On dit et datjes Indoor Het is een lang verhaal geweest. De opzet was dan ook eens iets anders. Als we moeten mopperen, doen we dat ook. Des te plezieriger is het, nu eens gewag te kunnen maken van de goede kanten van onze jeugd. Met oog op plaatsruimte is dit keer de B-groep gesplitst. De vol gende keer komen de andere teams aan de orde, zodat ieder het zijne krijgt. P. Dat voetballende leden tennis spelen moge bekend zijn. Dat er van die groep weer een aantal zijn, die deze sport be drijven wanneer u al geruime tijd op één oor ligt, mag wel eens aan de vergetel heid ontrukt worden. Bij de opening van het nieuwe (tennis) seizoen, kan het vol gende wellicht dienen (of niet, natuur lijk) om ook eens een balletje te gaan slaan. Dat het verhaal niet passend zou zijn voor een voetbalmagazine, kan af gedaan worden door te verwijzen naar de eerste alinea: men is weliswaar in het wit gekleed, staat op gimpen, houdt zelfs een racket in de hand, maar men blijft slaaf van King Soccer. Van september tot april komen zij te zamen (halleluja) om vanaf 22.00 tot 24.00 uur hun maniakale bezetenheid bot te vieren, onder de simpele verontschul diging dat het zo goed zou zijn voor de konditie, en dat soort flauwigheid In doors, dat zult u begrepen hebben. Out doors kan slechts een enkeling (Tenerife) zich veroorloven. Wanneer ik, voor de goede verstaan der, de namen de revue laat passeren, moet het duidelijk zijn, dat de 2 uur speeltijd streng gereglementeerd moet zijn. In willekeurige volgorde: Freddie (Cannonball) v. Soomeren, wiens opslag je beter achter de bar kunt opvangen, wil je nog een kleine kans hebben de bal te retourneren; Jan v. Dijk, technisch onze beste man, die toch nog nét niet de lijst (waarover later) aanvoert; Rolf Leeser, internationale ervaring, laat zich echter te dikwijls meeslepen door zijn temperament; Rob de Jong, autodidakt, een kamerbreed arsenaal van slagen; Ar thur Reddering, jongste en meest atle tische representant met steeds weer nieuwe verhalen; Rein Akkerman, onbe speelbaar figuur, die in een maand tijd van de onderste naar de bovenste plaats doorstootte; Carlo Huter, onze gastspe- ler en tegelijkertijd de meeste konstante en tenslotte Karei Brand, de man die dit verhaal voor u mag optekenen. Aan een kompetitie viel niet te ont komen. Er moet rivaliteit zijn, nietwaar? Jan van Dijk, zeer gevoelig in dit soort dingen, ontwierp, nog voordat er een bal geslagen was, een ijzersterk systeem, ge baseerd op het algemeen gemiddelde van het individu. Dubbelsetjes tot de 3, elke gewonnen of verloren game werd tot drie cijfers achter de komma verwerkt en aan het eind van de rit zou degene met het hoogste gemiddelde de tol van zijn pre tenties moeten betalen. Een diner met dames en kaarslicht. Niet dat de dames bij kaarslicht gekonsumeerd moesten worden; dat nog nét niet. Elkaar opvreten, dat wel! Gek eigen lijk, want al die verrukkelijke smashes, die diepgesneden back- en forehandsla gen, de uitgekookte drop-shotjes en de met topspin betoverde lobs, doen je toch t.z.t. naar het beursje grijpen. Een soort omgekeerd professionalisme. Of de ama teur ten voeten uit. Om de zoveel tijd komt Jan met de standenlijst; een dreigend gemor stijgt dan op uit de staartgroep en degene, die op dat moment bovenaan staat, knikt slechts hooghartig ter bevestiging van zijn superioriteit. Dat er voetballers staan te tennissen is in het gehele kompleks hoorhaar. En dat er niet altijd bloedserieus gespeeld wordt, kan je zien aan de kromgetrokken figuren, die zich aan de gordijnen vast houden, omdat de stenen vloer net ietsje te hard en te koud is om bij te komen van een lachbui. De snerpende juichkre ten, na een netballetje, moeten op Goed Genoeg kunnen overkomen. Dat uitgekookte en diepgesneden mag niet al te letterlijk worden genomen. We zijn vaak van de kook en snijden dikwijls te kort. Ook lobs verdwijnen regelmatig in de dakspanten en het merendeel van de forehandslagen spat uiteen tegen de gordijnen. Toch wacht een ieder op het moment suprème. En we beleven ze. Soms wel vijf keer op een avond. Na een harde surf, een keiharde return. Knal, in de hoek! Onbereikbaar. En je voelt je dan een hele grote. Een Okker, Ashe of Laver. Het plezier dat je daaraan beleeft, kennen deze mensen echter niet. Ze slaan ze steeds, goeie ballen. En dat is de gein van de beginneling of voor mijn part, de gevorderde. Na afloop, en dan moet u al op twee oren liggen, begint de après-tennis. Een hoofdstuk apart. Hier heeft men geen moeite mee; dit onderdeel heeft men vol ledig onder de knie. Het opheffen der kelkjes, het uit de lucht opvangen van bitterballen, het wegspoelen met gerste nat, het gebeurt alles in de volmaakste harmonie. Ondertussen worden de we reldgebeurtenissen scherp gekritiseerd, regeringen en partijen moeiteloos naar de vuilnisbelt verwezen, en dat alles wordt afgewisseld met ludieke spelletjes, die er andermaal voor zorgen, dat men zich vast moet houden om niet van de barkruk af te rollen. En dan kan het gebeuren, zo omstreeks half drie, dat het gesprek weer terugkomt bij de sport, die we net bedreven hebben. Het gaat zich toespitsen op twee personen, die zich in het verleden ook eens hebben gemeten, diep in de nacht. Of vroeg in de ochtend, zo u wil. De rivaliteit wordt stelselmatig uitge-emmerd en hup daar staan ze: Arthur en Rob. De hemdsmouwen om hoog, de broeken opgerold, gimpen aan de voet en hatsjikidé, daar komt de eerste opslag. Het racket ontmoet geen weerstand, hilariteit op de tribune. Na een tweetal pogingen komt de bal einde lijk in het spel en er ontwikkelt zich een strijd, die zich niet laat beschrijven. Hoogtepunt vormt echter de splash-down van Rob, aan de andere kant van het net. Z'n enthousiasme om een dropshotje te pakken was zo groot, dat hij, z'n meer dan 100 kilo's waren niet meer af te remmen, al koppeltje-duikend op de helft van Arthur terecht kwam. Als in een vertraagde film. Terecht werd hij be loond met een staande ovatie. Toch won hij, evenals de vorige keer, de strijd. „Ik ben 10 jaar ouder, ik heb meer ervaring met drank" was z'n bescheiden kommen- taar. Wanneer voor de laatste keer de „door" slaat, slokt de nacht de her en der uitwaaierende figuren op, vermoeid weliswaar, maar toch mentaal opgeladen om er zondags, op de oude vertrouwde grassprieten, weer eens lekker de beuk in te gooien. Charlie Lente De lente is weer in het land gekomen. Behalve die verrekte moeiheid, merk je! er eigenlijk nog niks van. En dan kan je ook nog niet eens met een nieuw ge luid aankomen. Het blijft zeker nog een week of vier hetzelfde. A.F.C. één van de zeven. A.F.C. één van de zeven. Waarschuwing Sal van Gelder, overigens bijzonder lange tijd buiten het nieuws, heeft een aanrijding gehad. Zeer goed afgelopen gelukkig. Onze felicitaties. Het voorval geeft ons in u toch allen weer tot voor zichtigheid te manen. We kunnen u niet, missen. Geen dag. Zieken U weet het reeds lang. Veel komt mij niet ter ore. Maar tot mijn vreugde kan ik u wel melden, dat het de dames Rins Kuikens en Alice Burgering na een operatie weer redelijk goed gaat. Teun Wiggemansen is aan zijn loopoefeningen begonnen. We hopen hen en alle niet vermelde zieken weer spoedig op A.F.C te zien. Henk van Teunenbroek werd enige tijd geleden door een hartaandoening getroffen. Gelukkig was hij er tijdig of attent. Hij bevindt zich reeds weei thuis. Spoedig algeheel herstel wensl A.F.C. hem. Berichtje Men realiseert zich het niet altijd Maar soms doet een berichtje onder deze rubriek wel eens wat goeds. Ron Lim burg, die al wel geruime tijd Meester it de Rechten is, werd na vermelding daar van nog door menigeen gelukgewenst. Jan Tjallinj

Schakels (clubbladen) | 1974 | | pagina 3