum. Binnenkort ontvangt u het volledige programma. Onze uitgangspunten zijn de activitei ten zoveel mogelijk in het teken van de jeugd te plaatsen en de feestelijkheden in ons clubhuis te doen plaatsvinden. Op een van de hoogtepunten kunt u zich nu al verheugen! Pim Adriaansz en Bob Wildeboer zijn met een grote schare medewerkers en medewerksters reeds maanden bezig zich I voor te bereiden op een feestelijke uit voering, waarvan wij, gezien hun presta ties in de vele achter ons liggende jaren, de grootste verwachtingen mogen heb ben! A.F.C.-ers, ik wek u op om met ons allen de 80e verjaardag van onze Club met vreugde en opgewektheid te bele ven! Wij hebben er m.i. alle reden toe! Ik ben deze bijdrage begonnen met het noemen van de Schakel en ik wil er ook graag mee eindigen en wel met een enkel woord te wijden aan onze oudste medewerker, de auteur van de Mixed Pickles, Jo Wijnand. Jo, ik ben er nog altijd erg gelukkig mee, dat Rien Bal op een tactvolle wijze jou heeft kunnen bewegen op je besluit terug te komen om te stoppen met je waardevolle bijdrage. Nog onlangs mocht ik vernemen van een van onze oudste leden, die zo lang in het buitenland heeft gewoond, dat de Schakel zijn enige band met A.F.C. kon vormen, hoe hij in belangrijke mate juist in jouw Mixed Pickles de sfeer van A.F.C. heeft kunnen blijven beleven en mede daardoor thans na 50 jaar nog een even enthousiast lid is als in zijn jeugd. Jo, je bent en ik weet dat uit eigen waarneming, een A.F.C.-er in hart en nieren en we hopen nog heel lang van jouw vaardige pen te mogen genieten! Dio Hermens.

Schakels (clubbladen) | 1974 | | pagina 1