Een van de zeven Dit is de Schakel die komt binden, De oude club aan d'oude vrinden. 54e Jaargang mei 1974 No. 3 Dit was de leuze die in belangrijke mate het afgelopen seizoen heeft geken merkt en naar ik meen, terecht! Hoe groot was dan ook onze vreugde toen op 31 maart j.l. dit doel bereikt werd! Een dag om nooit te vergeten, niet alleen vanwege het bereikte resultaat, maar misschien nog meer door de spon tane wijze waarop door de spelers en alle aanwezige A.F.C.-ers aan hun blijd schap uiting werd gegeven. Ik kan mij niet herinneren in vele jaren zo'n de monstratie van clubliefde en enthousias me, voldaanheid en oprechte vrolijkheid te hebben meegemaakt! Onlangs las ik in een of ander sport blad een mening, dat je van jonge sport mensen niet meer kan verwachten dat ze zonder geldelijke beloning zich op offeringen zouden willen getroosten voor de uitoefening van hun sport. Ik behoef niet nogmaals ervan te getuigen, dat ik het hier volstrekt mee oneens ben, maar wat meer zegt en meer bewijst, is de reactie van onze spelers, die na een zeer moeilijk seizoen duidelijk hebben gede monstreerd, dat zij een volledige vol doening hebben gekregen voor de inzet en de inspanningen, die zij zich hebben getroost. Voor ons allen, A.F.C.-ers, is dit hartverwarmend! Het was een hard en spannend sei zoen. Eén gemiste kans of één fout in de verdediging kon beslissend zijn voor het al of niet behalen van een plaats in de hoofdklasse. Natuurlijk heeft deze situatie ons ge hele seizoen beheerst en werd er steeds onder grote spanning gespeeld, vooral in het laatste gedeelte van de competitie, toen wij nog te kampen kregen met een groot aantal zieken en geblesseerden. Hulde aan onze spelers, die dit mooie en belangrijke resultaat hebben bereikt! Hulde ook aan onze trainer Piet Ouder- land en aan Rob Duis met de gehele elftalcommissie, die er alles, maar dan ook alles aan gedaan hebben om een sfeer te scheppen, die dit succes mogelijk heeft gemaakt! We zijn dus nu in de hoofdklasse en natuurlijk vraag je je dan af: wat zijn hiervan de consequenties. Veel is er de laatste tijd gepubliceerd met betrekking tot de plannen die er in en om de K.N.V.B. zouden zijn. Rien Bal heeft ons in de laatste „Schakel" hiervan enkele voorbeelden gegeven en zijn ar tikel besloten met de wenselijkheid uit te spreken, dat de amateursectie van de K.N.V.B. hieromtrent een duidelijk ge luid zou laten horen. Dit nu is gebeurd en het lijkt mij juist deze officiële mede deling uit de laatste „K.N.V.B.-er" voor u te citeren: „ONAFHANKELIJKEN" Onder verwijzing naar het artikel in „de K.N.V.B.-er" van 31 januari 1974, over „onafhankelijken" en eventuele verrui ming van de amateurbepalingen, vestigt het sectiebestuur Zondagamateurvoetbai er de aandacht op, dat dit soort zaken slechts via de algemene vergadering aan de orde kunnen komen. Gezien de onrust die blijkens vele club bladen bij amateurverenigingen met be trekking tot de bovenvermelde punten is ontstaan, stelt het sectiebestuur er prijs op mede te delen, dat: A. het sectiebestuur eventuele invoering van een groep onafhankelijken af wijst. B. het sectiebestuur bij de behandeling van eventuele verruiming van de amateurbepalingen afwijst vergoe ding voor het spelen van wedstrijden in welke vorm en in welke klasse van het amateurvoetbal dan ook." Hier is naar mijn mening inderdaad duidelijke taal gesproken: er mag dus niet betaald worden voor het spelen van wedstrijden, een standpunt, waarmede wij als amateurs, volledig instemmen. Het grote probleem is echter, hoe deze bepaling waar te maken, welke maat regelen te treffen, dat hieraan ook inder daad de hand wordt gehouden. Het is zonder meer duidelijk, dat er in de amateurvoetbalwereld betaald wordt, ook al kunnen bewijzen zelden of nooit geleverd worden. Er wordt open lijk over gesproken en ik heb onlangs een interview gelezen, waarin door een speler zonder meer werd toegegeven, dat hij betaald werd. Het komt mij dan ook voor, dat er regelmatig voldoende aanwijzingen zijn, welke aanleiding kunnen vormen tot het houden van een onderzoek en het nemen van maatregelen, welke de rechtspleging in de K.N.V.B. mogelijk maakt. Het feit dat ik meermalen op dit onderwerp terugkom is niet omdat ik graag een stokpaardje berijd, maar vindt zijn oorzaak in mijn innige overtuiging, dat wij met het marchanderen met de amateurbepalingen de sportbeoefening van vele tienduizenden jongeren in ge vaar brengen en ik dacht dat de erva ring op dit gebied in het verleden vol doende aanleiding voor deze mening heeft gegeven. Maar genoeg hierover! Er ziin meer feiten waarover wij on" heugen!

Schakels (clubbladen) | 1974 | | pagina 1