c Het bereikte handhaven 1895 ££83 Dit is de Schakel die komt binden De oude club aan d'oude vrinden ABC: september 1974 54e Jaargang In de vorige Schakel mocht ik U een overzicht geven van het afgelopen sei zoen, waarin de afsluiting, nl. de jaar lijkse algemene ledenvergadering, onbe sproken werd gelaten, aangezien deze pas plaats vond op 4 juli j.l. Niettegenstaande mijn opwekking om U te bewegen deze vergadering bij te wonen, werd een diepte-record geregis treerd v.w.b. het aantal bezoekers. Nu las ik laatst in een van de kranten een zinsnede waarin werd gesteld: „dat A.F.C. bij veel buitenstaanders niet over komt als een bolwerk van progressivi teit". Ik heb me afgevraagd wat dit eigenlijk in de practijk betekent voor een voetbal vereniging. Als hiermee bedoeld wordt, dat wij niet meegaan met elke extreme stroming, die veelal door kleinere groe pen wordt voorgestaan en gepropageerd, dan geloof ik, dat wij inderdaad hiervoor geen bolwerk zijn. Ik kan mij dan met deze uitspraak best verenigen. Maar wat we wél willen zijn, is een bolwerk van democratie, waarin leden en bestuur zich beraden hoe wij ons ver antwoord moeten aanpassen aan de zich steeds wijzigende maatschappelijke om standigheden, teneinde het voortbestaan van onze Club zo goed mogelijk te ga randeren. Hoewel deze uitwisseling van gedach ten en ideeën gedurende het gehele jaar dient plaats te vinden, is toch m.i. de algemene ledenvergadering een bij uit stek geëigende gelegenheid om over het gehele front Uw mening kenbaar te maken en van gedachten te wisselen. De reacties als: „wees blij dat er zo weinig mensen zijn, want dat betekent dat alles goed gaat" zijn voor Uw be stuur misschien wel vleiend, maar niet bevredigend. Met deze ontboezeming mag ik nu ons vorig seizoen definitief afsluiten. Intussen eist het reeds begonnen ko mende seizoen onze aandacht weer vol ledig op. Wij zijn begonnen met als gastheer op te treden van een 15-tal jonge Ame rikaanse voetballers en hun begeleiders van de Ammandale Boys Club „Red Wings" uit Washington. Een bijzonder woord van lof komt toe aan onze Jeugdcommissie, die niettegen staande de ongunstige omstandigheden, zoals vacanties en de voorbereiding van het nieuwe seizoen, kans gezien heeft onze Amerikaanse vrienden op een voor treffelijke wijze te ontvangen en te ver zorgen. Onze gasten raakten niet uitge praat over de perfecte organisatie en het gastvrije onthaal, dat zij hebben ondervonden. Onze welgemeende dank ook aan de ouders van onze jeugdleden, die het ver blijf van deze Amerikaanse jongens tot een feest hebben gemaakt! Het volgend jaar zullen 15 van onze jongens een tegenbezoek brengen in Vir ginia. Binnenkort zal wederom een aantal van onze leden een enquêteformulier van het bekende Recame- Adviesbureau Sell More B.V. ontvangen. U allen weet hoe belangrijk wij het goede contact met deze relatie achten en ik reken er dan ook op, dat U evenals de vorige maal al Uw medewerking zult geven, om deze enquête wederom te doen slagen. Zoals U o.a. uit de radio en televisie heeft kunnen vernemen, is er een nieuw systeem ontworpen met betrekking tot de toto en lotto. Reeds eerder schreef ik dat dit voor ons een zeer grote en blij vende financiële steun kan betekenen! maarDAN MOET U ER OOK AAN DEELNEMEN! Helaas is er bij de aan vang, tengevolge van een hapering in de distributie van de formulieren, buiten onze schuld, stagnatie opgetreden, maar hiertegen zijn maatregelen getroffen. A.F.C.-ers, maak het werk van onze Toto-commissie, o.l.v. Frans Haubrich, tot een succes! Een succes waarvan wij allen in grote mate kunnen profiteren. Terwijl ik deze regels schrijf, staan wij nog aan het begin van het seizoen. A.F.C.-ers, spelers en niet-spelers, ik wens U voor het komende jaar veel suc ces toe, sportieve voldoening en een ver vulling van Uw verwachtingen, die U t.o.v. Uw Club koestert. Tenslotte wil ik nog graag enkele woor den aan ons eerste elftal wijden. Niet voor niets worden zij onze vlaggedragers genoemd en dat zijn ze ook. Het is nu eenmaal zo, dat de resultaten van ons eerste elftal een grote betekenis voor de Club hebben. Het legt aan onze spelers een grote verplichting op, die zij gaarne willen honoreren. De voorbereiding van dit seizoen is voor zover dit in een amateurclub mo gelijk is, optimaal geweest. Piet Ouder- land, Rob Duis en zijn medewerkers, die ik gaarne allen in één adem noem, heb ben met liefde, inzet en werkkracht alles gedaan wat mogelijk is. De eerste resultaten zijn teleurstellend, maar wij bedrijven sport en het moet mogelijk zijn te aanvaarden dat je tegen stander beter is, of tijdens een bepaalde wedstrijd beter speelt.

Schakels (clubbladen) | 1974 | | pagina 1