van en over onze ^^^^BSMSÊÊSÊÊÉMMêÊmÊ Het eerste Igw -r-T-tyrx-ri'T^^T j sr.it 911 "if Hgn» WiEP y.1 T rr~r;> 'C :::V- -'.;:CT-.:C.;-;.:;: -■■■<:■--:-<':-:h:ó'::::-'::',:v:':::::>':^.^v:;; ;:oiO:;l':: ri-C:";; Dit is de Schakel die komt hinden, I De oude club aan d'oude vrinden. I 54e Jaargang maart 1974 No. 2 Voetbal geeft aanleiding tot eindeloze discussies en bespiegelingen in talloze variaties. In bestuurskamers, voorafgaan de aan de wedstrijd en na afloop van de strijd. Op clubavonden en verder bij elke willekeurige gelegenheid, die zich daartoe leent. En dat zijn er nogal wat. De onderwerpen in de voetbalwereld liggen ook voor het oprapen. Het gehannes rond het Nederlands elftal, het lot van dr. Fahdronc, de miljoenen van Cruyff, de arbitrage, de beelden van Studio Sport, de uitspraken van trainers en de kwalifikatie voor de hoofdklassen van de amateurs. Sinds de overwinning op Hollandia staat het rekenen bij A.F.C. hoog op de lijst van de voetbalgesprek stof. Nog drie punten er bij en dan zijn wij er. Sommigen willen de veiligheids marge met één punt verhogen, maar worden dan door zeer scherpe rekenaars terecht gewezen. Een totaal van 23 pun ten moet voor A.F.C. voldoende zijn. Het eerste elftal neemt dus bij alle beschouwingen en discussies een centrale plaats in. Terecht. A.F.C. zal weliswaar A.F.C. blijven, indien de hoofdklasse on verhoopt niet zou worden gehaald, maar het hoogst bereikbare is toch het doel, waar gezamenlijk door leiders en spe lers naar moet worden gestreefd. In de afgelopen maanden hebben de spelers van het eerste met wisselend succes voor een positie bij de beste zeven gestreden. Met wisselend succes wat de uitslagen én het peil van de verrichtingen betreft. De tribuneklanten hebben gejuicht en gesid derd. Zij waren blij, tevreden of teleur gesteld. Er zijn complimenten gemaakt over de „inzet" en er vielen wel eens kri tische woorden voor gemiste mogelijk heden. Het is in de wereld van het voet bal en dus ook in de gemeenschap van A.F.C. volstrekt normaal. Hoop en vrees. De wisseling van stemming. Optimisme en pessimisme. Vreugde en teleurstelling. Ik ga er gemakshalve, zij het toch niet zonder ongegrond vertrouwen maar van uit, dat A.F.C. boven de streep zal ein digen. De spelers van het eerste staan voor de beslissende eindfase. Zij kunnen rekenen op een „achterban", die welis waar hun verrichtingen niet kritiekloos volgt, maar wel de hoop in het hart draagt, dat A.F.C. er bij zal zijn. Kan en mag men als speler van dit eerste meer verlangen? Mannen, zet je schrap voor de laatste ruk, opdat wij in de volgende Schakel met voldoening gewag kunnen maken van het eindresultaat van alle inspanning en die van jullie in het bijzonder. A.F.C. zal A.F.C. blijven, indien het onverhoopt toch niet zou lukken, heb ik gezegd. Daar geloof ik in. Dat onder werp is de afgelopen tijd wel degelijk in discussie geweest. Zoals ook wordt gefi losofeerd over de gang van zaken in de hoofdklasse mét A.F.C. Zal die selectie zie het artikel „plannen voor chaos" in De Schakel van februari leiden tot nieuwe, door vele A.F.C.-ers ongewenste ontwikkelingen in het amateurvoetbal? Met duidelijker woorden: zal er in hoofd klasse straks een door de K.N.V.B. ge legaliseerde vrije vorm van betaling mo gen plaatsvinden? Met de nadruk dan op het woord mogen. De K.N.V.B., die in het officiële or gaan allesbehalve voor helderheid op dit punt zorgt, zal zich voor ieder verstaan baar en begrijpelijk moeten uitspreken over de nabije toekomst. Dat lijkt een eerste vereiste. A.F.C. zal de koers blij ven varen, waar nooit van is afgeweken. Dio Hermens heeft het op de jaarver gadering van vorig jaar kernachtig on derstreept. Er is dus vooralsnog geen aanleiding voor discussies over dit be langrijke punt. Wij staan met beide voeten in hetjl heden en wat dat betekent laat geenl ruimte voor misverstand open. A.F.C verwacht, dat het eerste elftal de hoofd-| klasse zal halen. R.B.I Sinds m'n vorige artikel over de A junioren zijn onze posities zeker niet ver slechterd. Om met de A3 te beginnen dit elftal heeft inmiddels de titanenstrij* tegen Lijnden achter de rug en een 3- overwinning voor een uitgelaten twinti koppige menigte was het resultaat. On elftal is inderdaad met 11 spelers aange treden en heeft wederom bewezen, d het desondanks tot goed spel kan komer Lijnden begon de wedstrijd zeer onstu mig, zodat wij binnen een zucht en ee vloek (van wie was die vloek?) met 2- voorstonden. Toen gingen wij onstuimi door met als resultaat, dat wij binnen d kortste keren (na vele vloeken) met 2 gelijk stonden. Het zal u duidelijk zijn, dat het toe met de onstuimigheid gedaan was en gespeurd werd naar een mogelijkheid oi tot een winnende treffer te komen, vel mogelijkheden kwamen aan beide kaï ten, maar één werd er slechts, gelukk door A.F.C., benut.

Schakels (clubbladen) | 1974 | | pagina 1