ajax exclusieve j overhemden y Doby Polak Tachtig We zijn er bijna brandblusapparaten en drukslanghaspels 00 K ALVERSTRAAT *5/ bij het Spui de boerbv brandbeveiliging LTü cruquiusweg118 amsterdam Q|QX telefoon.020-354001 De andere Arie ging onverdroten door, schetste de bottertochten op de voor malige Zuiderzee, de viswedstrijden met De Woeste Stekel, memoreerde het spraakje en de vermaarde bijzondere articulatie van de „jubilaris" en zijn ijzeren regime als captain van de vete ranen. Schaatstochten werden in herin nering gebracht en daarbij viel Arie's sterotiepe woordje „kind", dat velen in Arie's rijke leven van hem kregen toe gevoegd. Het was kostelijk, zelfs zonder de bladzijden, die voordrager Arie in het vuur van zijn one-man show had overge slagen. Namens de „zilveren ploeg" ont ving Arie een transistorradio. Na de uitspraak „Arie, jij bent voor A.F.C. onsterfelijk", nam de tachtigjarige zelf het woord en iedereen zag de caram boles, die hij in zijn talloze wedstrijden zo graag zou hebben gemaakt, maar al toos weer om uiteenlopende redenen had gemist. Arie daalde diep af in het ver leden, verhief zich weer als een Phoenix, klapwiekte door andere delen van zijn en A.F.C.'s leven heen en werd tenslotte opnieuw, maar nu met nog meer warmte en met nog minder muzikaliteit toege zongen. Een mooi avondje, zoals dat waarschijnlijk alleen bij A.F.C. kan. Arie Mets weet waar zijn vrienden zitten. Mo gen zij nog lang van de aanwezigheid van dit markante mannetje met zijn mannelijk, wel klein maar krachtig vult u zelf maar in - genieten. RB. En ook Jo Börnemann's 80ste verjaar dag werd op „Goed Genoeg" in stijl gevierd. Voor de jongeren zegt de naam Jo Börnemann niet zo veel voor de ouderen is die naam een begrip voor een van de beste keepers die A.F.C. sterker gezegd: voetballend Nederland ooit gekend heeft. Daarbij kwam dat Borrie's beste jaren in een glorieperiode voor A.F.C. vielen: onze promotie van de 2e klasse naar de le klasse B (de „Margarine Eerste Klasse"), onze beide kampioenschappen in die afdeling en de onvergetelijke wedstrijden om het Kam pioenschap van Nederland tegen Ajax, Go Ahead, Willem II en N.A.C. zomede Be Quick Groningen. Iedere thuiswed strijd rond 20.000 man publiek in het (oude) Stadion Deze ras-amateur (hij vond de van A.F.C. ten geschenke gekregen man chetknopen véél te duur en weigerde deze te dragen) was een der oprichters van A.C.C. en heeft ook in onze cricket club een grote rol gespeeld. Het is alle maal een tijd geleden, maar toch niet zó lang geleden, dat wij het zouden hebben vergeten. Zo hadden de oude vrienden van vooral A.C.C. en van A.F.C. een zeer plezierig dinertje met good old Borrie die dus nu de leeftijd der zeer sterken bereikte. Recordhouder aan dat diner, cricketvriend Tjerk de Munnik, die nu 90 not out is, nog zeer levens lustig en vast bereid zijn century te ha len; hoogtepunt aan dat diner zeker voor mij, „sentimental old guy" het moment waarop Jo Börnemann, die op gestaan was voor een dankwoord aan de vrienden voor hun komst en hun ge schenk, ineens weer ging zitten omdat hij te ontroerd was om te spreken. Want op zo'n moment voel je, wat A.F.C. en A.C.C. in iemands leven betekenden. J.W. Na de 2-1 overwinning op E.D.O. van afgelopen zondag staat de deur tot de hoofdklasse toch wel helemaal voor ons open. Statistici onder ons hebben uitge rekend dat een punt uit de komende drie wedstrijden genoeg moet zijn. Aanvoer der Bas Rachman wil er graag wat meer halen en dat lijkt ons een alleszins gezond streven. De overwinning op E.D.O. was er trouwens een uit het boekje. Aan de ene kant een veel sterker E.D.Ó., dat een paar prachtige kansen even prachtig om zeep geholpen zag en dat slechts via een penalty vlak voor tijd wist te scoren. Aan de andere kant A.F.C., dat hooguit drie reële kansen kreeg, maar daarvan de eerste twee al verzilverde. Ton Dissel koen en Johnny Burke waren de koele killers, die doelman Tent kansloos pas seerden, daarmee A.F.C. de zege bren gend. Misschien niet helemaal verdiend, maar een kniesoor, die daarom maalt en de vreugde bij de vaste clubhuisbezoekers na afloop van de wedstrijd was dus alles zins gerechtvaardigd. Een vreugde, die echter getemperd werd door het feit dat onze uitblinkende keeper Peter van der Valk naar de VU moest worden gebracht, omdat gevreesd werd dat hij een hersen schudding had opgelopen na een onge lukkige botsing met Jan-Hein Lans en een E.D.O.er. Hopelijk valt het mee en zal Peter de nadelige gevolgen van deze botsing gauw te boven zijn. De zege op E:D.O. brengt A.F.C. op de vijfde plaats met 22 punten uit 19 wedstrijden, twee punten voor op Zilver meeuwen en Rood-Wit A, die net bij de zeven horen en drie punten voor op Z.F.C., dat net onder de rode lijn staat. Geplaatst voor de hoofdklasse hebben zich al S.D.W., Elinkwijk en De Spartaan. Zeker niet gehaald hebben het Hollan- dia, Uithoorn en O.V.V.O., dat als laat ste eindigende direkt naar de tweede klas se zakt. Praktisch uitgeschakeld is D.C.G. A.F.C. gaat zondag naar Zilvermeeuwen en krijgt dan nog D.C.G. thuis en Elink wijk uit. Z.F.C. krijgt nog twee zware uitwedstrijden tegen de kampioenskandi daten Elinkwijk en S.D.W. en een makke lijke thuiswedstrijd tegen O.V.V.O. We kunnen het dus echt wel zien zitten, die hoofdklasse, ook al moeten wij het de laatste wedstrijden zonder Frans van de Bor, Paul Vellinga en wellicht ook Peter doen. Kom in ieder geval onze jongens aan moedigen zondag in Zaandam om de laatste puntjes te behalen. Hopelijk kun nen wij na afloop het glas heffen op ons nieuw verworven hoofdklasseschap! FR. TELEFOON 23 56 65 8

Schakels (clubbladen) | 1974 | | pagina 8