if gnluffim A.F.C. in Twente Jo Van Marle, Kattegat 4 - Amsterdam Gezellig dineren in een romantische Oud hollandse sfeer. Ook voor recepties-promoties-parties en besloten diners. wat bedoel en wil je eigenlijk Behalve dat het helaas een blijkbaar onontkoombare traditie is bij A.F.C. om slecht te beginnen, heeft U kunnen waar nemen, dat onze jeugdige spelers in op mars zijn. Dit gaat echter maar niet zó. De over gang van de juniores naar de hoogste elftallen is een grote stap, die van allen, die erbij betrokken zijn, aanpassing, be grip en inzicht vergt. Als zuivere amateurs hebben wij de Hoofdklasse bereikt en als zuivere ama teurs zullen wij ook in de Hoofdklasse een rol blijven spelen, hiervan ben ik overtuigd. We prijzen ons gelukkig, dat er om trent het amateurisme tussen spelers, trainer, commissies, leden en bestuur, geen enkel verschil van mening bestaat. Zoals reeds eerder gezegd, hebben onze spelers de verantwoordelijkheid die ze dragen voor onze Club aanvaard. Aan ons, A.F.C.-ers, de mooie taak hen te steunen door dik en dun! Ik reken op U allen om in het komende jaar als één man achter hen te staan en in dat geval ben ik overtuigd van een nóg beter seizoen! Dio Hermens Het Twentse Ros-toernooi heeft ons niet het succes gebracht van het vorige jaar. Niettemin kunnen wij terug zien op een gezellig en eveneens nuttig voetbal- weekeind. (9e plaats ofwel winnaar troostronde). Dit succesje vooral dank zij onze reserve-doelman Dirk-Jan Verhaal, die liefst 6 van de 10 strafschoppen uit zijn doel hield. Onze aanvoerder Bas Rachman moest helaas verstek laten gaan in verband met tentamen-perikelen. Verder misten wij Jean Bollen, John Burke en Michael Kahn om verschillende redenen. In het gezel schap bevond zich behalve de junioren Ton Jung (veelbelovende goaltjesdief), Henny Kottman (gave balbehandeling), Gerrit Schouwenaar (sterk in het duel) en Thomas Rongen (kop-specialist) onze „koninklijke" aanwinst Louk Reygers- berg. Louk was helaas geblesseerd en kwam daardoor niet binnen de lijnen. Buiten het veld paste hij zich snel aan. Louk, veel succes bij A.F.C. De gastvrijheid van de familie Bakker was weer als vanouds en A.F.C. was blij hen 25 augustus te mogen ontvangen op Goed Genoeg voor twee oefenwedstrij den tegen de Enschedese Boys. Evenals het vorige seizoen zullen wij er weer behoorlijk tegenaan moeten. Wij zullen geconfronteerd worden met een concentratie van amateur top-talent in de nu gevormde Hoofdklassen. Een klas se, welke in het algemeen wordt gety peerd door a) teleurgestelde profs; b) betaalde amateurs en c) professionele begeleiding door trainers, verzorgers, sponsors etc. Voor wat betreft de punten a) en b) kunnen wij ons gelukkig prijzen dat wij niet tot deze categorie behoren. Binnen onze mogelijkheden trachten wij punt c) zo goed mogelijk te doen. Wat wij in A.F.C. zullen moeten ont wikkelen om dit niveau te houden bestaat uit a) opvangen van de jeugd, b) sterk sociëteitsleven en c) een sterke wil om onze hobby: voetbal zo goed mogelijk te beoefenen. De E.C. is ervan overtuigd dat geld noch professie garantie is voor grote prestaties. Het bedrijfsleven zit vol met goed betaalde „nietsnutten". Wij prijzen ons gelukkig in het „bezit" te zijn van veel niet-betaalde fijne knapen die het spel zo goed mogelijk spelen. Onze kracht zit in het niet moeten en wel mogen en kunnen. Een goede onderlinge band van vriend schap en prestatiedrang zullen onze elf tallen op het niveau houden waarop wij thans trots kunnen zijn. Daarbij zullen wij de steun van het A.F.C.-legioen niet mogen missen. A.F.C.-ers vergeet niet: Uw club is de essentie. Niet het peil van het gebodene. Zorg dat U er zondags bij bent. Ja bij ons op Goed Genoeg. E.C. Restaurant "i", f": Taveerne 2 minuten van Centraal Station) Telefoon 020-24 6589 Gevestigd in een historisch Hendrick de Keyser pand anno 1614. (zondags gesloten) Op aanvraag bezorging van koud buffet op uw kantoor of thuis. Jo van Marle, voorzitter van het sectie- bestuur zondagamateurvoetbal, is in de periode kort voor het begin van de com petitie verscheidene keren geïnterviewd. De inhoud van twee artikelen - in de K.N.V.B.'er van 15 augustus en in het dagblad De Telegraaf van 26 augustus - heeft tot overleg tussen A.F.C.'s voor zitter Dio Hermens en Uw redacteur geleid met de bedoeling in De Schakel een aantal opmerkingen over deze inter views onder Uw aandacht te brengen. Eerst het gesprek met Peek Jellema in de K.N.V.B.'er. Na een korte uiteenzet ting over het ontstaan van de drie hoofd klassen - U zult zich herinneren dat over de wenselijkheid daarvan nogal wat dis cussies zijn geweest - zegt Van Marle: „Op grond van mijn ervaringen meen ik te mogen zeggen, dat er verleden jaar bij het leven gestreden is om de hoofdklasse te bereiken. Er is mij niet één geval be kend van een vereniging, die doelbewust zodanig heeft gespeeld, dat-ie niet bij die hoofdklasse zou komen. Ook de felste tegenstanders hebben gestreden tot het eind." Wat wil Van Marle hiermee nu dui delijk maken? Dat uit die felle strijd blijkt, hoe juist de instelling van de hoofd klassen was? En moet de volgende opmerking over tegenstanders van een hoofdklasse, die desondanks knokten om er in te komen, de juistheid van de bestuurlijke beslis sing onderstrepen? Kom nou Jo van Marle, deze argu menten zijn geen argumenten. Immers, een club begint niet aan een competitie - ook al is die club tegen een bepaalde indeling - met de bedoeling de wedstrij den te verliezen. Trouwens even later zegt hij: „Toch wil ik graag aanvaarden, dat er in de hoofdklasse verenigingen zitten, die er nog niet helemaal geluk kig mee zijn. Maar als er dan toch een maal een hoofdklasse is, wil men met zijn club ook graag in die hoofdklasse spelen." En daarmee geeft Van Marle zelf glashelder aan, dat zijn eerder geciteer de opmerking nergens op slaat. Van Marle zegt ook: „Amateurvoetbal is niet alleen meer „spelen voor de lol", amateurvoetbal is ook en vooral presta tievoetbal." A.F.C. dacht, terugkijkend op 80 jaar voetbalgeschiedenis, dat er ook in het verleden fel werd gestreden voor promotie of een kampioenschap. Ook toen wilde men als amateurver eniging zo hoog mogelijk spelen. Het verschil, dat Jo van Marle kennelijk tot uitdrukking wil brengen, bestaat in het geheel niet. Een heel andere zaak is, dat er gelukkig clubs zijn - A.F.C. is er een van - die de „lol" niet uitbannen en niet ten koste van alles (desnoods overtre ding van amateurregels) de prestatie wil len najagen. NEE Jo van Marle en het Sectiebestuur zeggen „nee" tegen een klasse van on- afhankelijken. De voorzitter zegt onder meer tegen Peek Jellema: „Een klasse van onafhankelijken heeft niets met amateurvoetbal te maken. Je bent óf amateur óf semi-prof. Iets er tussen in kan niet." Dat is duidelijke taal, maar het is daarom des te onbegrijpelijker, dat de interviewer ook de volgende uitspraak kon noteren: „Als je uitgaat van het feit dat een amateurvoetballer er geen geld hoeft bij te leggen op z'n voetballen - want zo ver zijn we al - maar dat hij er per se geen kasgeld aan mag verdienen, dan houdt daarmee het probleem op."

Schakels (clubbladen) | 1974 | | pagina 2