Schakel Attentie dames! Gelouter (e) Kattegat 4 - Amsterdam Gezellig dineren in een romantische oud-hollandse sfeer. i«nw .1 i'j't.'i.ü» t x<jt-t- Trtitr^iT.f I i Na het grote succes van de vorige keer, is het ons een genoegen u hierbij uit te nodigen voor het tweede „A.F.C.- JAARDINER", dat zal worden gehou den op zaterdag 18 januari 1975, op de tachtigste verjaardag van onze A.F.C. Het is wel belangrijk, dat u snel uw plaats reserveert. Daarom graag zo spoe dig mogelijk per briefkaart uw aanmel ding met naam en adres (s.v.p. in blok- letters) en sturen aan Jannie Rimini- Rolle, Pretoriusstraat 75 III, Amsterdam. De kosten voor dit tweede A.F.C.- Jaardiner bedragen slechts 27,50, all- in, een bagatel! Dit bedrag overmaken aan Marijke Roose-Spaander, postgiro 3191646, Valeriusstraat 119 III, Amster dam. Bij voorbaat vriendelijke dank voor uw medewerking. Namens het Dames-comité, Jannie Rimini-Rolle. Uw onderdanige „Jonkheer" mag wel tot de grote uitzonderingen gerekend worden, die het kleedlokaal van onze vlagdragers zonder aankondiging of kloppen mag binnenstappen. Ofschoon ik van systemen geen ene barst benul heb, wil ik mij er, teneinde daar enige controle op te behouden, nog wel eens mee bemoeien. En omdat Sal, Piet en Robby nog steeds denken, dat ik (o.a.) op dat ge bied fenomenale kwaliteiten bezit, han gen ze gewoonlijk aan mijn lippen. Onlangs was ik er weer en er hing een groot tekenbord, met daarop een schets van een te voeren systeem, aan de muur. Achteloos kwam ik binnen. Het werd onmiddellijk muisstil. Ik greep de handdoek van Peter van der Valk en haalde met één rauwe veeg het beleid Restaurant jtnjjuSiji"; Taveerne 2 minuten van Centraal Station) Telefoon 020-24 65 89 Gevestigd in een historisch Hendrick de ICeyser pand anno 1614. Ook voor recepties-promoties-parties en besloten diners. (zondags gesloten) Op aanvraag bezorging van koud-buffet v op uw kantoor of thuis. van het bord. Piet Ouderland stond spra keloos, Robby Duis' ogen werden voch tig van aandoening en Sal van Gelder kon tenslotte nog spreken. Trouwens, wanneer spreekt deze demagoog niet? „Meester, spreek, we liggen aan Uw voeten", kon hij er, nauwelijks nog hoor baar, uitbrengen. Nou is dat „liggen aan de voeten" wat overtrokken. Niemand hoeft aan mijn voeten te liggen. Het is niet eens fris. Ofschoon ik, en dat moet er maar eens uitgeflapt worden, schoon op mijn li chaam ben. „Jullie zult bemerkt hebben", begon ik, en je kon een speld horen vallen, „dat het tegen de Spartaan tussen Burke, Gehring en Bollen „geklikt" heeft. En dat doet mij persoonlijk grote deugd. Of schoon ik een fervente hekel heb aan klikken, ligt dat klikken tussen jullie, spelers, mij heel bijzonder." ..Hear, hear!!' riep Frans van de Bor. Als beloning voor zulk een spontaneïteit duwde ik hem een dot kauwgummi in de mond. In tegenstelling tot Anne Vondeling ben ik een groot voorstander van niet alleen mode-woorden, doch, doch ook vergezochte, nauwelijks nog Nederlands klinkende woorden. Het leek mij nuttig er ook enige te weven door mijn tech nische beschouwing. Daarom koos ik vervolgens het woord „louteren". „De week daarvoor, toen jul lie met drie-nul op je lazer kregen, heb ik gemerkt, dat jullie je gelouterd voel den. Kijk, vrienden, dat is de ware in stelling: eerst de vloer met je laten aan vegen door een of ander onbenullig tegenpartijtje en dan na afloop uitgebreid louteren." „Alleen ik heb niet gelouterd", waag de Ton Disselkoen in het midden te brengen. Natuurlijk ongelooflijk brutaal van zo'n jong knulletje. „En mag ik weten waarom je niet hebt gelouterd?" vroeg ik. Zijn antwoord was goud-eerlijk. „Ik wist niet, hoe het moest." „Maar, beste Antonio, zal je dan van Louteren geen ene moer afweten, waar om counter je eigenlijk nooit?" (Goed gevonden, niet?). „Mot-dat-dan-Ome-Willem?" Zo'n ant woord kan enkel maar onze begaafde goalgetter geven. „Trouwens, beste rood-zwarte slaven, het is jammer om dat te zeggen, doch in vele gevallen zien jullie het vaak „niet zitten". Jullie inzet is goudgemalen, doch bij enige tegenslag steekt het kopje van voetbal-frustratie te snel en te algemeen omhoog." De boys zag ik met gebogen hoofden voor mij staan. En dat herinnerde mij aan het „hooffie" van onze vriend Kees Gehring. Administrateur: K. J. Swart Amstelveenseweg 300 Amsterdam-1007 tel. 020-724587 Redacteur: Rien Bal Niagara 37 Amstelveen tel. 020-457355 Kopie inleveren vóór maandag 18 no vember a.s. bij Rien Bal, Niagara 37, Amstelveen. Vaak had ik hem al eens gezegd: „Kees, brave boy, ik ben je grootste fan. Maar alleen, dat verdomde elastiekje moet uit je nek. Dat moet je vervangen door een stevige staaldraad. Kijk, Kees, dan kom je er." „Kop op, jongens, niet te veel lum melen met de bal. Hier denk ik aan Abe Lenstra, die eens de historische, doch oh, zo simpele woorden sprak: „Laat de bal het werk doen." Je hoeft dan geen poot meer te verzetten en je bent aan het eind ook niet zo uitgeteld." Nadat ik op het tekenbord met enkele simpele, vaste halen een beter systeem had neergekalkt, verdween ik met als afscheidsadvies: „Mannen, laat het van daag duchtig klikken tussen jullie. Ik wens jullie heel veel succes." Toen ik wegstapte, meen ik iets in mijn nek gesmeten te voelen. Mogelijk enige rotte zuidvruchten. Oh, ja, dat moet er nog even uit. Een speler, die nogal veel op het „bankje" zit, vertelde mij, dat hij daar zit te ver loederen. Weer zo'n mode-woord. Ik heb dat woord in twee erkende woordenboe ken gezocht, doch helaas niet gevonden. En ik weet nóg niet, of die jongen zich gelukkig of belazerd voelt. Rest mij, jammer genoeg, te zeggen, dat ze die middag, alhoewel duidelijk klikkend, counterend en verloederend, onverdiend verloren. En dat ze wéér voor de zoveelste keer gelouterd waren, begrijpt een leek zelfs. Jhr. van Rossem de Gaulin Comfortabel hoekhuis met garage te koop aangeboden Indeling: bergruimte met grote hall, amerikaanse keuken, royale living, gas-cv. Verdieping: 4 slaap kamers, waarvan 1 met air-conditioning, ligbad met 2e tollet. Tuin voor- en achter. J. Meijer, Corn. v. Alkemadestraat 74, Amsterdam-Slotervaart, tel. 152943. Vraagprijs f 142,000. - k.k. 8

Schakels (clubbladen) | 1974 | | pagina 8