Sleietma Setaice tile v/h JAN SUURBEEK •^ml^wyggyiwK»_--v.^^.^-.-w-^.-w ,_v~. f*-*-"»T*via*; 1 v L^i Mb De naal lie t( >ns, ;iek c net 3 loe! De ij he iet h iverd le w estoj /erd enut peld Nu en b» geluk /el 2 en pi leer ooit leek onde i en orgdi >nde Ik 1 pwek mde •n, d Wat Net aelin. me sch I ïstier et bi hap olgei incië listis >uder ngen :n ve tordr n di in o ederl an ellen nat ofvo noeg Ned ties, n di s zij yaal uto aar 1 ten r De 1 irgw; iter 1 ster R.M a. D ien. De tik is bij Lijnden hard aangekomen, want weken later speelden zij nog een wedstrijd gelijk, zodat onze A3 met een relatieve voorsprong van 3 punten op de titel afsnelt. Meer op de titel af hinkelen doet de A2, weliswaar staat ook dit elftal stevig aan kop, maar ik acht met name Rapi- ditas best in staat nog roet in ons eten te gooien. Een geluk voor ons is, dat de blessurelijst sterk geslonken is en het moet mogelijk zijn, als er ooit nog eens wat overleg in het spel komt om leider Bon net aan het eind van 't seizoen te doen glimmen van genoegen. De A4 en A5 hebben minder sterke resultaten behaald, wat als voornaamste oorzaak m.i. het veelvuldig onvolledig aantreden heeft. De Al tenslotte heeft sinds N.F.C. het pad van de overwinningen weer terug gevonden en maakt zich op om de be slissende fase van de competitie in te gaan. Mijn vertrouwen in het elftal en de begeleiders is ijzersterk en ik zou ook geen reden weten op te noemen, als iedereen mijn advies van de vorige keer ter harte heeft genomen en Flip boven dien van zijn spel een combinatie van zijn andere hobby's weet te maken, dus een in het juiste tempo gespeelde voor stelling, dat we net boven Zeeburgia en De Spartaan zullen eindigen. Overigens over Flip gesproken, weet u dat hij eigenlijk karakteristiek is voor de problemen die in A.F.C. zich vaak met de volwassen wordende jeugd voordoen! Flip van Oenen is gymnasiast, speelt graag gui taar, doet veel aan toneelspelen op school en voetbalt bovendien even graag als voortreffelijk in A.F.C. Hijzelf heeft dus de moeilijke taak om zijn vrije tijd zo te verdelen, dat hij aan alle drie zijn hobby's tijd kan besteden. Zuiver als „voetballeider" zou ik er voor moeten zorgen hem zoveel mogelijk te laten voetballen, als „A.F.C.-leider" vind ik m'n eerste taak er voor te zorgen, al thans me niet negatief op te stellen, dat een jongen als Flip zichzelf zo veelzijdig mogelijk kan ontwikkelen. Een thans bijna 80 jaar oud probleem, dat eigen lijk nooit is opgelost. Dat is dan waar schijnlijk meteen de reden dat A.F.C. nog altijd een aparte plaats in de voet balgemeenschap inneemt, immers bij vrij wel alle andere verenigingen is dit pro bleem, zeker in het geval van selectie spelers geen probleem meer! Bij vrijwel alle andere verenigingen zou daarentegen het huisvesten van 100 sportvrienden voor een tweedaags jeugd- tournooi, zoals ons Harry Scheepstra- tournooi, zeker na een artikel zoals dat in de vorige Schakel verschenen is, ook geen probleem meer zijn! Bij ons wel, zegge en schrijve 10 aanmeldingen heb ben wij tot nu toe ontvangen. Nu weet ik wel dat het allemaal wel goed komt, al zou ik de huizen van onze jeugdleden zelf moeten kraken, maar het zou zoveel prettiger en eenvoudiger zijn als er in één keer spontaan gerea geerd werd. Beste lezers laten we toch trachten over en weer wat meer interesse in el- kaars inspanningen en moeilijkheden binnen de vereniging te hebben. A.F.C. is een zeer grote vereniging geworden en zowel op de velden als achter de scher men wordt er door ieder voor zich, op z'n eigen wijze (hetgeen iets anders is dan eigenwijze) gewerkt om tot een maximaal resultaat te komen. Het is al leen vaak zo ontmoedigend te bemerken, dat we allemaal onderweg zijn naar een zelfde bestemming, maar dat het zo moeilijk is er gelijktijdig te arriveren. Dusmeer aandacht voor eikaars werk, dan hoef ik ook minder katten uit te delen. Voorzitter Jeugdcommissie B-junioren Zondag 17 maart wederom geen jeugd voetbal. De weergoden hadden dat zo bepaald, 't Is bekend: je bent al vroeg in de sociëteit en je zit je te verbijten dat in dat mooie voetbalweer de bal niet rolt. Al vlug ga je dan over op bezinning op de resultaten van de voorafgaande weken. Bovendien moet ook de Schakel weer van kopy worden voorzien, zodat het nuttige met het aangename wordt verenigd. Hoewel de velden een troosteloze aan blik hadden, betrap je je erop, dat je steeds meer een gevoel van tevredenheid krijgt. Met betrekking tot de velden is dat natuurlijk een vreemde reactie. Vol komen begrijpelijk is het, wanneer ge keken wordt naar de resultaten. Laten we om te beginnen de BI bij de horens vatten. Wist u, dat Robert van Weldam en z'n kornuiten het tot nu toe hebben gepresteerd om thuis ongeslagen te blijven. Zelfs Ajax ging op Goed Ge noeg weg met een door hen op de val reep behaald gelijkspel. Hoe plezierig is het niet, dat deze jongens zich 2 tot 3 keer per week laten bijschaven door een inspirator als Samardzic. Natuurlijk, u zult zeggen: „dat is inherent aan het feit, dat je selectiespeler bent". Onmiddellijk gelijk! Verenigingsmensen weten echter ook dat heel vaak deze stelling in prak tijk niet bewaarheid wordt. Terecht mo gen we zeggen, dat deze groep zich van de verenigingsnoodzaak tot optimale in zet bewust is. Op 17 februari kwam loon naar werken: de uitwedstrijd tegen Ajax. Wetende, dat Ajax revanche wilde ne men, werd met extra vertrouwen naar De Meer getrokken. Na tien minuten al werd het Ajax duidelijk, dat het door A.F.C. genomen initiatief niet tijdelijk zou zijn. Michèl Rieder maakte schitte rend 1-0. Door iedereen werd van voor tot achter gezwoegd. Henk, Eddy, Mi chael en Rob tikten op het middenveld, dat Ajax er moedeloos van werd. Met de mentale steun van vrijwel de voltallige Al (ook buiten het veld kennelijk een ploeg met karakter!) werd Ajax regel recht met de neus op de feiten gedrukt. Norbert, Eric en Donny lieten er geen twijfel over bestaan. Ajax probeerde wat het kon. Ging het niet door het midden, dan maar over de vleugels. Cas en Die- derik zorgden er echter voor dat ook dit gevaar in de kiem werd gesmoord. Bijna moesten we buigen. Heel Ajax veerde al op! Te vroeg echter. René ging als een kat naar de kruising en hield z'n doel schoon. Een dergelijke wedstrijd was een lust om te zien. Na afloop welgemeende feli citaties van Ajax-bestuurderen. Een ware propaganda voor het jeugdvoetbal. Complimenten voor de scheidsrechter pleegt men niet vaak te geven. Maar ook een goede scheidsrechter verdient op z'n tijd een pluim. Alle lof voor de heer Bloem! Ajax en Zeeburgia zijn elk drie pun ten op ons kwijtgeraakt. Een geweldige stimulans in de komende weken een plaats in de kop verder le verstevigen. We zijn vol vertrouwen. Als J.C.-lid moet je toch immers tevreden zijn als met elkaar daadwerkelijk wordt getracht het maximale binnen vermogen te be halen. Zo is het een genot om aan de toekomst met de toekomst te werken. Laat het zo blijven! De B2 heeft woord gehouden. De uit daging met hun leider om te komen tot een fanatiek offensief heeft tot nu toe gestalte gekregen. Aalsmeer, Osdorp en St. Martinus leverden ons 5 punten op. De intensieve opkomst bij de training wordt ook hier beloond. Ze gaan 't ma ken; dat is verzekerd. Van het een komt het ander. Het mag weieens gezegd. De sfeer bij de jeugd is dit jaar allerplezierigst. Steeds meer be trokkenen voelen dat alleen een goede sfeer een gezonde basis kan vormen voor inzet ten bate van een vereniging. Het feit dat A- en B-junioren zich zijn gaan inzetten op woensdag en zaterag bij de pupillen, is een compliment waard. Al leen dan kunnen we verwachten dat de jeugd zich betrokken blijft voelen bij een club als de onze. Want dat is noodzaak. PRINSENSTRAAT 25 - AMSTERDAM C. TELEFOON 6 54 04-24 72 72 SCHRIJFMACHINES ADLER - OLYMPIA - HERMES TELMACHINES ADDO-X - WALTHER - FACIT 2

Schakels (clubbladen) | 1974 | | pagina 2