Tan en over <xw Harry Scheepstra toernooi k het gehele seizoen voor het elftal en daardoor voor A.F.C. van grote waarde is geweest. Op de 19e mei j.l. hebben wij op zijn 75ste verjaardag afscheid genomen van onze vriend Stokkel, die gedurende 10 jaren op een zodanige wijze onze ter reinen heeft verzorgd, dat hij ten leste een begrip is geworden voor ons en voor onze gasten. Hartelijk dank, Stokkel! Ik hoop dat je in goede gezondheid ons nog vele jaren zult bezoeken. Het feit dat ik tot nu toe alleen maar positieve aspecten heb vermeld, neemt niet weg, dat er ook zorgen zijn. Zoals overal in de maatschappij wor den ook onze uitgaven in belangrijke mate beïnvloed door de voortgaande in flatie en deze uitgaven hebben langza merhand een hoogte bereikt, dat het voor onze voortreffelijke penningmees ter, Otto van Rijn, een dagelijkse zorg is geworden. In verband hiermede heeft uw be stuur besloten op ons hoofdveld reclame borden. te doen plaatsen. Uiteraard ver wachten wij niet, dat deze mogelijkheid direct geheel benut zal worden, maar niettemin hopen wij in de toekomst hier mede een bron van inkomsten te hebben aangeboord, welke alleszins de moeite waard kan zijn. Een andere, zeer belangrijke bron van inkomsten zou de toto moeten zijn. Echter, ondanks alle pogingen van Frans Haubrich en de zijnen, is de belangstel ling en medewerking van onze leden ronduit teleurstellend. Binnenkort komt er een geheel nieuw systeem, waarover thans nog onvoldoende bijzonderheden bekend gemaakt zijn, maar hetwelk de mogelijkheid opent, mits goed aangepakt, om in belangrijke mate onze financiële zorgen te verlichten. De opzet is belang rijk en daarvoor zijn medewerkers nodig. Ik doe nogmaals een dringend beroep op diegenen die hun werkkracht gedurende enkele uren per week ter beschikking willen stellen. A.F.C. zal u dankbaar zijn! De tijd is voorbij, dat de contributies alleen toereikend zouden zijn om een amateur-voetbalvereniging in staat te stellen zijn verplichtignen na te komen, doch niettemin vormen ze nog steeds het hoofdbestanddeel van ons inkomen. Ondanks alle maatregelen welke wij in de afgelopen jaren hebben genomen om neveninkomsten te verwerven, zijn ook wij evenals alle andere ver enigingen waarmede ik hieromtrent con tact heb opgenomen zeer tegen onze zin in, verplicht een nieuwe contributie verhoging voor te stellen. Wij hopen en vertrouwen erop dat u ons hierin zult steunen, opdat wij gezamenlijk onze A.F.C. op verantwoorde wijze op het huidige niveau in stand kunnen houden. Ik heb in vorenstaande allerminst be doeld u een verslag te geven van het afgelopen jaar, doch slechts gepoogd enkele naar mijn mening belangrijke fa cetten toe te lichten. Op 4 juli a.s. houden wij onze jaar lijkse algemene ledenvergadering, al waar Fred van Soomeren, onze toege wijde secretaris, een uitgebreid verslag over het afgelopen jaar zal uitbrengen. Ik moge dan ten slotte besluiten mijn dank te betuigen aan een ieder, die ons in het afgelopen seizoen, op welke wijze dan ook. gesteund heeft en u in grote getale op te roepen tot het bijwonen van onze jaarvergadering, om aldaar van uw positieve belangstelling te getuigen. Dio Hermens Op 18 en 19 mei werd onder fantas tische weersomstandigheden ons grote jeugdtoernooi, om de Harry Scheepstra Bokaal, gehouden. De A-. B- en C-junio- ren van Blauw Wit. Enschedese Boys, P.W., Purmerend. Zeeburgia en A.F.C. hebben met zeer grote inzet om de prij zen gestreden. Bij de C-junioren behaal de Zeeburgia de eerste plaats met onze eigen C 1 als een schitterende tweede, waarbij speciaal vermeld moet worden de prachtige overwinning van onze C 1 op Blauw-Wit met 1-0. Onze B 1 was oppermachtig en be haalde zonder ook maar één verliespunt de eerste plaats. Daar ons kampioens elftal de A 1 ook als groepswinnaar te voorschijn kwam. kon onze voorzitter de heer Hermens, de Harry Scheepstra Bokaal aan de aanvoerder van onze C I Herman Drenkelford uitreiken. Dat het toernooi zo geweldig fijn is verlopen was voor een groot deel te danken aan de geweldige wijze waarop de pleegouders onze Enschedese sport vrienden hebben ontvangen. Er was al om niets dan lof te horen over de ver leende gastvrijheid, waarvoor de jeugd commissie u bijzonder dankbaar is. We zullen ook niet gauw de zeer geslaagde boottocht door de grachten vergeten evenals de hele uiterst sportieve sfeer waarin de beide dagen zijn verlopen. Van degene die het meest aan de organi satie hebben bijgedragen wil ik toch nog wel rn'n collega's Piet Pas en Anco v. d. Sluijs noemen. Op de dagen zelf heeft Leo Hertz zich ontpopt als een fantas tische scheidsrechtersbegeleider waarbij hij natuurlijk wel het geluk heeft gehad dat op de kritieke momenten mensen als Martin Duinker, Ad de Jonge en André Bonnet onmiddellijk klaar ston den om met de fluit bij te springen. Ook over publieke belangstelling hebben we niet te klagen gehad, wat vooral bleek bij de prijsuitreiking. Toen bleek namelijk dat de overdekte tribune bijna geheel vol zat. 19 mei 1974: A.F.C. winnaar van Hel Harry Scheepstra Toernooi.' v.l.n.r: de aanvoerders van de junioren B IA 1 en C Ite weten: Robert van Wel- dam, Benno Leeser en Herman Drenkelford.

Schakels (clubbladen) | 1974 | | pagina 2