Gezinsrecreatie Kattegat 4 - Amsterdam Gezellig dineren in een romantische oud-hollandse sfeer. Ook voor recepties-promoties-parties en besloten diners. Ik heb nu de moeite genomen de telefoonnummers na te gaan van onze tegenstanders in het nieuwe seizoen; wel „unter iiblichem Vorbehalt", want door bouw van nieuwe of uitbreiding van bestaande centrales kan er wel eens een nummer veranderen. Maar de lijst, die ik nu geef, moet toch straks mis schien met een enkele uitzondering betrouwbaar zijn: Aalsmeer C.V.V. E.D.O. Elinkwijk H.D.V.S. Rood Wit R.V.C. S.D.W. de Spartaan Unitas U.V.S. V.U.C. Zilvermeeuwen 02977- 010- 023- 030- 010 070- 01830 071 070 075 26380 294542 255675 440448 704048 361596 940917 111181 130730 - 23984 50483 858018 -163206 Ik heb nu een vraag aan onze Willem Staats, inventief en creatief. Als jij die telefoonlijst netjes op een stuk karton of zo iets plakt en ophangt naast de telefoon op Goed Genoeg, dan kan men op A.F.C. vóór de volgende maandag ochtend ook eens weten, hoe de uitslag is van een voor ons belangrijke wed strijd. J.W. In de K.N.V.B.-er van 26 juni wordt uitvoerig aandacht besteed aan de spor tieve recreatie en aan de gezinsrecreatie op de sportparken. Minister van Doorn van C.R.M. wordt geciteerd en de re dactie van het K.N.V.B.-orgaan geeft ook de opvattingen van de voorzitter van het amateurvoetbal, Jo itan Marle, alle ruimte. Restaurant Taveerne 2 minuten van Centraal Station) Telefoon 020-24 6589 Gevestigd in een historisch Hendrick de Keyser pand anno 1614. (zondags gesloten) Op aanvraag bezorging van koud-buffet -op uw kantoor of thuis. Over de mogelijkheden van de gezins recreatie op de sportparken zegt Van Marle onder meer: „Vele amateurvoetbalclubs beschik ken vandaag aan de dag over goede accommodaties, te weten velden, kleed kamers met goede sanitaire voorzienin gen, een clubgebouw waarin een „hap en een snap" kan worden genuttigd. Bo venal kent men daar frisse lucht en de weelde van riekend gras. Alleen jammer, dat vele van deze accommodaties in de mooie weekends niet gebruikt worden, omdat de leden als onderdeel van het gezin elders vertoeven. Behoefte aan meer gezinsrecreatie enerzijds; beschikbaarheid van recreatie ruimte anderzijds. Hier ligt naar mijn mening de mogelijkheid voor de voet balclubs om het gehele gezin aan zich te binden. Stel in het weekend de sportpar ken open voor gezinsrecreatie. Geef de mogelijkheid om in het weekend een tent op te slaan, een caravan te plaatsen op een bijveld, een oefenterrein of een ander stuk beschikbare grond. Er kun nen dan ook in de mooie weekends vele activiteiten door de voetbalclubs worden ontwikkeld. De zoons kunnen sporten, de vaders kunnen daaraan de leiding geven, de kleinere kinderen kunnen zich in het gras uitleven en de moeders kun nen elkaar in het clubhuis treffen of die huiselijke dingen doen, die zij ook op een normale camping zouden doen. Nu kan men natuurlijk tal van bezwa ren aanvoeren tegen een dergelijk ge bruik misschien wel misbruik van de sportaccommodaties. Toch wegen deze bezwaren m.i. niet op tegen de totale voordelen. In het kader van de ruimtelijke ordening zullen wij met de ons ter beschikking staande ruimte zui nig moeten omspringen. In de sportpar ken zijn met name door de overheid enorme bedragen geïnvesteerd, terwijl de jaarlijkse exploitatiekosten daarvan bijzonder hoog zijn. Het is dus zeker verantwoord om na aanpassing van deze accommodaties een meer intensief ge bruik te maken. In deze filosofie zou gezinsrecreatie in het weekend op de sportparken van de amateurvoetbalclubs kunnen betekenen: besparing van miljoenen liters benzine per jaar, omdat men het recreatiegebied meestal vlak bij huis heeft. Een kleine bijdrage aan de oplossing van de ener giecrisis en de milieuvervuiling. Ook een besparing op de gezinsuitgaven, omdat men op het eigen terrein meestal goed koper uit zal zijn. Een besparing van autokosten door het rijden van minder kilometers een vermindering van de druk op de Nederlandse wegen, een ver groting van de omzet van de clubhuis opbrengsten vermeld ik in dit verband even terzijde. Het is de moeite waard hierover verder na te denken. Men zou nog verder kunnen gaan door de sportparken ook op doorde weekse dagen open te stellen voor jonge moeders met hun kinderen. Ik zie er geen kwaad in, dat kleine kinderen op de bijvelden in het gras zitten of spelen. Administrateur: K. J. Swart Amstelveenseweg 300 Amsterdam-1007 tel. 020-724587 Redacteur: Rien Bal Niagara 37 Amstelveen tel. 020-457355 Vooral in dichtbevolkte buurten mei veel hoogbouw zouden de velden van de voetbalclubs kunnen uitgroeien tol evenzovele gelegenheden voor het bedrij ven van recreatie van korte duur. Hel kan voor voetbalclubs alleen maar nut tig zijn, dat de echtgenotes en de niet voetballende kinderen zo jong mogelijk in contact worden gebracht met de om geving, waarin de vader en de zoons vele uren per week doorbrengen, met de club waarover thuis zoveel wordt ge sproken. In dat geval vervult de ama teurvoetbalclub een functie voor het ge hele gezin. Laten wij tegen deze gedachte niet te gauw „nee" zeggen. De behoefte aan meer gezinsrecreatie, aan meer sportieve recreatie, gesteld tegenover het tijdelijk wegvallen van een belangrijk deel van het kader van de amateurclubs in de zo mermaanden, maken het m.i. verant woord, dit vraagstuk in nadere studie te nemen. Dat de KNVB hieraan graag zijn medewerking zal verlenen, spreekt van zelf." Met alle respect voor Jo van Marle. deze opvattingen zijn niet gloednieuw Op zichzelf is dat uiteraard geen be zwaar, maar wie denkt aan gezinsrecrea tie op de sportparken gedurende de zo mer juni, juli en augustus moet wel rekening houden met het feit dat de meeste sportparken dan in restoratie zijn. De velden zijn omgeploegd, op nieuw ingezaaid en bewerkt. Zij moeten naar het nieuwe seizoen „toegroeien" en elke activiteit op dat jonge gras dient te worden vermeden, teneinde beschadigin gen te voorkomen. Er mag niet op ge lopen, laat staan op gesport worden! Welnu, dan blijft er van het op zich zelf aardige plan van de gezinsrecreatie niet veel over. Kijken we in de zomei vanuit het A.F.C.-clubhuis op de velden, dan zien we dat alleen de vogels en de konijnen er vrij spel (mogen) hebben. Theorie en praktijk dekken elkaar lang niet altijd. In dit geval is dat zeer duide lijk. Jammer genoeg overigens, want de sportieve gezinsrecreatie moet de aan dacht van elke sportclub hebben. R.B 10

Schakels (clubbladen) | 1974 | | pagina 10