Schakel Merkwaardige wedstrijd voetballen. We zouden haast zeggen „tot onze laatste snik". Hiermede moeten jul lie het dan maar doen, de J. C. wenst jullie in de komende wedstrijden veel plezier en vele triomfen. 11 februari '74 J.C. A-Pupillen DE B-PUPILLEN Op 19 januari was het dan weer zo ver, de jongste A.F.C.'ers trapten er weer stevig op los. Na een rustperiode van enkele weken zijn we weer begon nen op de zaterdagmorgen. Het was (en is) werkelijk een lust voor het oog om, i.p.v. de lege velden, de jongens, (welke kleedkamer mijnheer?), bezorgde ouders (Joh dat shirtje moet andersom) en zorgzame leiders (mannen, niet met z'n allen achter de bal aan) te zien en de elftallen uit verscheidene europese steden weer te zien strijden. Nou, het begin van de voorjaarskom petitie mag er best wezen. FC Londen, dat de najaarskompetitie heeft gewon nen, is als B3 naar de bondskompetitie gegaan en weert zich daar uitstekend. Resultaten tot nu? De BI speelde twee maal en hield de schaal in evenwicht, zij wonnen en verloren een wedstrijd. Onze B2 won de gespeelde wedstrijd met 3-0 en de B3 (wat een begin!) won hun eerste wedstrijd met 12-0! Onze 6 stedenteams zijn al volop ge wikkeld in de spannende strijd om de stedencup en op het moment dat wij dit schrijven staat Kopenhagen aan kop met een zeer kleine voorsprong. Al met al is er weer volop te genieten op de zaterdagmorgen en u weet toch nog wat wij de vorige keer hadden af gesproken. Juist gewoon eens wat vroe ger (liefst met het goede been) uit het bed en als u dat éénmaal gedaan heeft wilt u niet meer anders. (Een waarschu wing is echter wel op zijn plaats want men zegt dat het kijken naar pupillen- wedstrijden verslavend werkt, sommige mensen zijn niet van de velden weg te slaan.) Durft u dat risico te nemen? Tot zaterdag! J.C. Onmogelijk kan je aktueel zijn in een maandblad en daarom mag ik u iets vertellen over een toch wel merkwaar dige wedstrijd in de laatste maand van het oude jaar. Het begon al vroeg. De fietsers had den afgesproken om kwart voor 9 bij de muurexploitatie van ene meneer FEBO op het Stadionplein. Bijna de helft van de kerngroep had gehoor gegeven aan de oproep van onze aanvoerder, die, offi cieel gekleed in kapiteinsjas, juist het kommando „rechts richten en aftellen" had gegeven, toen een slenterend figuur over het verlaten plein onze richting uit kwam. De man droeg een koffertje en meldde zich zowaar even later bij onze eerste officier. Deze bekeek de man streng en drukte de hem toegestoken hand met enige reserve. De nieuwaange- komene was niet alleen voor de kapitein een vreemdeling, ook wij keken niet be grijpend naar de jonge kwant. Wat kwam hij doen? Deze plek was gereser veerd voor FIETSERS, niet voor wande laars! Anders hadden we om kwart voor 5 moeten afspreken; de Eendracht ligt onder de rook van Haarlem. De jongen stelde zich voor, ingehouden luisterden we naar de woorden van onze aanvoer der. „Mijn naam is Van Dijk", sprak hij. ..Ik heb u gisteravond aan de lijn ge had", zei de jongen bedeesd. „Ik mocht bij u kiepen". Eén hand aan het stuur van d'oude legerfiets, enig gefrons van de wenkbrauwen: „Pardon?". „Ja, u zei, dat uw echte keeper met vakantie is, en dat ik maar hier moest komen, zo doende. Stilte. „Zonder fiets?" waagde een onzer. De jongen knikte. De ogen werden vochtig en gingen van de grond naar onze alternatieve vervoer middelen. „Heeft meneer Van Dijk niets gezegd over fietsen?" durfde opnieuw iemand. „Nee, meneer stotterde de boy. Onze blikken zochten de komman- dant, die op dat moment erg veel be- langsteling toonde voor iets dat zich in het luchtruim afspeelde. Een communicatiestoornisje, dit keer wel aktueel. Nadat we de debutant prins heerlijk in een komfortabele taxi hadden laten plaatsnemen en deze genoegelijk de Amstelveenseweg opgleed, beseften we plotseling dat er ook voldoende ruimte voor ons was geweest. Bovendien subsidieerden we de gehele rit. We zochten nogmaals de strenge ogen van onze kommandant, maar die gelastte ons met een simpel handgebaar de reis naar het verre oosten te aanvaarden. Het was nog steeds vroeg en na een uurtje goed doortrappen stonden we ruim op tijd op het berijpte veld van de voetbalvereniging LOC. Een oranje zon netje worstelde zich een eindje verderop boven de naakte bomen uit, het was prakties windstil en al bij het intrappen zag je het al zitten voor het elfde. In de ouderwetse kleedkamer, met z'n elven opgepropt in een ruimte van 3 x 2'h, drie koudwaterkranen, was ons reeds ter ore gekomen dat de wedstrijd geleid zou worden door ene Lo Bello. In ieder geval iemand van Latijnse oorsprong, Spaans, Portugees of Italiaans. Al bij z'n ver schijnen op het veld beseften we dat dit een opmerkelijk arbiter moest zijn. Niet veel hoger dan 1.40 meter, niettemin onberispelijk gekleed, rende hij kontro- lerend langs de lijnen of die allemaal wel even recht getrokken waren. Met een duimstok werden de mazen van het net nagetrokken en na langdurig op de bal gedrukt te hebben, riep hij de aanvoer ders bij zich. Het duurde een minuut of tien voor dat het kleine groepje mensen zich op het middenveld oploste. Meneer van Dijk, latinist, had het meest profijt ge- Administrateur: J. J. Lonnee Stadionkade 127 Amsterdam tel. 020-795579 Redacteur: Rien Bal Niagara 37 Amstelveen tel. 020-457355 Kopie inleveren vóór maandag 18 maart a.s. bij Rien Bal, Niagara 37, Amstelveen. Door een telefonisch misverstand zijn de Mixed Pickles ongecorrigeerd. trokken uit de Babylonische spraakver warring en de oranje zon in de rug ge kozen. Ai bij de eerste schermutselingen bleek dat Lo beter consul had kunnen worden dan scheidsrechter. Wars van enige vorm van discriminatie en ge steund door de wetenschap, dat we nog steeds ongeslagen waren, werden de ar bitrale beslissingen glimlachend getou cheerd. Althans in de eerste vijf minu ten. Het begon met een in het algemeen geuitte „Mag dat nou?" en zelfs moest de man een verwijtende blik van Arthur incasseren, nadat deze bijna onder de grond gestopt was. In onze hedendaagse maatschappij, waarin alles mag, tot zelfs zigeuners houden in je achtertuintje, gaat onze tolerantie nog een streepje verder. Kleine Lo'tje vroeg echter te veel. In 10 minuten floot hij meer dan 30 keer en al z'n beslissingen waren fout. Vele malen zag je hem niet meer, dan werd hij omringd door bonkige LOC-ers en het moet gezegd, ook door het roodzwart van onze geliefde club. Zo kon het niet verder. Met een aller laatste krachtsinspanning floot hij nog één keer snerpend en gebaarde amechtig dat de aanvoerders moesten komen. Ze kwamen en van een afstand bekeken we opnieuw het druk gesticulerende drietal. Nadien werd er niet meer gefloten, behoudens voor de bekende begin- en eindsignalen, en in een allerplezierigste sfeer behaalden we een nipte 2-1 over winning. Toch wel een ervaring, die mogelijk fnuikend kan zijn voor het gehele scheidsrechterbestand, waar ook ter we reld. Charlie

Schakels (clubbladen) | 1974 | | pagina 10