van en over onze Stetetma S.ewice v/h JAN SUURBEEK a IIARRY SCHEEPSTRA TOURNOOI Oude Traditie dubbeldik. Jawel, u leest het goed, „oude vrien den", nog een korte tijd en de als van ouds boeiende strijd om de „Harry Scheepstra-bokaal" breekt weer los op onze velden. Op 18 en 19 mei treden 80 A- junioren, 80 B-junioren en 80 C-junioren van 6 verenigingen met elkaar in het strijdperk. Op deze 2 dagen hopen wij onze sportvrienden te ontvangen van: Blauw Wit, Amsterdam Zeeburgia, Amsterdam P.W., Enschede Enschedese Boys, Enschede F.C. Purmerend, Purmerend Het belooft een groots festijn te wor den en daar zit 'm nou net de kneep, want de oplettende lezer zal gezien en begrepen hebben, dat een dergelijk tour- nooi nogal wat voorbereiding vergt. Wij krijgen b.v. gasten uit Enschede en voor een belangrijk deel kunt u hel pen om dit traditionele tournooi, dat dit jaar voor het eerst in zijn geschiedenis op 2 dagen gespeeld gaat worden en waar u dus 2 volle dagen op „Goed Ge noeg" van kunt genieten, te doen slagen. Wat moet ik dan doen?, vraagt u zich waarschijnlijk al af. Wel, u begrijpt dat wij voor onze gasten uit Enschede (P.W., Enschedese Boys) overnachtingen (1 overnachting voeding p.p.) nodig heb ben. En daarvoor hebben wij u nodig, u A.F.C.'er wiens zoon elke zaterdag of zondag op de velden rondrent, u A.F.C.'er, die zoveel plezier beleeft aan uw vereniging; nu heeft uw vereniging u nodig en denkt u eens in, enerzijds helpt u mee aan het welslagen van een grootse A.F.C.-traditie en anderzijds helpt u de jeugd bij het beleven van een stuk sport- vreugde. Hoe u zich op moet geven? Nou, dat is vrij eenvoudig. U kunt het b.v. doen door middel van een telefoontje of nog liever: een briefkaartje aan de heer Ad. v. d. Sluijs Rietschot 96 Oostzaan Tel. 02984-1955 Vermeldt u dan hoeveel spelers u kunt onderbrengen en in welke leeftijdsgroep A-, B- of C-junioren. Wij danken u bij voorbaat namens onze jeugd. De Jeugdcommissie 1)E A-JUNIOREN Er kan moeilijk beweerd worden, dat het dit seizoen slecht gaat met onze A- junioren. Van de 5 elftallen staan er op dit moment 2 bovenaan, 1 op de 2e, één op de 6e en slechts één, het vierde, op een plaats in de onderste helft van de ranglijst. Als men mij nu vraagt of ik tevreden ben, dan zeg ik voor een groot deel: „ja". Zoals over onze spes patriae de Al bij na niets dan lof, de trainingen van de onvermoeibare Gé van Dijk worden zeer goed bezocht en er wordt hard gewerkt. Tijdens de wedstrijden hebben Gé en z'n jongens bovendien veel steun aan Karei Baarschers, die overigens het zo veelste bewijs in de voetbalsport is dat het lopen op een grasmat een soort Jekyl en Hyde effect kan hebben, maar als leider van onze Al heb ik gelukkig al leen met z'n positieve kanten te maken! Toch heeft de Al z'n laatste wedstrijd verloren en wel van N.F.C., die ik ook van deze plaats af gaarne complimenteer met hun sukses. Volgens Karei en Gé is de nederlaag tot stand gekomen in een strijd van kat en muis, waarbij de muis heeft gewonnen! Maar goed, er is nog weinig reden voor angst voor de toe komst, te meer daar wij nog 3 uitwed strijden tegenover 7 thuiswedstrijden te goed hebben. Onze achterstand in ver- liespunten op Zeeburgia is slechts 1, dus wanneer we nu maar volledig kunnen blijven uitkomen, Pieter de kansen nog beter benut, Thomas iets minder artistiek speelt, Ronald z'n zelfvertrouwen weer terugvindt, Simori minder uit onmoge lijke hoeken zelf schiet, Joost wat ge concentreerder keept, Johnny ook het laatste kwartier goed uitspeelt, Tonny en Henny nog meer voor het resultaat dan voor de schoonheid spelen, Gerry met iets meer overleg speelt, Rudy wat wend baarder wordt, Benno iets meer start snelheid krijgt, Robby iets agressiever wordt, Van Dijk niet zijn geduld- en Karei niet z'n verkering verliest, het ge luk ons iets toelacht en de stemming ook na deze opsomming goed blijft, dan is het misschien toch mogelijk het kam pioenschap te behalen! De A2 staat er momenteel ook zeer goed voor, ze hebben evenveel punten als O.V.V.O. en Rapiditas doch 1 resp. 2 wedstrijden minder gespeeld. Het bi| zoek aan de trainingen van dit elftal zodanig, dat ik mij afvraag wat in dl elftal niet voor talenten moeten zittel als ze nu toch al boven aan in hun af deling staan, of zou de kwaliteit van c'| tegenstanders misschien tegenvallen. D] vraag kan eigenlijk alleen maar goed bJ antwoord worden indien deze jongenl van het tweede ook eens regelmatig zoil den gaan trainen. Jongens het mag, juil T contributie wordt er niet voor verhoog,! en op die wijze zou het eerste ook nel eens op trainingsavonden tegen een elft:j kunnen oefenen. Het derde is weer een geval apart, staan bovenaan gelijk met Lijnden (in tl onderlinge strijd bij Lijnden werd ee| 2-2 resultaat behaald), het doelsaldo 59 tegen dat van Lijnden 23. De overijl ploegen in deze afdeling kunnen hij rustig vergeten. Het merkwaardige val dit elftal is dat zij hun enige verliespuil in 1 1 wedstrijden hebben opgelopen ij de enige wedstrijd, die ze met z'n allel (dus 1 1 spelers) hebben gespeeld, cl overwinningen werd behaald met 8, of 10 man. Welke conclusies moet a'f jeugdcommissielid, belast met de bil langen van de A-junioren, hier nu ui trekken? Zelfs de heer Thijssen, de v<| ijverige leider van het elftal, weet hil antwoord niet. Volgens mij hebben dej jongens om de volle profijt van hun spif te krijgen veel ruimte nodig, in geval val 22 spelers en soms ook nog een scheid f rechter op het veld ontstaat er tcveij gedrang. Dit is b.v. ook de reden, dat ijshocketl teams voor en na de wedstrijd met zo'j dertig man opkomen, zo van: „zie publiek als we willen kunnen we zovel man op het ijs brengen, dat je door cl spelers de puck niet meer kunt zien maar wanneer de wedstrijd begint treil minstens 75% van de spelers zich tercl om de overgeblevenen de ruimte te gutj nen. Dit overdenkend geloof ik toch d;f ik me niet meer vrijdagsavonds zal itl spannen om elf spelers bij elkaar I krijgen, behalve natuurlijk voor de returl tegen Lijnden, als die wedstrijd dan teil minste op ons toch iets grotere hoofci veld gespeeld mag worden. Oh ja, gra;j dank aan dié jongens van de drie, dj steeds bereid waren, indien nodig, ook andere teams in te vallen. (vervolg pag. PRINSENSTRAAT 2S - AMSTERDAM C. TELEFOON 6 54 04-24 72 72 SCHRIJFMACHINES ADLER - OLYMPIA - HERMES TELMACHINES ADDO-X - WALTHER - FACIT

Schakels (clubbladen) | 1974 | | pagina 3