BiSfiJlUJ'tS a thing of beauty is a joy forever Mevrouw Woudstra f Italiaanse lof A.F.C. '72-'73 Maison L. S. GIFTSHOP 9 v - '1 Op „Zorgviied" waren dinsdag 14 augustus zeer vele A.F.C.-ers en A.C.C.-ers met hun dames bij een om voor goed afscheid te nemen van Mevrouw W. M. Woudstra-Heusen, voor ons allen Miep Woudstra, de weduwe van de oud-penningmeester van A.F.C., die ondenkbaar haast bijna zestien jaar geleden plot seling overleed. Dat zo velen waren gekomen was begrijpelijk want Miep Woud stra had een grote plaats in onze harten. Zij combineerde „perso nality" met charme, was een ech te vriendin voor haar vriendinnen en een voortreffelijke gastvrouw. Maar als ik aan Miep Woudstra denk, dan zie ik haar vooral als Moeder en ik heb diep meegeleefd met de woorden die haar oudste zoon in de aula heeft gesproken. Hoe zij ook meeleefde met A.F.C. en A.C.C. haar gesprek begon al heel gauw over „de jongens" en het is wel gebeurd, dat mijn vrouw en ik hun rapporten en hun cricketscores bijna even goed uit ons hoofd wisten als van onze eigen jongens. Zij leefde intens mee met het huwelijk van Loek en Frans en toen zij grootmoeder werd, heb ik op haar gezicht de glans van het geluk gezien. De herinnering aan haar zal voor het gezin-Woudstra groot en blijvend zijn, evenals voor haar vriendin nen, zoals mijn vrouw mij ver zekerde. J. H. Wijnand In het bekende blad „II Calcio illustra- to" van juli stond uiteraard in het Italiaans onderstaand stuk. Een van onze leden heeft het ten behoeve van De Schakel vertaald. Indien jullie eens de kans krijgen een Nederlandse club te bezoeken, zullen jullie tot de conclusie komen, dat een organisatie als die van A.F.C. in Italië niet bestaat. Wij waren zo gelukkig een kijkje te kunnen nemen bij de grootste amateur club van Amsterdam. Als men zo'n or ganisatie eens goed bekijkt, zal men di- rekt kunnen begrijpen hoe het mogelijk is geweest, dat het Hollandse voetbal zo omhoog gekomen is in Europa. Italië, dat zich nog altijd superieur voelt t.o.v. het Hollandse voetbal, moet deze trots maar iets gaan verminderen. De spontane gastvrijheid, die ons heeft omgeven, toen wij het complex bezoch ten, heeft ons vooral het karakter van de Hollanders leren kennen. Deze amateurclub heet A.F.C., af korting voor Amsterdam Football Club. De club bezit de weelde van 30 voetbal elftallen, niet één meer en niet één min der. Toen wij dit niet wilden geloven, kregen wij een boek voorgeschoteld, waarin de 30 elftallen en standen waren afgebeeld. Steeds konden wij in rood de naam A.F.C. herkennen: 30 elftallen van alle categorieën, zoals de beginne lingen, de leerlingen, de junioren, de amateurs en de senioren. In de laatste categorie neemt A.F.C. met 5 elftallen serieus deel aan de com petitie. Daarnaast zijn er tussen de 75 en 80 personen met het buikje, maar waarschijnlijk zonder spierpijn, die zich iedere zondag of zaterdag op het voet balveld bevinden met de wil om echt sport te bedrijven. Waar spelen deze 30 elftallen? Héél eenvoudig! Het sport complex is 5 voetbalvelden rijk. Daar naast is er een honkbalveld, zijn er drie tennisbanen en een cricketveld. Alles was tot in de puntjes verzorgd. Het clubleven duurt 365 dagen per jaar. Men bevindt zich in de sociëteit, die bestaat uit een danszaal, restaurant, bar, speelzaal, en biljarts. Vooral deze zaken hebben ons gefascineerd. Een ge lijke amateurorganisatie zal men bij ons niet tegenkomen. Zelfs wordt het geheel benijd door AJAX. 's Zondags is het clubleven onbeperkt aan de gang, jongetjes van tien jaar, kri tische journalisten, leiders, de broer van de grote Johan Cruyff, ze zijn allemaal in de sociëteit aan het spelen of zitten tussen de middag hun broodje te eten. Op 30 juni de sluitdatum van ons boekjaar 1972-73 lelde A.F.C. 1390 leden, waarvan 515 werkende leden, 489 jeugd leden en 386 donateurs. In de algemene vergadering van 12 juli heeft eerste secretaris Fred van Soomeren zijn voorganger Jan van Dijk voortreffelijk opgevolgd door evenals wij dat van Jan van Dijk gewend waren een boeiend jaarverslag voor te lezen. Nu de club zo groot geworden is vragen wij ons af, of dat voor lezen in een algemene vergade ring voldoende is. Weten alle leden eigenlijk wat A.F.C. doet, wat (wel of niet) bereikt wordt en wat de cltiub voor velen betekent? Aannemende dat dit zeker niet het geval is meenden wij goed te doen enige zeer belangrijke ge deelten uit het jaarverslag in deze Schakel te publiceren. Redaktie Bontmantels ook naar maat Haute Coutures in het betere genre Vellen- en Pelterijenhandel B. J. HANEWALD SCHELDESTRAAT 5, AMSTERDAM-Z. Tel. 44 24 95 HOBBEMASTRAAT 4 (t.o. Parkhotel) Tel. 71 13 07 Voor geschenkenzoals alleen A.F.C.-ers die wensen te geven Zilver, kristal, tin, Delfts blauw, Capodimonte, Limoges etc. Aanbevelend: KAREL BRAND

Schakels (clubbladen) | 1973 | | pagina 9