Sletebna Sweatee The B-1 Story '73-'74 De Mannen I 1 v/h JAN SUURBEEK De B 4 heeft zich keurig hersteld van een kleine inzinking. Even zag het er naar uit, dat het elftal zou wegzakken. A.F.C. zou A.F.C. niet zijn, als hier voor niet een stokje werd gestoken. Achter S.D.Z. en D.E.C. zijn ook zij, evenals de B 2, op de derde plaats ge ëindigd. We mogen zonder meer aan nemen, dat dit mede is bereikt doordat minimaal werd afgeschreven. Bravo jongens! De B 5 is een redelijke middenmoter gebleven. Met een puntenaantal, dat nog net positief is (18-19), werd een gedeel de vijfde plaats bezet. Jammer is het, dat dit team nadelig werd beïnvloed, doordat in de B 6 en eerder de B 7 jon gens zonder afschrijven wegbleven. Alle waardering voor de heer Van Schaik, die deze omstandigheden, waaraan het team zélf part noch deel had, zo correct heeft opgevangen. De B 6 is jammer genoeg laatste ge worden. Betreurenswaardig, wanneer we bedenken, dat in dit elftal een aantal goedwillende jongens zat, dat probeerde samen met hun nooit aflatende leider er alles van te maken. Dat dit niet is ge lukt, mag zeker niet aan hun adres wor den toegeschreven. Wel aan het adres van een aantal teamgenoten (dit woord is hier nauwelijks op zijn plaats!), dat door zonder meer weg te blijven de schuld op zich nam, dat dit elftal veelal met 8 man het bos werd in gestuurd. Resumerend kunnen we dit jaar bij de B-junioren op een zeer goed seizoen te rug zien. Aan allen, die aktief of pas sief hieraan hun steentje hebben bijge dragen, is de Jeugdocommissie zeer veel dank verschuldigd. Ik wens alle leiders, spelers en ouders een goede en vooral zonnige vakantie, in de hoop, dat volgend seizoen met frisse moed wordt gestart, opdat er geen jon gens meer wegblijven, er nog minder wordt afgeschreven, zodat alles nog beter gaat. P. Th. Pas Jeugdcommissie Naast de over het algemeen voor de jeugd saaie en oninteressante artikelen, die u, geachte lezer, tot nu toe onder ogen bent gekomen, dan nu eindelijk eens een stukje literatuur, dat u, geïnte resseerde prozaïsten, naar wij hopen moed doet geven voor de toekomst. Ofschoon buitenstaanders A.F.C. nog steeds tot de categorie „kakclub" reke nen, bewijst de huidige sfeer die er heerst onder onze jeugdteams en in dit geval de junioren B 1, het tegendeel. Onder de bezielende leiding van de heer Pas, die zich naast zijn taak als commissielid als leider ook verdienste lijk maakte in de tertiaire sector van ons bijna commerciële voetbalbedrijf en wel als financier en organisator van rondjes en etentjes (wat de spelers ove rigens waarderen), heeft de B 1, vooral gesterkt door de afmattende trainingen van onze zeer gewaardeerde trainer/ coach de heer Samardzic, dit seizoen redelijk gedraaid. Natuurlijk mogen wij het groepje ge trouwen niet ongenoemd laten, dat on danks soms moessonachtige regenbuien en Siberisch koude winden, toch ons elf tal trouw is blijven aanmoedigen. (Al was dit niet altijd voor het gehele elftal bedoeld.) De voor de trainer en spelers teleur stellende vierde plaats, stond voor onze immer enthousiaste en optimistische lei der gelijk aan een kampioenschap. Bij deze gefeliciteerd. Misschien kwam deze opvatting mede tot stand door het feit, dat de B 1 onder zijn leiding als eerste A.F.C. jeugdelftal onze alom bekende rivaal Ajax drie punten afhandig wist te maken. Het teleurstellende competitieverloop werd echter voor een deel gecompen seerd door de bevredigende resultaten, die in toernooien werden behaald. Of schoon de inzet en instelling niet altijd optimaal waren, deed dit geen afbreuk aan onze resultaten, aangezien de be zetting van de meeste toernooien niet altijd van grote klasse was. Om dit te illustreren volgen hier en kele namen van verenigingen, waartegen wij hebben gespeeld: Barendrecht (4-0), Sizo (7-0), Steenwijk (4-1) en als klap op de vuurpijl P.W. (11-0). Ook werden echter uitslagen gemaakt tegen ver enigingen met iets meer voetbalnaam. ofschoon dit niet in het vertoonde spel tot uitdrukking kwam: Blauw-Wit (7-0) en Enschedese Boys (4-0). Deze uitsla gen brachten ons op het indrukwekken de doelsaldo van 57. Gescoorde doel punten 65 (had het dubbele kunnen zijn als 8 geïncasseerde goals (had ge reduceerd kunnen worden totals Ter afsluiting willen wij de heren Pas en Samardzic danken voor hun goede begeleiding, de ouders en het ten on rechte weggebleven publiek hartelijk danken voor hun steun, die wij het af gelopen seizoen hebben gekregen. P.S. In Drachten willen wij ons nog eenmaal van onze beste zijde laten zien, temeer, omdat er eindelijk eens per bus wordt gereisd. Miax Edge Aan het eind van dit seizoen is Ij goed nog eens terug te blikken naar prestaties van dit, naar ik rustig steil mag, sterrenteam van de B-pupillen. V de 15 competitie- en bekerwedstrijd, werden er 11 gewonnen, 2 verloren er gelijkgespeeld. Er werden 50 doelpun), voor gescoord en 7 stuks tegen. Als een puntentelling geweest zou zijn, d zouden er dus 24 genoteerd zijn. Het behoeft geen betoog, dat met resultaat de kampioensvlag gehesen k worden. Maar zonder dat dit in de c fers is te zien, was ook de mentalit aanwezig. Er werden nl. 2 wedstrijd verloren t.w. een tegen A.M.V.J. en bekerwedstrijd in de halve finale teg Blauw-Wit. Over die tegen A.M.V.J. k ik kort zijn; veel sterker, goal, die c onbegrijpelijke redenen door de schek rechter werd afgekeurd en een goal v; A.M.V.J. die (een metertje of 6 buite spel) om dezelfde onbegrijpelijke ree nen werd goedgekeurd. Maar de retu was overtuigend: met 3-0 werden A.M.V.J.-ertjes ingepakt en dat was n maar matigjes beloond. De andere r; derlaag, die tegen Blauw-Wit was h gevolg van het feit, dat onze keeper d wedstrijd een paar keer een bal uit zi handen moest uittrappen. Dat had nl. het gehele seizoen nog niet gedaan I Verder speelden we nog in een aant toernooien mee met als volgende rest taten: D.W.S. (samen met B 2 en B 3' 2e plaats; D.E.C.6e plaats; Zwaluwe' poliotoernooi le plaats; V.V.A.: plaats; Blauw-Wit: 2e plaats; de Ge maan: le plaats. En in die toernooit] kwamen we Blauw-Wit een keer of dil tegen envrijwel elke keer wel Blauw-Wit verslagen. Waar we verder erg trots op zijn is <1 buitenspelval; ik heb een bedankbril van de trainer van Feyenoord, de hel Wiel Coerver, in mijn bezit, waarin fl ons bedankt voor de demonstratie. W| wil namelijk het geval? Op het Blau\| Wit toernooi stond hij aan de kant na;| ons te kijken, toen een vrije trap door (t tegenpartij op onze helft genomen moei worden (af en toe komen ze er indel daad wel eens op Op dat mome I ging de trucendoos van onze achtel hoede geheel open en ik hoorde he l verbijsterd mompelen: „Moet dat zo g| PRINSENSTRAAT 25 - AMSTERDAM-C. TELEFOON 6 54 04-24 72 72 SCHRIJFMACHINES ADLER - OLYMPIA - HERMES TELMACHINES ADDO-X - WALTHER - FACIT

Schakels (clubbladen) | 1974 | | pagina 7