On dit et datjes De mannen VLEKAVIA m Geslaagd Het is al weer geruime tijd geleden, dat ik eens op een verloren namiddagje bij Eylders binnenstapte. Men vindt er altijd wel een jongen met een knappe tekst en een biertje smaakt toch. Op genoemde namiddag trof ik er Ronnie Limburg. Hij zag er goed uit, had vlotte kleertjes aan en toch had ik direct moeten weten, dat er iets bijzon ders aan de hand was, want hij weiger de het door mij aangeboden glas. Enfin, we praatten wat en op zeker moment bekende hij, dat hij even naar het toilet moest. Het duurde wat lang, dat wel, maar och, men is met een ander in ge sprek en dan valt het niet zo op. Maar toch na enige tijd verscheen hij weer. Tot mijn stomme verbazing was hij hele maal in het net. Keurig zwart pak, goed in de schoenen. Het bleek, dat hij een bezoek moest brengen aan zijn profes sor, ten einde na een kort, doch ernstig onderhoud te vernemen of hij geslaagd was en zich Meester mocht noemen. Hij zal een uurtje weggeweest zijn toen hij stralend kwam melden, dat alles goed was. Hij weer naar het toilet. Daarna hebben we nog vrolijk koutend wat tijd gepasseerd. Bier viel er toen wel in. Muziek Onze platenist week enige tijd gele den eens van het geijkte stramien en legde het legendarische Flamingo door Earl Bostic op de draaitafel. Geweldige afleiding voor ons op de velden. Toch gingen twee heren van rond de zestig de radiokamer kraken en Arnold ver zoeken deze muziek niet meer te draaien. Zelfs niet gevoelig voor het feit, dat deze Harlem Jumper maanden op de hitlijst prijkte. Succes De afgelopen zondagen zag ik voor u het achtste zich veilig stellen door een 2-0 overwinning op A.D.W. De tweede goal wil ik aan de vergetelheid ont nemen. Jan Bosma moest van rechts een hoekschop nemen en hij deed dat zo zuiver en mooi, dat broer Ger slechts de kop onder de bal behoefde te plaatsen om het net achter keeper Coen te doen trillen. Het negende behield een mooie kans op het kampioenschap door een 5-2 overwinning op De Meteoor. Sensatio nele taferelen voor beide doelen. Drie penalties. Twee door De Meteoor-cap tain benut. De onze ging er niet in. Ge weldig die frisse lucht aan de rand van het derde veld, waar men trouwens ook vaak nog erkende experts, als daar zijn, de gebroeders Brand en Rob de Jong kan aantreffen. Altijd leerzaam. Hersteld Met door onwetendheid voorbijgaan van andere zieken en geblesseerden mag ik u melden dat Jan Meyer en Frank Reddering geheel zijn opgeknapt van hun meniscus-operatie en al weer rede lijk rondstappen. Kien Zoals telkenjare hadden Jan en Mol de Vries weer een werkelijk fantastische hoeveelheid prijzen bij elkaar gebracht. Er is geanimeerd gespeeld en het was weer zeer gezellig. We wachten maar weer af of Mol en Jan er volgend jaar weer voor zorgen. Het zou wel fijn zijn. Teun Wiggemansen Op dit moment van schrijven verrekt Teun nog van de pijn. Maar als de Schakel uitkomt is hopelijk het ergste leed geleden en mag Teuns heupoperatie geslaagd worden genoemd. Teun, hou je kloek. Jan Tjalling De winterstop eindigde voor ons op 19 januari j.l. Op die uatum moesten wij aantreden voor de bekerwedstrijd derde ronde en wel tegen Arsenal BI. Zelfs voor onze mannen was het duidelijk te merken dat deze periode van laat ons zeggen „onthouding" toch duidelijk zijn sporen had nagelaten. Bovendien wer den er toch enkele goden door ziekte node gemist; de reeds eerder gespeelde 2 competitiewedstrijden tegen Arsenal waren beide in 2-0 overwinningen om gezet maar deze keer ging het beduidend moeizamer. De ruststand was dan ook 0-0, mede door de zeer grote inzet van Arsenal en daar bij gelijkspel werd ver lengd en vervolgens eventueel penalties nemen, wees ik in de rust reeds de 5 man aan die voor de strafschoppen moesten zorgen. Uiteraard de aanvoer der de 5e, omdat ik uit ervaring weet, dat deze meestal de beslissende is. De sensatie kwam in de tweede helft; je be grijpt overigens toch niet hoe de diverse vaders en moeders en vooral de groot vaders en grootmoeders zonder hartaan vallen de gehele periode doorkomen. Enkele kanttekeningen: Na de rust ko men de spelers het veld weer op en een van de 5 uitverkorenen zegt stralend te gen zijn vader: „Ik mag de eerste pe nalty nemen!" Waarop vader heftig: „Daar moet je het niet op aan laten komen, want dat kan je vader helemaal niet aan!" Grootvader tegen moeder: „Die jongen ziet zo wit, je moet hem vanmiddag maar in bed stoppen (Maar eerst maar even laten voetballen!) Ongeveer 10 minuten voor tijd ge beurde het: Uitval van Arsenal en doel punt, 1-0 achter en ik dacht al dat we niet eens meer aan penalties zouden to komen. Drie minuten voor tijd toch ge rechtigheid; schitterende rush vanaf he midden van mijn „betonnen" rechtshaf en de gelijkmaker. En toen één mi' nuut voor tijd krijgen we een penait mee. Het was niet te geloven, het wal trouwens ook helemaal geen penait maar het zou, zij het op een voor ee: heldhaftig Arsenal zeer schlemielige ma nier, de genadeslag kunnen betekener Wie moest hem nemen? Natuurlijk d aanvoerder, die ik toch al de belang! rijkste had laten nemen. Aanloop en. gestopt door de keeper; beetje gerechtig) heid voor Arsenal. In de verlenging speelden de manne weer ouderwets, maar twee maal vij| minuten was toch te kort om de win) nende goal te produceren. Penalties ne| men aldus; A.F.C. lootte de eerste. Inj middels vroeg ik aan mijn aanvoerde! hoe hij er over dacht, nu hij er een ge mist had; hoe zeker was hij van zijl zaak? Ik vroeg hem: „Durf je?" en nooi) zal ik zijn gezicht vergeten toen hij heel bedremmeld zei: „Nee mijnheer, ik dur het niet." Hierop wees ik dan maar d maker van de goal aan. U zult moeteij toegeven, een psychologisch zeer goed! beslissing. De eerste van ons werd benut (vadej werd bijna weggedragen), de eerste va: Arsenal ook. De tweede ook door on.1 benut, de tweede van Arsenal werd dooi onze keeper gestopt. Jan Pieterszoon Coen sticht Bata via. Voor zijn verdiensten schenkt Holland hem "VLEK". Sinds 1550 gestookt volgens hetzelfde oude recept. Een zeer voordelige merkjenever. ANNO

Schakels (clubbladen) | 1974 | | pagina 11