VLEKAVIA The Reds De spaanse toernooien •i-it Administrateur: K. J. Swart Amstelveenseweg 300 Amsterdam-1007 tel. 020-724587 Redacteur: Rien Bal Niagara 37 Amstelveen tel. 020-457355 Kopie inleveren vóór maandag 14 ok tober a.s. bij Rien Bal, Niagara 37, Amstelveen. het Damm-drinking team, maar omdat zij het bier van Eylders prefereren, zijn ze toch mee terug naar Amsterdam ge gaan. We hebben in Spanje niet kunnen im poneren, maar dat hoefde ook eigenlijk niet. We zijn tenslotte geen Bayern Mün- chen. Volgend jaar gaan we gewoon als toe rist, dat is al zwaar genoeg. Fredje Na dit succes werd door manager Hel- lenio Hendrix een volstrekte rustdag in gevoerd, behalve voor Karei v. d. Graaf, die ingeschreven was voor de open ten niskampioenschappen van Fuengirola, waar hij voor ons tweede succes zorgde door in de finale slechts met 6-2, 6-1 van de 44-jarige Torben Ulrich te ver liezen. De volgende dag werd aangetreden tegen de F.C. Benalmedena, die hun eer ste wedstrijd met 2-1 van het Griekse C.U.F. Byblos verloren hadden. Dank zij ons nieuwe concept, waarbij onze beide keepers Jan en Donald tegelijk in het doel stonden, hielden wij de nul achter en voor. Omdat wij twee penalties meer in de Middellandse Zee schoten, lieten wij de eer aan onze gastheren. Teleur stellend was wel dat de Spaanse scouts geen enkele interesse in ons hadden, terwijl toch acht Joegoslaven en zes Grieken benaderd werden. Wel kregen Ger en Dick een plaats aangeboden in Ook de basketballcompetitie draait weer op volle toeren. Vijf herenteams en een damesteam nemen voor The Reds aan de competitie deel. Het eerste herenteam is door de komst van Bob Plantinga danig versterkt en be wees dat door de eerste wedstrijd over tuigend te winnen. Ook de overige teams verschijnen sterker aan de start. De dames, met Lenneke van der Valk, verloren hun eerste wedstrijd wat on gelukkig met één punt verschil na ver lenging. Het tweede herenteam begon met een overwinning, iets wat het derde niet lukte. Na het moeizaam verlopen vorig sei zoen, ziet het er naar uit dat The Reds het dit jaar veel makkelijker zullen krij gen en dat is een geruststellende ge dachte. U heeft ongetwijfeld in de kranten gelezen over de successen van Feijenoord, de nederlagen van Ajax, de afgang van Bayern München en de verrichtingen van Johan I en II tijdens de Spaanse toernooien. Het puikje van de voetbal lende wereld was in de maand augustus weer naar Spanje gekomen, waar de pesetas lokken en het weer goed is. Polen, Brazilianen, Duitsers, Russen, Hongaren en Nederlanders streden met hun Spaanse gastheren om de verschillende „copas". Weinigen uwer zullen echter weten dat naast Ajax, Feijenoord, PSV en Twente, nog een vijfde Nederlandse top- ploeg, weliswaar op een ander gebied, een Spaanse uitnodiging kreeg, namelijk A.F.C. zat. 2. De uitnodiging was afkomstig van de F.C. Benalmedena en verkregen via de omvangrijke kontakten van Bert Witte- veen in Torremolinos. Natuurlijk speelde een belangrijke rol dat het toernooi ge sponsord werd door het Spaanse bier merk Damm. Aangezien niemand uit politieke over wegingen thuis wenste te blijven, ver trokken wij op zaterdag 27 juli zonder publiciteit geruisloos uit Amsterdam. Om optimaal voorbereid in Spanje aan te komen, brachten wij het weekend in Parijs door, alwaar wij onze topscorer Appie aan een stripster uit L'Hirondelle kwijtraakten. (Hij heeft een leuke tijd gehad in Saint Tropez). Omdat wij ook Frank Bouman, Dolf en Nico, drie wel iswaar niet onvervangbare steunpilaren, dreigden kwijt te raken, werd maandag ijlings naar Spanje vertrokken. Na een lange oncomfortabele busreis, gedurende welke het in voetbal- en A.F.C.-kringen gebruikelijke klaverjassen plaats moest maken voor het eenvoudiger eenentwintigen, werd woensdag in Benal medena, een plaatsje bij Torremolinos. aangekomen. Tot grote consternatie van de plaatselijke bestuurderen en journa listen waren we een dag te vroeg, maar met de bekende Spaanse slagvaardigheid werd toch binnen enkele uren alles ge regeld. Na een persconferentie van drie uur, waarin de meest onzinnige vragen - ook Michels klaagde er al over - ge steld werden, waren we vrij om te gaan en te stappen waar we wilden. Gelukkig moest er pas zaterdag om zeven uur 's avonds gespeeld worden, zodat de meeste spelers nog enigszins uitgerust aan de start kwamen en er maar twee ontbraken. Onze tegenstanders Zagreb Spit had den zich zeker nog beter voorbereid, want de Joegoslaven speelden iets beter en wonnen niet eens geflatteerd met 14-1. Overigens waren de Spanjaarden en thousiast over onze spelopvatting: op komende en niet terugkomende backs en vijf spitsen. Daarbij werd onze mid denvelder Henk Dik, die nauwelijks ge bukt ging onder het Cruyff-effect, tot absolute uitblinker uitgeroepen, niet in het minst vanwege zijn vier magistrale eigen-doelpunten. Na de wedstrijd spoedde ieder zich weer naar onze stam-discotheekTiffany's, waar die avond de Miss Costa del Sol verkiezing plaatsvond. Winnaar werd onze aanvoerder Rinaldini, die daarmee een fraaie fruitmand won. 1618 U Jan Pieterszoon Coen sticht Bata via. Voor zijn verdiensten schenkt Holland hem "VLEK". Sinds 1550 gestookt volgens hetzelfde oude recept. Een zeer voordelige merkjenever. ANNO

Schakels (clubbladen) | 1974 | | pagina 8