Ules voor onze jongens De rood-zwarte band Teun van Veen f v De keeper, en dat vergat ik nog hele maal te vertellen, u weet wel die man, [lie toch al zo weinig te doen heeft bij j>ns, die keeper dan had de gehele week piek op bed gelegen, de vrijdagavond nog net 38.9 koorts, maar hij was present en loe! De derde werd door ons ook benut, ij het een beetje gelukkig (vader Henne *iet het hem voor straf direct 5 maal iverdoen in de andere goal) en hun der- Ie werd wederom door onze keeper vestopt. Twee goals voor aldus, de vierde v/erd door ons gemist en door Arsenal venut en zie: de vijfde werd zoals voor- rpeld de belangrijkste. Nu weten insiders, dat ik zelf eens in en belangrijke wedstrijd voor de Zatten jgelukkig jaren geleden) op een ik mag J'/el zeggen uiterst belangrijk moment ten penalty hoog over de goal het IJssel- <heer in schoot; dit had ik mijn zoon rooit verteld en hoe gelukkig dat was zleek uit het nemen van de zijne, want eonder mankeren schoot hij hem er wel t en besliste daarmede de wedstrijd en lorgde er voor, dat we in de volgende djnde kwamen. 11 Ik kan alleen maar besluiten met de Srwekking: Mensen komt die volgende Linde zien want het zijn toch evenemen- hn, die je niet mag missen, v I C. Tromp e e V s s Wat zijn wij toch een krentenwegers e Nederland. Het schijnt immers de be deling te zijn de voetbalprofs de cme loonslaven van een puur kapitalis- Rch bestel, dat vanuit Den Haag wordt gstierd straks voor hun inspanningen get betrekking tot het wereldkampioen- thap met een aalmoes af te schepen, volgens een berekening van een der fi- vmciële experts uit de verfoeilijke kapi- rlistische instelling, die K.N.V.B. heet, vtuden de jongens van Oranje onze rngens slechts 25 mille bruto kun- s;n verdienen, zelfs als zij tot de finale jordringen. De jongens van Ajax pik- n dit niet en terecht. Zij overwogen in ook een boycot van Oranje. Het ederlandse volk zal zich nu als een jan achter onze jongens moeten op- pllen, want het zou een schande voor natie zijn, als wij de uitbuiting van ^ofvoetballers gedogen. Het is al erg noeg, dat zij belasting moeten betalen. Nederland moet door middel van ties, desnoods harde acties, de heren fn de K.N.V.B. duidelijk maken, dat zij grootse daden verlangen, er ook tyaal in de beurs getast moet worden. pUto 25 mille is niks, helemaal niks. aar kan je nog geen hoekschop voor ten nemen. (De heren Meuleman, Hogewoning en jirgwal, die zelf geen deuk in een pakje ^ter kunnen schoppen, zullen naar mi eter Van Doorn moeten om uit de (R.M.-pot een paar miljoen los te pra- (i. Dat is het minste, wat zij kunnen jen. Een klein volk mag, als het om werkelijk grote belangen gaat, niet klein zijn. De eer van het land staat op het spel. Willen wij Nederland (nog) verder op stoten in de vaart der (beschaafde) vol keren, dan zullen wij gezamenlijk de prijs voor die eer moeten betalen. 25 mille? Belachelijk. Een ton voor de goede sportmentaliteit, die nodig is om in West-Duitsland mee te spelen, lijkt reëel. Maar wat is misschien in juni met de steeds oplopende prijzen en een niet te temmen inflatie nog een ton waard? l.atcn wij daar ook rekening mee houden en er twee ton van maken. Als wij Mies en Willem op de T.V. inschakelen voor een nationale voetbalactie, komt dat geld op tafel. Lukt dat onverhoopt ook niet, dan moet de K.N.V.B. maar een zware hypotheek nemen op al zijn bezittingen. Of weet iemand, die het voetbal ter harte gaat en het vaderland lief heeft, iets beters? Ideeën worden gaarne inge wacht onder briefnummer 25000, re dactie De Schakel met vermelding van motto „Alles voor onze jongens". R. B. Wat een avond! Heeft iemand dat ooit meegemaakt? 92 Vrouwen eensgezind en gelukkig bij elkaar, van gezellig tot lief gekleed, van beeldig tot chique of ge wóón lekker Wij A.F.C.-vrouwen vierden de ver jaardag van de Club van onze mannen („plichtsgetrouwe" nog wel Nee, wij hebben niet het clublied gezongen, da's voor de mannen. Maar we hebben wel een grandioos georganiseerd diner, waarvoor Daisy Limburg, Connie Her mens, Marijke Rooze en lannie Rimini heftig in touw zijn geweest ze hebben getoverd en de verrassingen waren niet van de lucht. Ik zal probéren kort te zijn: Ontvangst met zeer verzorgde cor sage, waarin verscholen een lot voor vele prijzen in de garderobe stond een oranje po met bankbiljetten, maar dat was nog een geheim. Ie kon met geen 100,— een sherry bemachtigen, maar ik kreeg ze bij die onstuimige be groetingen alsmaar aangeboden, zodat de stemming al gauw 1 op 20 was. Nee, ik kan het gewoon niet beschrijven, zo véél is er gebeurd Daisy Limburg kreeg als tafelpresi dente door Wanda maar van Tom Adriaans en Bob Wildeboer een „Decibel" aangeboden gewoon koste lijk; we begonnen meteen aan onze eer ste zang: DAISY - DAISY! Nel Sabel- son werd zeer tot haar ontroering en verrassing als Nobelprijswinnares ge troond voor het vele goede dat zij deed voor A.F.C. en A.C.C. (Omdat de dames zoiets nu eenmaal niet van de mannen krijgen). Ach, we hadden onze eigen liedjes en verrassingen aan de lopende band het duo Conny en Tonny werd op komische wijze tot trio door improvisatie van Ann TeiwesNee, echt toneel kon niet beter zijn. Dan kregen we nog Monsieur Balmain mee naar huis en nog véél meer we stuurden een foto van ons eigen diner compleet met onze handteke ningen en de rood-zwarte band naar het herendiner. Wat nooit gebeurd is: de rede van Ton Glas werd onderbroken voor deze welgemeende felicitatie met de verjaardag van A.F.C. Prompt werd onze attentie beantwoord door Ton met heerlijke bonbons bij onze koffie Ons diner zelf? Nou, dat was uit de kunst en geheel in stijl van ons A.F.C.- voetbal, mét wijn. Maar we hadden bijna geen tijd om te eten. Eén van de A.F.C.- mannen vroeg me later: „Wat déden jullie nou eigenlijk allemaal?" Nou ja, dat is gewoon niet na te vertellen Het is een vreemde gewaarwording, als je dan voor de microfoon 92 A.F.C.- vrouwen gaat toespreken; een werkelijk zeldzaam gebeuren: zoveel feestelijk ge tooide, gelukkige vrouwen eensgezind bij elkaar ik zag alleen maar vreugde op hun gezichten. Het was moeilijk te omschrijven, maar ik zag de rood-zwarte band, die de A.F.C.'ers 79 jaar geleden van Schaf hebben meegekregen de geest die het ware A.F.C. kenmerkt, ook hier bij de Eva's van A.F.C., en naar mijn gevoel kwam dit het meest nabij een essay van Foster, die zei: De enige aristocratie, waarin ik ge loof, is die van de moedigen, de ge- voeligen en van hen die rekening houden mét En dat is de band, die ons bindt al is het „in the shadow of your smile". Een aangetrouwde Teun is van ons heengegaan. Gelukkig voor hem en zijn naasten heeft hij niet geleden. Een kort ziekbed en vrijwel niet meer bewust is hij gestorven. Teun bewoog zich altijd bescheiden in A.F.C.-kring. Hij sloeg geen thuis- noch uitwedstrijd van het eerste over, omdat hij meende dat supporters zeer veel steun konden geven aan de jongens van het eerste. Teun was dan ook degene die indertijd, bij gebrek aan vervoer suppor tersbussen naar uitwedstrijden organi seerde, waarin de gezelligheid hoogtij vierde en de vereniging er nog financieel baat bij had. Ook was Teun in zijn „bruine café" De Pilsner Club een bijzonder gastheer. Vele A.F.C.-ers genoten daar van een goed door hem geschonken glas Pils ver sierd met zijn hoeveelheid gezapige mop pen. Dat hij zeer vele vrienden onder A.F.C.-ers en de Horeca had, is ge bleken bij zijn laatste gang naar Zorg- vlied. Dikwijls zullen wij nog aan hem den ken omdat het plezierig was hem in ons midden te hebben. Teun rust in vrede. B. B.

Schakels (clubbladen) | 1974 | | pagina 12