I ScdadeC Ëlmfcm m a thing of beauty is a joy forever Critici van de borreltafel Maison L. S. GIFTSHOP Onder de A.F.C.-ers, A.B.C.-ers, A.C.C.-ers en A.T.C.-ers, die er een (goede) gewoonte van hebben gemaakt de sociëteit te bezoeken op Goed Genoeg bevinden zich kritische en prijsbewuste lieden. De kritische instelling geluk kig vaak niet van humor gespeend komt tot uiting in gesprekken of losse opmerkingen over allerlei zaken en ge beurtenissen van het dagelijks- en club leven. Soms in het geheel niet gehinderd door kennis van zaken of (achtergrond)- informatie worden het klaverjassen, het biljarten, het voetbal, de politiek en de gang van zaken in en rond de sociëteit in discussie gebracht. Nou ja, daar is zo'n sociëteit ook voor en in onze de mocratische samenleving behoeft nie mand verantwoording af te leggen voor zijn bijdrage in de gesprekstof. Sinds de prijzen van de in de sociëteit te bestellen versnaperingen veelal van vloeibare aard enigszins zijn ver hoogd, richt die kritische instelling zich ook op dat prijsbeleid. Waarom moet dat nou in ons clubhuis? Wordt dat niet te gek? En over dat clubhuis gesproken, is het wel nodig, dat er ook vreemden ko men voor bruiloften, partijen, recepties en bijeenkomsten? Want we zijn dan niet meer „onder ons" en soms kunnen we niet eens in ons clubhuis terecht, omdat buitenstaanders er hun vertier in zoeken. Uiteraard wel tegen betaling. Kunnen we dat clubhuis ons club huis eigenlijk niet veel beter in „eigen beheer" (dat wil zeggen met eigen men sen) exploiteren zoals anderen dat doen? Ook deze opmerking valt te beluisteren. In kort bestek volgt onderstaand een antwoord, respectievelijk een toelichting op die vragen en opmerkingen. De sociëteit is zoals bekend mag worden verondersteld met uitzonde ring van de dinsdag alle dagen geopend. Dat kan alleen wanneer er ook mensen zijn, die de zaak runnen. Mensen, die weten wat ze moeten doen en service kunnen verlenen aan de bezoekers van de sociëteit. Exploitatie in eigen beheer met eigen leden is een schone illusie, zeker als het gaat om een exploitatie, die op Goed Genoeg nu realiteit is. Andere clubhuizen in Amsterdam zijn namelijk niet de gehele week geopend. Dat is een onmogelijkheid. De biljarters, klaverjassers en praters op doordeweekse dagen soms hoog uit een man of vijftien moeten zich wel realiseren dat het aangenaam ver toeven in het clubhuis niet loskoppeld kan worden van de algehele exploitatie. Het open houden van het clubhuis uit sluitend voor een beperkt aantal bezoe kers hoe zeer ook gewaardeerd zou volgens een andere „bedrijfsvoering" een te kostbare zaak zijn. De recepties, bruiloften en partijen zijn financieel on ontbeerlijk om het clubhuis de functie te laten vervullen, die het nu in het ver enigingsleven heeft. Van onze eigen om zet kunnen wij de huishouding niet la ten draaien, laat staan dat wij aan onze financiële verplichtingen zouden kunnen voldoen. Ook de prijsverhogingen, die soms bij sommigen onbehagen hebben veroor zaakt, moeten worden gezien tegen de achtergrond van de algehele exploitatie van het clubhuis en de functie, die de sociëteit volgens het bestaande patroon heeft. Immers, de sociëteit moet ten be hoeve van het geheel winst maken. Administrateur: J. J. Lonnee Stadionkade 127 Amsterdam tel. 020-795579 Redacteur: Rien Bal Niagara 37 Amstelveen tel. 020-457355 Kopij inleveren vóór 11 februari 1974 bij Rien Bal, Niagara 37, Amstelveen. Het is de bedoeling, dat in de ko mende nummers van De Schakel op de organisatievorm(en) van Goed Genoeg wat gedetailleerder wordt ingegaan. In dien iedereen weet hoe een organisatie functioneert en wat daarvan de alge mene financiële consequenties zijn, zal het oordeel over de gang van zaken en eventuele beleidsbeslissingen aan de bor rel- en/of klaverjastafel ongetwijfeld milder en vooral ook juister kunnen zijn. R. B. Bontmantels ook naar maat 1/ Haute Coutures in het betere genre Vellen- en Pelterijenhandel B. J. HANEWALD SCHELDESTRAAT 5, AMSTERDAM-Z. - Tel. 44 24 95 HOBBEMASTRAAT 4 (t.o. Parkhotel) Tel. 71 13 07 Voor geschenken, zoals alleen A .F.C.-ers die wensen te geven Zilver, kristal, tin, Delfts blauw, Capodimonte, Limoges etc. Aanbevelend: KAREL BRAND 6

Schakels (clubbladen) | 1973 | | pagina 6