VLEKAVIA Old meets young Gekke Toto-mannetjes Jaardiner(1) Dit jaarlijkse festijn werd gekenmerkt door de potentiële sprekers, die kennelijk met de pen op de neus, het woord niet mochten voeren. Nu konden we slechts luisteren naar Ton Glas, die het tafel presidentschap voor het eerst uitoefen de en dat goed, met gevoel voor orde deed. Het deed ons genoegen de ex- tafelpresident Willy Brusse onder de aan wezigen te zien. Voorts schetste voor zitter Dio Hermens het wel en wee der Club. Jos Kemna sprak een woord na mens de spelers. Het diner was buiten gewoon en onze vrienden in de keuken komt alle eer toe. Voor en na het eten hebben we de gebruikelijke sterke ver halen aangehoord. Hoe het precies moet, hebben we deze avond niet kunnen ho ren, maar er was hier en daar een be scheiden stem om de opzet van deze unieke bijeenkomst op andere leest te schoeien. U hoort er misschien nog wel van. Nobelprijs Midden onder de speech van Dio Her mens werd al luidkeels uit de zaal ge ïnformeerd. „Wie krijgt dit jaar de No belprijs"? Dio wou het niet direct zeg gen, maar het moest er toch uitkomen. Theo van Emden, helaas door ziekte afwezig, was dit jaar door ereleden en bestuur uitverkoren. Theo, nogmaals van harte gefeliciteerd met deze door velen onzer benijde onderscheiding en ook spoedige beterschap gewenst. Dat we je maar weer spoedig mogen aantreffen. 1616 u Jan Pieterszoon Coen sticht Bata via. Voor zijn verdiensten schenkt Holland hem "VLEK". Sinds 1550 gestookt volgens hetzelfde oude recept. Een zeer voordelige merkjenever. 1550 ANNO Cor Kerker Na een langdurig verblijf in het zie kenhuis, is op de dag na het jaardiner Cor Kerker weer naar huis teruggekeerd. Hij zal nog behoorlijk moeten aanster ken, maar dan zien we Rie en hem zeker weer op Goed Genoeg. Cor, ge lukgewenst, namens de hele AFC. Barwerk Een onzer leden, in vroeger jaren op het groene veld trappend naar alles wat bewoog, vertelt aan de bar, omringd door wat clubgenoten, van zijn avontu ren gedurende de oorlog En toen brachten de duitsers me naar een straf kamp". Een stem uit ons midden: „Ver rek. hadden ze je dan zien voetballen"? Jan Tjalling Het is al weer te lang geleden dat we met zijn allen goed gefeest hebben. Dat is tenminste de mening van de PPC. Daarom gaat net vrijdag 9 maart a.s. weer eens gebeuren. Onder het bovenge noemde motto maken we er een super- gezellige avond van. De muziek wordt verzorgd door de bekende „jongens" Harry Verbeke, Teun Doets, onze eigen Kuuk Griep e.a., van tijd tot tijd vocaal gesteund door Max Woiski jr. De so ciëteit wordt onder leiding van Lex Ri mini, met creatieve assistentie van Daisy Limburg, optimaal versierd. Het enige wat we nog hoeven te doen, is KOMEN. Er wordt om 21.00 uur begonnen en we gaan door tot. who knows? Kaarten a 3,verkrijgbaar bij Ge rard Trebert, Ron Limburg, Kees Geh- ring, Nol Kuikens, Jos Lonnee, Frank Reddering en aan de bar. Vrijdag 9 maart naar Goed Genoeg, een feest voor iedereen. PPC Maken ze daar na het jolig nutti gen van bekende „mineralen" op club avond een knotsgekke TOTO-limmerik dat ding sloeg nérgens op, maar die week toonden de TOTO-inzendingen een tóp! Héél goed wie volgt? Maar nu Gréétje! Greetje Swart tikt al ja-ren-lang dat langere, taaie „buje- tèn" met uitslagen en opstellingen voor al onze dierbaren van stoer-klein tot piep-groot. Er mag natuurlijk geen fout in staan, en dat kun je Greetje wel toe vertrouwen Kan me zo begrijpen hoe dat ging, toen ze die Knotsgekke moest tikken. „Er was eens een denker in 't club huis" toen moet ze wel mild gelachen hebben, want wie dénkt er nou nog, als je in 't clubhuis zit? (Ik zie hem óók niet zit ten: Le Penseur van Rodin, met een pils je voor zich zó weggelopen van de Galerij van John Eylders!) Enfin, Greet je vond die mogelijkheid zó machtig aar dig, dat ze het woord „denker" kapitaal getikt heeft. „Die vond het er vele jaren niet pluis" (och, het moet toch rijmen). „Maar hij kreeg de géést (héé RA Ra, wat mag dat nu wel zijn?) Dit dacht die brave Greetje en ze had het getikt ook. Toen pikte ze zelf ook maar gauw een sherry ze had dorst gekregen. Opgewekt ging ze verder met de rest die doodgewoon flauwekul was: „Hij vierde feest als een beest" (dat deden ze zélf de dichters) „Hij wint de TOTO en bleef toch een kruiluiis." Maar nu het mooiste: Laat er nu een de toto winnen! Hij wil anoniem blijven en is al naar de wintersport vertrokken. Als u hem wilt zien: óók een formulier invullen! Oh, onze gekke mannetjes doen zo véél: Veteranen biljarten ralley rijden bridgen klaverjassen alles in eigen, gedegen stijl. Dat moet je ge zien hebben: King Glas komt met z'n ietwat lage krullen statig de biljartvleu gel binnenschrijden, z'n queuscepter ele gant, doch met gepaste weiding meetor send. U kunt het geloven of niet: de héle hofhouding van al die lekkere branie- overhemd-mannetjes, die zich om en op het groene laken, met hun buikjes in al lerlei kunstige standen plegen te wrik ken, welnu, die schaarden zich in één be wonderende, jubelend knorrende rij om met een zéér diepe buiging hun King Glas te begroeten (nu ja, ze steunden op hun stokkie, natuurlijk). Een dergelijk eerbetoon kun je alleen bij de AFC-Ede- len verwachten, oftewel bij de gróte kwajongens. Nu slaan we een paar generaties over: In de gang bij het tassenrek zit een piep klein voetballertje. Met één oogopslag zie ik, dat hij het FIJN gehad heeft: er staan een paar schattige kleine kicks, gat in knie van trainingsbroek van het „uitvallen", en een grote teen voldaan maar moe van alle voorzetten kijkt door het blauwe floddersokje heen. Het mensje zelf is ernstig bezig een Ieren veter in z'n laarsje te rijgen. „Zal ik je helpen?" stel ik heel mis plaatst voor. Het jongetje is wijzer dan ik, zegt alleen maar: „Kent u me dan? Ik ben Boskamp!" Dat was Jeroen Ik zie nog z'n vader Henne als jong veulenachtig student en captain van AFC in Saint Brieux, op briljante wijze de burgemeester toespreken alles in het frans en zonder haperen Ik geloof, we hoeven ons om de toe komst van AFC geen zorgen te ma ken Een aangetrouwde

Schakels (clubbladen) | 1974 | | pagina 8