Schakel VLEKAVIA Tachtig is prachtig Kattegat 4 - Amsterdam Gezellig dineren in een romantische oud"hoIlandse sfeer. Ook voor receptiespromotiesparties en besloten diners. Daarentegen bevalt het de supporters van iedere tegenpartij op Goed Genoeg uitstekend. Bij welke tegenpartij ook, hoort men hen, bij iedere thuiswedstrijd van A.F.C., boven alles uit. Herkent men zelfs de buurt of agglomeratie, om dat mooie woord ook eens te gebruiken, vanwaar zij komen. De eigen spelers, het een volgt uit het andere, moeten zich dikwijls in de steek gelaten gevoelen, juist als zij in het eigen home spelen. Hebben A.F.C.-supporters geen stem meer? Generen zij zich op hun mooie sportpark? Waar zijn die roemruchten, die in de week de sociëteit doen dave ren door hun gesprekken, daden of al leen al door hun aanwezigheid? Zijn zij er misschien wel, maar zien wij alleen maar Piet Bos, die onvergan kelijk blijft met zijn kritische toets van het wel of niet vertoonde spel? Zullen wij met zijn allen eens een eigen Sell- More test uitvoeren? Waren wij bij de thuiswedstrijden van A.F.C.? Waarom zagen wij elkaar niet? Hoorden elkaar niet? Was u vermond? Bent u een ca- fard? Aan Dio, Henk, Wim en nog een aan tal heel groten, ligt het niet. Aan mij wel. Want ik weet het niet, ik zie toeschouwers die er wel en uiteinde lijk toch niet zijn. Wilt u eens opletten bij de komende wedstrijden, die speciaal voor A.F.C. wel bijzonder belangrijk worden! Des noods zonder veertje op uw hoed, maar met uw zo op prijs gestelde eigen image. Bolleboos. 1616 U Jan Pieterszoon Coen sticht Bata via. Voor zijn verdiensten schenkt Holland hem "VLEK". Sinds 1550 gestookt volgens hetzelfde oude recept. Een zeer voordelige merkjenever. ANNO De slogan „tachtig is prachtig", die eens voor automobilisten werd gelan ceerd, lijkt hem op het lijf geschreven. Op wie? Ik citeer uit een brief, die namens het duo Dio Hermens en Jaap van Nek eind februari bij een aantal A.F.C.ers in de bus viel. „Jullie kennen hem toch wel, die klei ne man met een markant uiterlijk en een zeer speciale stem. In het begin van de jaren twintig kwam hij als voetballer uit D.O.B.S. (Dordrecht) naar A.F.C. Hij was in de herfst van zijn sportcar- rière een stimulerende figuur en een kranig captain bij de veteranen. Hij dien de de club gedurende een reeks van jaren als penningmeester en was vervolgens tussen 1946 en 1948 A.F.C.'s eerste man, de voorzitter. Grote bekendheid en faam verwierf hij voorts als leider van biljart feesten, die hij pleegt af te sluiten met bijzonder opmerkelijke redevoeringen tij dens de uitreiking van de prijzen. Deze man, u moet het kunnen raden, is onze Arie Mets, die op 10 maart in goede ge zondheid zijn 80ste levensjaar hoopt te bereiken. In zijn opdracht wordt u, als onderdeel van een klein, select gezel schap genodigden op 12 maart verzocht aanwezig te zijn in onze sociëteit Goed Genoeg, waar het hem een grote vreugde zal zijn een aantal vrienden te ontvangen en een gezellig borreltje aan te bieden, gevolgd door een bijdrage uit Eddy's keuken." Welnu, die bijeenkomst heeft plaats gevonden en hoe. Tijdens het ver uit lopende en dus zeer geanimeerde borrel uur werd Arie al door een „knapen koor", dat vele honderden jaren telde met meer warmte dan muzikaal gevoel toegezongen. Gepraat werd er bij die alcoholische versnaperingen zeer veel, ge sproken niet. Dat laatste gebeurde pas aan tafel, waar Arie tussen Dio Hermens en Henk Kappelhoff een centrumpositie innam. Dio sprak even hartelijk als voortref felijk, noemde Arie zeer terecht maïtre de billard en een groot A.F.C.er. Het geschenk van de genodigden was een fraaie klok, in vroeger jaren een pendule genoemd. Arie wist nu hoe laat het was, maar nog niet hoe laat het zou worden. Daarna volgde een voordracht. Een komische act vol nostalgie, humor, woordspelingen, trefwoorden en levens blijheid, die in de kring van A.F.C. slechts van één man afkomstig kan zijn. Juist, van Arie Waayer. Het meesterwerk, dat de avond naar ongekende hoogten opstuwde en een brug sloeg tussen de oudste A.F.C.ers en een aantal gretig luisterende en onbedaarlijk meegierende spelers van het eerste elf tal op de barkrukken, was een voltreffer voor het gul openstaande hart van de Administrateur: J. J. Lonnee Stadionkade 127 Amsterdam tel. 020-795579 Redacteur: Rien Bal Niagara 37 Amstelveen tel. 020-457355 Kopie inleveren Vóór maandag 22 april a.s. bij Rien Bal, Niagara 37, Amstelveen. tachtigjarige. Met de creatie van Arie Waayer zou een groot deel van De Scha kel op voortreffelijke wijze kunnen wor den gevuld, maar uw rapporteur moet helaas volstaan met het weergeven van een handvol passages. „Jij bent een uitzonderlijk manneke en dat straal je uit. In de eerste plaats door je mannelijk, wel klein maar krachtig..." Hier laste spreker een welgetimede nauwelijks opvallende pauze in, die door enkele voorbarige, kennelijk zeer preutse lieden werd opgevuld met hoho geroep. Arie vervolgde geruststellend met het woord postuur. Tachtigjarige Arie streek, overigens tevergeefts, een ogenblik over mand door spanning een rimpel uit het voorhoofd weg. Restaurant V"1 J" Taveerne 2 minuten van Centraal Station) Telefoon 020-2465 89 Gevestigd in een historisch Hendrick deKeyser pand anno 1614. (zondags gesloten) Op aanvraag bezorging van koudbuffet op uw kantoor of thuis.

Schakels (clubbladen) | 1974 | | pagina 7