On dit et datjes VLEKAVIA The Reds A.C.C. Dank Lieverdje Het stond in de krant: Eilers van Aalsmeer wordt ingelijfd bij de F.C. Amsterdam. Maar hoe is dat gegaan? Toevallig werden wij ingelicht. Op een avond ging bij Tonny Disselkoen thuis de telefoon. „Ja mevrouw, u spreekt met F.C. Amsterdam. Is uw zoon thuis? We willen eens met hem praten over toe treding tot onze profclub". „Neen hij is er niet, maar probeert u Eylders eens." En dat schijnt die man nou verkeerd te hebben verstaan. Teun Teun Wiggemansen is sedert enkele weken weer thuis. Het gaat nog niet direct zo, dat je hem een kievit kan noe men maar de go zit er wel weer in. Hij dankt alle A.F.C.-ers, die hem hebben laten merken, dat het in onze club niet altijd is van uit het oog uit het hart. Hij heeft veel genoegen aan alle aandacht beleefd. Keeper Naar verluidt moeten onze veteranen uit tegen H.B.S. een berewedstrijd ge speeld hebben. De bal ging van man tot man en met de ene goal nog mooier dan de ander werden de kraaien met 5-1 ge- Jan Pieterszoon Coen sticht Bata via. Voor zijn verdiensten schenkt Holland hem "VLEK". Sinds 1550 gestookt volgens hetzelfde oude recept. Een zeer voordelige merkjenever. ANNO klopt. Een enkele turven hoge H.B.S.-er achter het doel van Hubert Briedé stond er zo van te kijken, dat hij hem vroeg: „Maar wie is nou eigenlijk de echte keeper?" Piet En die prestaties worden geleverd on danks het feit, dat Piet van Ruyven nog steeds geen leiding kan geven. Hij ver toeft nu nog in het ziekenhuis, maar laat u allen hartelijk groeten en hoopt spoe dig weer op Goed Genoeg te verschijnen. Snelle beterschap, Piet. Dank De nodige kampioenen zijn bekend en velen zullen bedankt worden voor hun prestaties. Wij willen hier op veler ver zoek Arnold Bos complimenteren met zijn goede werk achter het spreekijzer. Jan Tjalling Ook voor onze basketballende vrien den zit het seizoen erop. Het ging wat moeizamer dan vorig jaar, maar het doel -handhaving in de eerste klasse werd bereikt. Met Ton Disselkoen (ja, ook hier) als topscorer werden juist ge noeg punten verzameld om het vege lijf te redden. Het vertoonde spel was voor al in de tweede helft van het seizoen zeer acceptabel, het enige wat ontbeerd werd was een echt lange man. De vaste keus, die verder bestond uit Frank Bouman, Ger Bogaers, Edwin Geluk, Amel Vroege, Willem Bronwasser en Hans Vocking onder de dubbel coaching van Dick Visser en Frank Reddering, moest het nu vooral van de conditie- slopende break hebben. Van de overige teams deed het tweede het niet al te best, miste het derde net het kampioenschap, bleef het vierde puntloos en eindigde het vijfde op een fraaie tweede plaats. De dames verloo chenden hun grote klasse en eindigden in de middenmoot. Ook op feestgebied was er weer van alles te beleven, maar het grootste moet natuurlijk nog komen, want dit jaar be staan The Reds 5 jaar. Dit eerste lus trum wordt gevierd met een groots feest op zaterdag 18 mei in de Brakke Grond. Dit ongetwijfeld hoogst gezellige gebeu ren speelt zich af van 23.00 tot 04.00 uur. Dixieland en soul-music wordt er gespeeld. (Jammer genoeg komen The Beatles toch niet.) Alle A.F.C.-ers kunnen dit feest met The Reds meevieren. Kaarten verkrijg baar bij Amel Vroege, Frank Bouman, Frank Reddering en Sandra Visser. The Reds hebben er zin in, kom ook! F. R. Ereleden, bestuur en leden en A.F.C., Namens mijn moeder en verdere fa milieleden wil ik u allen hartelijk danken voor de door u in zo ruime mate betoon de belangstelling, in woord en geschrift, bij het overlijden en de crematie van mijn vader, I. H. Galavazi. Uw deelneming aan dit afscheid onderstreepte nogmaals de grote rol die A.F.C. in het leven van mijn ouders, en ook van hun kinderen, gespeeld heeft en nóg speelt. Hans Galavazi Onder het stimulerende voorjaarsweer zijn de cricketers vroeger dan ooit actief geworden, daarbij sterk geïnspireerd door de wederom laaiend enthousiaste wer vingscommissie, wier dadendrang zich eindelijk sinds de preluderende winter vergaderingen kan ontplooien in actie. Evenals vorig jaar zijn weer een grote groep jongens in de leeftijd van 12-16 jaar benaderd. Een aparte actie gericht op de hockeywereld en een met zorg ge plande campagne bij A.F.C. zal naar het zich Iaat aanzien resulteren in ca. 45-50 nieuwe jongeren. Dankbaar is deze arbeid wel maar het pad van de propagandisten gaat niet over rozen. Er werden niet minder dan 650 jongens voor benaderd. Uitgangspunt is nog steeds dat van een nieuw elftal van 12-jarigen er slechts één, bij hoge uitzon dering twee jongens als seniorlid actief blijven. Met recht is de conclusie voor deze sport, welke hier te lande in tegen stelling tot het Britse Gemenebest nauwe lijks natuurlijke aantrekkingskracht heeft „pompen of verzuipen". Bij het verschijnen van deze Schakel zullen de grote en kleine mannen reeds weer in het wit in het veld staan. Getraind door o.a. de oud Zuid-afrikaanse test speler John Fellows Smith en Harry Crab- bree staat een ieder er weer fris tegenover. Een bezoek aan een cricketwedstrijd mo gen wij hier bij alle A.F.C.-ers van harte aanbevelen. Niet alleen om voetbalfavo rieten als Ton Disselkoen, Peter v. d. Valk of altijd-wel-een-Dukker te bewonderen, maar zeer zeker ook om die aparte cri cketsfeer in en om de boundary eens van dichtbij te proeven. De velden zijn te vin den achter het hockeystadion in Amstel veen officieel geheten de terreinen van A.B.N./Pinoké. Met veel belangstelling zien wij een be zoek van de A.F.C.-ers tegemoet. M. M. de Bruin 8

Schakels (clubbladen) | 1974 | | pagina 8