Doby Polak brandblusapparaten en drukslanghaspels De Nico Holtzappel jeugdprijs Long weekend K ALVERSTRAAT /5t bij het Spui Mde boerbv brandbeveiliging cruquiusweg 118 amsterdam Q|QX telefoon:020-354001 Op woensdag 22 mei j.i. waren we weer bijeen; jeugdcommissie, jeugd trainers, jeugdleiders, kortom iedereen, die zich in het afgelopen seizoen met de A.F.C.-jeugd heeft bezig gehouden. Een zeer goede gedachte overigens van de jeugdcommissie om jaarlijks een bijeenkomst te organiseren (met een hapje en een drankje) voor al diegenen, die week in week uit zoveel tijd aan onze voetbaljeugd besteden. Na de zeer behartenswaardige ope ningswoorden van Fred Denker (hij liet voor andere sprekers gelijk niets meer over, zoals voorzitter Dio Hermens moest constateren), werd overgegaan tot het uitreiken van de Nico Holtzappel Jeugdprijs en deze ging zeer terecht naar Harry de Groot, een van die vele on opvallende mensen, die toch echter on ontbeerlijk zijn voor je vereniging. Ga daar maar eens aan staan: met een ze vende of achtste jeugdelftal, waarvan er meestal maar een stuk of acht of negen komen opdagen, 's zondagsmorgens om 8.30 uur verzamelen en dan om 10.00 uur voetballen in Weesp; zwaar op je donder krijgen vaak, systemen te be denken om met die acht man toch een resultaat te behalen, wat natuurlijk slecht lukt en dan toch enthousiast te blijven en dat veie jaren vol te houden. Nee, de prijs is zeer goed gevallen dit jaar en ook van deze plaats af nog eens de hartelijke felicitaties! En zoals het in A.F.C. gebruikelijk is, verliep de rest van de avond in de be kende sfeer, maar dat zal wel geen be toog behoeven C. Tromp Na eerst Mühren (geestelijk uitgeput), Hulshoff (geen rek meer in z'n zwachtel), v. d. Kuylen (een voetballer heeft ook recht op vakantie) en Van Beveren (ik kan me geen afgang veroorloven) ver loren te hebben; vervolgens Cruyff (Nutricia bood hem een schitterend kon- trakt als sales-manager babyvoeding Coster: elke dag gratis Olvarit, spina zie, andijvie etc., dat mag Johan ter- wille van zijn nageslacht niet laten lo pen), Suurbier en Keizer (er gaat niks boven een lekker visje in de Oesterbar) kwijt te zijn geraakt, waarna het bekende sneeuwbaleffekt ontstond, ook de heer Michels zag het niet meer zitten, bleef er voor good-old jaknikker Frantisek Fadrhonc niets anders over, na eerst het betaalde voetbal nog eens grondig op alle mogelijkheden te hebben doorge licht, terug te vallen op de amateurs, waarvan de meesten al in Ibiza, Torme- linos of in hun caravan te Ughelen za ten. Totdat de nooit aflatende coach eindelijk in de Amsterdamse onderafde ling kontakt kreeg, op een bridge- avondje, met de aanvoerder van nota bene het laatste elftal van de Amster damse Football Club, die niet geheel en al onwelwillend stond tegenover 3 week jes geheel verzorgde WK. Het is weer eens wat anders dan een weekendje Wijk aan Zee, was zijn kom- mentaar. Een paar dagen voor het vertrek naar Duitsland werd het elftal voorgesteld aan de pers. Op het trainingsveldje aan de Boelelaan werd één rondje looppas gedaan, waarbij de meesten al halver wege tot opgave werden gedwongen. De honderden verslaggevers bekeken het gedoe uiterst gereserveerd maar toen Nico op het middenveld enkele diepe kniebuigingen maakten, klaarden toch enkele gezichten op. De algehele presen tatie kwam de volgende dag echter dui delijk negatief over op scherm en krant. Het is een handeltje ongeregeld, was de teneur, maar ja beter wat, dan hele maal niks. Of deze benadering wellicht de prikkel is geweest, waarvan Uruguay de dupe werd, zal immer een geheim blijven. Niet dat er direkt harder werd gelopen, dat niet. Het Niedersachsenstadion ligt me gewoon, zei Jaap, die na de eerste wed strijd meteen (traditiegetrouw) de top- scorerslijst aanvoerde. Het werd 6-0, Jaap trof het net vier maal. De tweede, al na acht minuten, was een beauty. Men dacht dat de bal bij de cornervlag te recht zou komen, maar plotseling kreeg TELEFOON 23 56 65 :eld worden? Daar was ik nooit op tomen." Enfin, op de T.V. hebt u nnen zien, dat tegen Tottenham Hot trs dezelfde truc toegepast werd; het s natuurlijk nog niet zo perfect als de mannen, maar je kon toch zien, 1 j t ze er flink op geoefend hadden De mooiste gebeurtenis was overigens het D.E.C.-toernooi; we moesten op gegeven ogenblik penalty's nemen t de 5e en 6e prijs tegen Blauw-Wit. i, we waren wat minder gedisponeerd dag Na vijf strafschoppen had ruw-Wit er precies één meer inge- I ïoten dan wij, daar was iedereen het er eens, behalve de scheidsrechter. :ze liet gewoon overnemen ondanks e protesten, ook van A.F.C.-zijde tabene, onze jeugdvoorzitter Fred 1 inker werd meteen het veld uitge- urd toen hij de scheidsrechter op zijn i rgissing attent wilde maken een ;r kostelijk moment in mijn ogen. 1 ilfweg de 2e serie besloten de Blauw- I it leider en ik met onze teams van het :d af te gaan en bleef de scheidsrech- met de bal en honderd man publiek isen goal en penaltystip alleen achter, I zeten fluitend, dat wij terug moesten men. We hebben met zijn allen geld gehaald voor een klein electronisch ;enmachientje Op luilakdag 1 juni hebben we 's mid- gs afscheid genomen van elkaar met i geslaagde fietsrally door de lande- te dreven van de Bovenkerker Polder. vens werden de medailles voor het mpioenschap uitgereikt en mochten ny en ik tot onze grote verrassing "i fraai geschenk van de gezamelijke ders in ontvangst nemen. Ook dit was Derend voor het succes van dit elftal; it een stimulans ging er van deze groep ders uit; het grootste gedeelte van het aalsucces is er aan te danken geweest met deze slotconclusie wilde ik dan k eindigen. Als elk A.F.C. jeugdelftal gestimuleerd zou worden als het jne dit jaar dan gaat het succes en het - ;zier met sprongen omhoog. Een hartelijke dank aan allen die hier- zo hebben medegewerkt en nogmaals nk voor de visdoos. Pas de volgende g zag ik hoe mooi die eigenlijk wel is C. Tromp

Schakels (clubbladen) | 1974 | | pagina 8