a E? Snlmtm A FC-Hoofdklasser Kattegat 4 - Amsterdam Gezellig dineren in een romantische Oud hollandse sfeer. Ook voor recepties-promoties-parties en besloten diners. Ons tweede en ons vierde elftal zijn aan het degradatiegevaar ontsnapt, zo dat de zo nodige aansluiting welke in vele jaren moeizaam werd opgebouwd, ook nu is gehandhaafd. Vergeeft u mij dat ik in dit verband de resultaten van de overige elftallen onbesproken laat. Ik hoop hier later op terug te komen. Ik wil dan ook nu eindigen om met u te constateren, dat wij een volledig geslaagd seizoen achter de rug hebben. Mijn hartelijke dank aan een ieder, die op welke wijze dan ook, hieraan heeft medegewerkt! Vol vertrouwen gaan wij ons tachtig ste clubjaar tegemoet! Dio Hermens De inspanning is groot geweest. Ge looft u mij. De prestatie van onze selek- tiegroep is voor de outsider moeilijk te begrijpen. Herman van Brevoort, Frans van de Bor, Paul Vellenga, Peter van de Valk en Kees Gehring hebben voor tijdig moeten afhaken. Wat ging er de laatste wedstrijd door hen heen? Zij hebben in het belang van de club en het plezier van alle omstan ders hun totale energie ingezet. A.F.C. is hen dankbaar. Wij spreken de wens uit dat zij allen het komende seizoen weer fris aan de start zullen kunnen verschij nen. Na de eerste wedstrijd welke ver loren ging, hebben wij het gehele sei zoen boven de streep gestaan. Voor ons het bewijs dat wij terecht ons doel be reikt hebben. Afgezien van de inzinking na de wintersportonderbreking hebben wij met een gemiddelde boven het ene punt gespeeld. Dit is de grote verdien ste van ons elftal dat elke week be zield is geweest van een niet aflaten de energie. Het A.F.C.-legioen heeft dat beseft en heeft ons op tijd in de laatste, alles beslissende wedstrijd tegen Zilver meeuwen, geweldig gesteund. Een woord van speciale dank is op zijn plaats aan het adres van onze voorzitter Dio Hermens. In zijn per soon heeft het bestuur de E.C., de trainer en de spelers het vertrouwen ge geven dat wij nodig hadden. Piet Ouderland door Dio reeds terecht A.F.C.-er genoemd heeft ons getoond dat ook een amateursportman tot op de bodem moet gaan om iets te bereiken. De E.C. dankt hem voor de enorme samenwerking en de wijze waar op hij ons allen inspireert. Menno Scheepstra de man met de meeste bijnamen heeft dit seizoen ge schitterd. Hij vlagde foutloos, bleef te allen tijde sportief, bewoog zich immer op de achtergrond en was voor spelers en E.C. van onschatbare waarde. Joop Huybens „de stille" zou den wij hem willen noemen bleek de Salo van A.F.C. Zijn inbreng was on meetbaar groot. Joop bedankt. Wij zijn blij dat je blijft. Graag zou ik elke speler persoonlijk en afzonderlijk willen danken. Jongens ik weet dat dit niet nodig is. Het is jullie allang duidelijk geworden dat A.F.C. jullie prestatie kollektief onder gaat en beoordeelt. Alle spelers heb ben gestreden voor de Hoofdklasse op een wijze A.F.C. waardig. Zonder uit zondering. De ontlading op het slotfeest door niet iedereen begrepen helaas -was het bewijs van de geweldige inzet het gehele seizoen getoond. Het zal nodig blijken dit vast te houden. Het was een groots seizoen. Rob Duis Zondag 21 april 1974 is de belang rijkste wedstrijddag van het jaar voor de A junioren geworden. Eerst speelde de A 2 's morgens om 10 uur in Weesp de allesbeslissende wedstrijd tegen Rapidi- tas, daarna speelde om 12 uur de A 1 de waarschijnlijk doorslaggevende wedstrijd tegen Zeeburgia en 's middags speelde de A 3 tegen St. Martinus haar laatste wed strijd, die zonder meer een kampioen schap diende op te leveren. Om met dit laatste te beginnen, deze wedstrijd is een grote teleurstelling ge worden. Mede onder de toeziende ere voorzitters- en voorzittersogen van de heren Kappelhof en Hermens liep de A 3 al in de eerste 10 minuten door afgrijse lijke verdedigingsfouten een 2-0 achter stand op. Wel werd er hierna goed terug gevochten en kwamen we via 2-1 bij de rust na een kwartier in de tweede helft op een 3-2 achterstand, maar toen er op dat moment een penalty werd gemist was de fut er uit en eindigde men met een 4-2 nederlaag. Erg jammer dat we door dit resultaat de titel hoogst waar schijnlijk toch aan Lijnden moeten laten. Vooral ook de leider van het elftal, de heer Thijssen, die echt met veel proble men te kampen heeft gehad, had ik graag de titel gegund. Nee, dan was het 's morgens in Weesp toch heel wat prettiger verlopen. Wat verwacht was een zware wedstrijd te worden is in wezen door het vaak voor treffelijke spel van de A 2 een „routine klus" gebleken. Het lijkt me juist om op deze plaats de namen van de spelers, die, onder de prettige leiding van de heer Bonnet, het kampioenschap hebben behaald voor het nageslacht vast te leg gen: de Moor, Kikkert, Schiele, Berg huis, Mulder, Lissauer, Deun, Affourtit, Zomer, Martens, van Driest, Otsen, Knijff en Zwaan. Deze laatste wedstrijd tegen Rapiditas eindigde overigens in een 5-0 overwin ning. En dan de Al. Nog is het te vroeg om tot juichen over te gaan, want men zal ook de voetbalgoden niet verzoeken, maar ik heb voor dit elftal toch erg veel bewondering. De grootste concurrent Zeeburgia werd uit met maar liefst 4-0 geklopt, terwijl wij nog met invallers voor van Oenen en Cohen moesten aan treden. Bovendien viel Rudie de Vries tijdens de wedstrijd nog uit en hij moest vervangen worden door Schiele, die juist van de A 2 uit Weesp was gearriveerd. Trouwens de ploeg is de laatste we ken toch al zwaar belast geweest, Ron gen, Kottmann, Uchtman en Schouwe- naar waren regelmatig bij seniorenelf tallen nodig, terwijl de onfortuinlijke Simon Cohen (een hersenschudding op gelopen tijdens een selectiewedstrijd voor het Amsterdamse jeugdelftal) ge ruime tijd niet beschikbaar is geweest. De geweldige stemming en de inzet van het team hebben ons dit jaar, onder de, boven alle lof verheven leiding van Gé van Dijk en niet te vergeten Karei Baarschers (is die verkering op dit mo ment nu eigenlijk aan of uit?) zo ver schrikkelijk ver gebracht. Tenslotte nog iets anders: de over nachtingen voor de 90 gasten uit En schede voor ons Harry Scheepstratour- nooinog is deze zaak niet rond. Is het nu echt niet mogelijk om voor één nacht (die van 18 op 19 mei) een jongen een slaapplaats te verzorgen? Ik doe nogmaals een dringend beroep op elke A.F.C.-er, donateur, gewoon- of buiten lid, oud of jong, aardig of niet aardig ons uit de brand te helpen. Eén telefoontje aan de heer v. d. Sluijs 02984-1955 is voldoende! Restaurant Taveerne 2 minuten van Centraal Station) Telefoon 020-24 65 89 Gevestigd in een historisch Hendrick de Keyser pand anno 1614. zondags gesloten Op aanvraag bezorging van koudbuffet op uw kantoor of thuis. 2

Schakels (clubbladen) | 1974 | | pagina 2