S /- V* Luilakfeest voor pupillen Dit is het einde B-junioren 4i' Junioren B3 KAMPIOEN seizoen 73-74. staand v.l.n.r.: C. J. Pereboom (leider), Arne van 7eunenbroek, Roland Peiebootn, Ronald Kaaks (aanv.), Bertus Westerhuis, Hans van Laar, James van Weldam, P Th Pas jeugdcommissiegehurkt v.l.n.r.: Roland Meskers, Guv LeesetDonate Rosenkrantz, Bob Parson, Gijs van Oenen, Eric de Groot, Mijden Huisman, Mischel Nunes Vas Roodveldt. Helaas ontbreekt op de foto Bart Soepnel. Het is altijd een bijzonder dankbaar werken als men het resultaat van een dergelijk toernooi ziet en het heeft de jeugdcommissie zeker geïnspireerd on middellijk met de voorbereidingen te beginnen van ons jubileunr-jeugdtoernooi te houden in maart 1975! Op 1 juni 's morgens om 6 uur stonden een zeventigtal pupillen met een aantal ouders, het uitgebreide „Dames- Jaardiner Comité" Hans Rooze, ome Jaap en ondergetekende op ons tweede veld klaar om een aanvang te maken met de eerste aflevering van het pupillen luilakken feest. Dit initiatief van enige geëmancipeerde dames is zonder meer een éclatant sukses geworden. De klein tjes schoten, liepen, sloegen, mikten, misten, raakten, aten, snoepten en dron ken dat het een lust voor het nauwelijks geopende oog was. De dames spanden zich enorm in om de spelletjes, die ze vaak zelf niet begrepen, uit te leggen, ze rekenden zich een punthoofd. Per spel letje waren vaak honderden punten te verdienen, ze corrigeerden, vermaanden en prezen, met een geduld en een over gave alsof het om hun eigen kinderen ging. Maar het resultaat was er dan ook naar, één knaap van ca. 8 jaar vroeg mij of we volgend seizoen niet op zaterdag van die leuke spelletjes kunnen organi seren en dan op luilak een keer gaan voetballen, voorwaar hogere lof is niet denkbaar! Eén van de hoogtepunten van de ochtend was zeker de prachtige prij- zentafel waar letterlijk voor ieders ga ding iets bij was. Dames ook vanaf deze plaats, namens de jeugdcommissie onze complimenten voor uw prachtige initiatief! Dit is het einde van de werkzaamhe den van de huidige jeugdcomissie. Bij de aanvang van het volgend seizoen zal Jacques Schot in ieder geval, wegens familieomstandigheden, niet meer deel uit maken van de j.c. Erg jammer, maar niets aan te doen, ook vanaf deze plaats Jacques namens je collega's hartelijk dank voor het werk dat je voor de jeugd hebt verricht. Hopelijk zullen we er toch wel in slagen je voor één of ander baan tje ten behoeve van de jeugd weer te strikken! Ikzelf zal niet meer als voorzitter van de j.c. terugkeren. Wel een reden dacht ik om mijn collega's in de j.c. en het be stuur te bedanken voor de geweldige steun, die zij mij steeds bij mijn werk gegeven hebben. Gelukkig voor mezelf blijf ik, zo de algemene vergadering het wil!, wel deel uit maken van de jeugd commissie zodat ik ook het komend sei zoen wel weer zal mogen ervaren, dat datgene, wat ik steeds gehoopt had te kunnen bereiken wel een utopie zal blij ven. Geloof mij goede vrienden de ge neratiekloof is groter dan u denkt! Mij werd dat weer zeer goed duidelijk ge maakt na afloop van een toernooi in Drachten waar het ongeveer zo werd samengevat: ,,als het goed gaat komt het door onze klasse en als het slecht gaat ligt het aan de falende begeleiding en alle rest is maar gezwets." Maar ja dan denk je maar weer: „zo dacht ik 25 jaar geleden ook" dus mag het toch niet een reden zijn om toe te geven aan je impuls „I'll better go home", en dus toch maar weer een. jaartje achter een utopie aan jagen! Op 8 juni kwamen de A 1, B 1 en C 1 onder plensende regen terug van het toernooi in Drachten, het sluitstuk vanF) dit seizoen. Voor de zoveelste maal in dit seizoen hadden de drie standaard-teams de eersteUl prijs in het totaalklassement opgeëist Een compliment voor de B 1 en C 1 is hier zeker op zijn plaats, gezien hur grote aandeel dat zij in de toernooier nebben geleverd. De B 1 had het zich dit seizoen nie: beter kunnen wensen: in alle gespeelde toernooien werden zij poule-winnaar. Doelgemiddelden van 25-1 (Harr} S-heepstra Toernooi), 18-1 (Be Fair) ei 16-4 (Drachten) spreken dan ook vooj zich zelf. Ook trainer Samardzic ver diend niet onvermeld te blijven. Al wa ren de tegenstanders in de toernooier dan ook duidelijk zwakker, toch is he plezierig te zien, dat de kracht van eet elftal, dat zich in de competitie reed bewezen heeft, daadwerkelijk blijkt, wan neer de tegenstander van mindere kwali teit blijkt te zijn. Wat de competitie betreft, nestelde d B 1 zich achter D.W.S., Ajax en Blauw Wit. Zeker gezien de wijze waarop di tot stand is gekomen (deze clubs moei ten in totaal 50 procent van de winst aa ons afstaan), is er alle reden tot tevre denheid. Het feit dat op Ajax drie pur ten werden veroverd, het doelsaldo 35-2 bedraagt, de trainingsopkomst van d selectie bijzonder goed is geweest en i een plezierige sfeer is gewerkt, doet or hoop geven voor de toekomst. De B 2 is vergelijkbaar met een lif die uitsluitend in opwaartse richtin werkt. Stond dit elftal na 4 competitie weken op een gedeelde tweede plaa van onder, nu, aan het eind van de con petitie, is op de derde plaats van bovei achter D.W.S. en Swift, beslag geleg( Beseffende, dat een tweede elftal altij in een ongunstiger hoek verkeert dan ee standaardteam, mag hier van een karal tervolle prestatie worden gesproken. Al lof voor de heer Johannesen, die same met zijn jongens de toegezegde belof bewaarheid heeft. De B 3 heeft een geweldig seizoe achter de rug. Dit zeer jonge elftal z normaal gesproken nooit meer me maken, wat dit seizoen is geschied: Kampioen worden zonder één verliespun Op 28 april werd tegen C.T.O. '70 h kampioenschap een feit. 36 punten t 18 wedstrijden en een doelgemiddeh van 91-6 spreekt boekdelen. Gesteui door vele getrouwen en spelend ond de altijd weer inspirerende leiding v: de heer Pereboom, bevocht dit team zi< de overwinning. Het etentje, dat volg op de terugkeer in Amsterdam, was d ook dik verdiend en een waardige b kroning voor leider en spelers. No maais: proficiat!

Schakels (clubbladen) | 1974 | | pagina 3