SdkaHel ajax ^exc/osieve j overhemden Doby Polak Alle elf brandblusapparaten en drukslanghaspels K ALVERSTRAAT /5t bij het Spui MMM de boerbv brandbeveiliging Ln Icruquiusweg118amsterdam QJQX telefoon:020-354001 't Is eigenlijk te gek. Een elftal, waar van de gemiddelde leeftijd hoger ligt dan dat van de veteranen, doet aan de kom petitie mee, speelt derhalve tegen gene- ratiejongere tegenstanders, en wordt, al thans dat mag met aan zekerheid gren zende waarschijnlijkheid verondersteld worden, kampioen. Ik noteer op 19 april: 29 uit 15. Uit de resterende 270 minuten moeten nog 2 puntjes gedestilleerd worden. Dat moet mogelijk zijn. Maar hoe kan dat? Jongens, die een kwart eeuw geleden furore maakten, toen het huidige eerste elftal nog goed deels in de verrekijker zat. Zindert ta lent zo lang na? Kwalitatief toch een zeer heterogene hap. We hebben ze in alle soorten en maten. De onvermoeibare draver, de bikkelharde schaver, de goochelaar, de jagers en de bevriezers, de onbarmhar tige killer, kortom: een wonderlijk scala van gerijpt talent. Kan een vergelijking met wijn opgeld doen? Hoe ouder, hoe beter? We weten het niet. Mysterie in de sport, meneer! Joris heeft er een dikke pil aan gewijd; ik mag volstaan met enkele kanttekeningen. Neem bijvoorbeeld zo'n wedstrijd te gen R.K.A.V. Een sprankelende ochtend in Aalsmeer. Dotters kruipen reeds voor zichtig te voorschijn, sloten geuren, koetje, houten keetje, regenwater etc. Nostalgie. Moeiteloos wordt de voor sprong vergroot: 5, 6-0. De Aalsmeerse flower-babies hebben allang het nutte loze van hun tegenstand ingezien en als nummer 7 in de touwen vliegt, zet de achterhoede het „Zullen we het nog een keertje overdoen" in. Achter ons eigen doel hebben zich de reserves en vaste aanhang geposteerd en als Gerard van Poorten met een vorstelijk gebaar een rondje frikandelten offreert, staat even later iedereen, inklusief doelman Jan van Dijken, genoeglijk te kauwen. Met de frikandel voor de helft uit de mond re tourneert 'ie achteloos wat verdwaalde ballen en deze vorm van intimidatie zorgt er andermaal voor dat de score nog ver der uitloopt. Of de match in Sloten, tegen O.D.I.V. Het korstdroge veld stelt hoge eisen aan de dravers en schavers; de doelpunten- machine staat lange tijd stil. Te lang. De tegenstand van het clubje dat onderaan bengelt met slechts 4 puntjes, is veel groter dan verwacht. Aarzelend wordt er eindelijk over links een aanval inge zet. Jan Klein, elke week maakt hij tien tallen voetballers uit Amsterdam en om streken doodongelukkig, komt in het be zit van de bal en zet een frivool so- lootje in. Eén mannetje, twee mannetjes en het derde mannetje heft per ongeluk z'n been iets te hoog op en terwijl Jan ter aarde stort hij is onderweg, moet dus nog kontakt met de aarde maken - wordt er al in koor geroepen om onze strafschoppenspecialist. De weifelende arbiter zwicht terstond voor deze vorm van solidariteit en wijst onverbiddelijk naar de stip. Dat soort voorvallen heeft iets te ma ken met de geest van het elftal. De spirit. Individueel sterk uiteenlopend; in het veld één kompakte massa. Steeds zijn er 15, 16 soms 17 mensen beschik baar (er wordt al gemompeld dat we het volgend seizoen met twee elftallen uit komen) en deze mensen zijn er ook elke week. Of dit nu een autoloze zondag be treft, om 10 uur onder barre weersom standigheden, ergens in het verre westen, het maakt ze niets uit. Er wordt zelfs geredetwist wie er mag grensrechteren! Na afloop wordt er langdurig geana lyseerd en op dit vlak komt het geheel nog beter uit de verf. Prognoses voor het seizoen 94-95, een belangrijk jaar im mers, de eeuw is dan vol gevoetbald, komen niet eens van de jongsten. Deze mensen hebben het leer hartstochtelijk lief. Niet eens figuurlijk. Als je Nico, tussen een paar tegenstanders in, de bal ziet knuffelen, wordt je ontroerd. Hoe veel malen heeft Paul, onze long- distance-runner, niet gescoord na eerst het gehele veld rond te zijn geweest. Onze incidentele linkerachterverdediger oftewel de plaatsvervangende rechter- Administrateur: J. J. Lonnee Stadionkade 127 Amsterdam tel. 020-795579 Redacteur: Rien Bal Niagara 37 Amstelveen tel. 020-457355 Kopie inleveren vóór maandag 10 juni a.s. bij Rien Bal, Niagara 37, Amstelveen. vleugelafstopper Ak, die plotseling, na een flink aantal 1-2'tjes voor het vijan delijk doel kan verschijnen, om meestal niet te doelpunten (luchtgebrek) maar dan toch na 15 wedstrijden de bal vol op de wreef kreeg en het doelpunt van het seizoen scoorde. De kracht om zo iets op te brengen na een slopend sei zoen karakteriseert het elftal. Het kan nog misgaan, niets menselijks is ons vreemd, maar de bazuinen schal len reeds, tromgeroffel neemt in vo lume toe, Eddy en Gerard kunnen de sponningen gaan losslaan: uw laatste seniorenteam is van plan een feestje te gaan bouwen! Charlie TELEFOON 23 56 65

Schakels (clubbladen) | 1974 | | pagina 6