Sletelma S&tuice 21 gezien, 32 punten „Zeven" het heilige getal v/h JAN SUURBEEK Luuk Nijdam had er niet de minste moeite mee. Zilvermeeuwen was nog maar nauwelijks de Zaanse poesta op gestapt of hij zei 't al. We winnen met 2-0. De besliste toon nodigde dringend uit geen tegenspraak te overwegen. Het trof mij. Luuk en ik zijn samen een dik ke 60 jaar lid van A.F.C. Tonnie Knop- per doet daar nog pak weg 50 bij. Tonnie hoorde het niet omdat hij juist met een leeftijdgenoot van Zilver meeuwen, die vóór hem zat, een ouwe- jongenssfeer zat op te bouwen. Wat nooit kwaad kan als het tot handgemeen op het gras zou komen. Zoals Luuk sprak, 2-0 dus nog vóór de scheidsrech ter zijn fluit gevonden had. En ik keek hem uiteraard sympathiek, maar niet geheel overtuigd aan. Want men mag verwachten dat geoefende A.F.C.-bekij- kers een zekere mate van bescheiden heid hebben ontwikkeld. Niet dat we óóit een eerste elftal gehad hebben, waarin ook maar de geringste mate van twijfel gekoesterd zou mogen worden, maar ja, je weet nooit. De bal is rond. Maar Luuk komt niet meer zo vaak op A.F.C. omdat zijn zoons op de Kon. H.F.C. verblijven het begrip voetbal wordt daar ingetoomd gehanteerd. Het kan dus zijn dat Luuk het vak van A.F.C.-er iets uit de vingers begint te lopen. Want dat het een vak is, daar over kan geen misverstand bestaan. Een moeilijk vak. Want u moet eens oplet ten op de gezichten van Henk Kappel- hoff, Henk Stallmann, Hans Schoone- veldt (inderdaad met dt), Wim Staats, ondergetekende en vele anderen. Dacht u heus, dat die mensen alleen maar langs kwamen om een frisse neus te ha len? Welnee. Die mensen zijn in trai ning. Alleen door keiharde praktijkerva ring is het mogelijk deze vereniging zon der hartaandoeningen te boven te ko men. Althans een redelijk hoge leeftijd te halen. Het eerste elftal staat daar geheel buiten. Die jongens moeten nu echt niet gaan denken dat zij ons dat aandoen. Wij doen dat onszelf aan. Ten behoeve van onszelf. Dat neemt niet weg dat Tonnie Knopper, Luuk Nijdam en ik dit jaar heel veel voor het eerste hebben gedaan. U zult dat waarschijnlijk niet direct begrijpen, maar dat verbaast me niets. A.F.C.-ers hebben nooit uit geblonken door een superieur intellec tualisme. Dat is helemaal niet erg, it takes all kind to make a world. Ik zal het u duidelijk maken aan de hand van de wedstrijden, die wij hebben bijge woond. G.W.: gezien 10, gewonnen 5, gelijk 4, verloren 1. Tonnie Knopper: gezien 9, gewonnen 5, gelijk 4, verlo ren .0 (S.D.W. thuis was hij verhin derd). Luuk Nijdam behaalt de hoogste score: gezien 2, gewonnen 2. Dat is bij elkaar: gezien 21, gewonnen 12, gelijk 8, verloren 1, samen 32 punten. Gezien de uitzonderlijk hoge score van Luuk hebben Tonnie en ik besloten dat hij volgend seizoen weer met ons mee mag. Het moge zijn dat iemand het in z'n hoofd haalt op rekenkundige gronden iets tegen onze becijfering in te brengen, het staat als een paal boven water dat de Haarlemse delegatie van A.F.C. dit seizoen een wezenlijke bijdrage aan de promotie heeft geleverd. Mag ik even, 32 punten. Wat zegt Disselkoen? Mond dicht jonge vriend. Nu ben ik aan het woord. Verdomme nog an toe, inspraak is goed, maar 't moet niet in medezeg genschap ontaarden. Waar was ik ook al weer? Die jon gens moeten me niet storen. O ja, ik wou zeggen dat we de tegenpartijen op voortreffelijke wijze hebben gestoord. Wim Staats, is u daar? Bent u nu einde lijk eens terug uit Zwitserland? Kan 't weer niet op? Wij zouden het dan ook heel terecht vinden wanneer wij door het bestuur gehuldigd zouden worden. En Piet Ouderland mag ook wel 'ns wat aardigs zeggen. Gewoon een fijn woord van mens tot mens. Dat hebben we allemaal wel eens nodig. Het eerste elftal ook. Dat voeg ik er hierbij aan toe. Volgend seizoen staan we weer aan het lijntje. Aan dat zenuwenlijntje. Maar 't is goed voor 't hart. En kennelijk voor A.F.C. Dat blijkt uit de feiten. Zc ziet u, er is met weinig moeite veel goed te doen in deze boze wereld. G. W. De onrust, welke in diverse A.F.C.- huisgezinnen, nog zo pas geleden, heer ste, heeft plaats gemaakt voor een be- hagelijke, voldoening schenkende sfeer. Het was een bekend feit, dat de jonge lui onrustig sliepen, angstaanjagende dromen hadden en concentratieloos hun studie verrichtten. Pa slikte heimelijk kalmerende dinge tjes en ma lag in bed te woelen. Het ging niet om gezondheidszorgen, fami- lie-bonje of belasting-ergernis. Die ver standhoudingen, de belasting uitgezon derd, waren kei-goed! Nee, het ging om „het cluppie" Mannen als Sal van Gelder en Roben Duis zag je met verhitte konen nerveu; hun sherrietje pakken. Het ging om die magische 7! Die ze vende plaats moest en zou gehaald wor den. De naam Disselkoen viel veel. Zowe l bij hard nodige doelpunten, ahj ook bij zeer vele gemiste droomkansen" Ie kreeg vaak de indruk dat Tony aan-i delen bezat van een fabriek van hart- er zenuwtabletten. Doch ondanks die wisselende kans momenten, kwamen we in het bezit var voldoende punten om in het althans voorlopig schijnende amateurwal- halla, de nieuwe hoofdklasse, te belan den. Met geen enkele aan zekerheid grenzende mogelijkheden is vandaag de dag vast te stellen, wat deze promotie deze nieuwe A.F.C.-status, voor onze vereniging gaat betekenen. Gebaseerd op onze pur-sang idealis tische amateurgrondslag zou de zaal simpel zijn en blijven. Doch insiders ver moeden changementen in de moderne aanpak en gewijzigde ideologie var bondsbonzen. Zal deze hoofdklasse hei startpunt gaan worden van slim toe nemende stapje voor stapje ver ruimde amateurbepalingen en -beta lingen? Betalingen zij het vroeger en thans „under the table" door diverse clubs gedaan. En waar wij zo fel teger protesteerden? En nog steeds! Ik moet er niet aan denken („Nou even dan" zouden sommige A.F.C.-ers mèt Wim Kan mogelijk zeg gen) als onze spelers een loonzakje zou den ontvangen. Met 'n tientje extra vooi een overwinning. De intrede van de hoofdklasse blijfi een zaak van onzekerheid, waarmede de origine en het voortbestaan van A.F.C inhaerent zal zijn. Mogen de vroede vaderen tesamer met de jongere ideologen een prac tische, weldoordachte decisie nemen Tot heil van ons aller A.F.C.. Dat is ds welgemeende wens van uw aller Ihr. van Rossum de Gaulir PRINSENSTRAAT 25 - AMSTERDAM-C. TELEFOON 6 54 04-24 72 72 SCHRIJFMACHINES ADLER - OLYMP1A - HERMES TELMACHINES ADDO-X - WALTHER - FACIT

Schakels (clubbladen) | 1974 | | pagina 7