Mde boer bv ajax brandblusapparaten Mixed Pickles cruquiusweg 118 amsterdam tel.020-354001 postbus 4105 Vl|WI/\ vestigingen te eindhoven, enschede, groningen, loosduinen, rotterdam en sneek. (vervolg) In de bestuursvergadering van de N.V.B. (de K. is later gekomen) wordt een schrijven van A.F.C. behandeld betreffende de polemiek tussen sportredacteur Hans en dr. van Dieren. A.F.C. beklaagt er zich over, dat zij een van haar leden ver loor, wiens vader hem het lidmaatschap van een voetbalvereniging verbood naar aanleiding van het geschrijt van dr. van Dieren. Het bestuur van A.F.C. verzoekt het Bestuur van de N.V.B. middelen te beramen om de antipathie, die het schrijven van dr. van Dieren allicht heeft verwekt tegen het voetbalspel, weg te nemen. Haantje de voorste A.F.C. organiseert wedstrijden tegen buitenlanders die enorme belangstelling trekken: 5 a 6.000 man publiek. En oktober 1909 brengt weer een hoogtepunt: Vóór de thuiswedstrijd tegen D.V.V Den Haag wordt op „Goed Genoeg" van boer Oostveen het nieuwe clubhuis feestelijk geopend. Schaf Scheepens sprak het welkomstwoord, erelid Hein Brass hield de feestrede, „er op wijzende" aldus Het Sportblad „hoe deze club zich in de loop der jaren ontwikkeld heeft van een zwak clubje tot een der meest sterke 2e klassers van ons land. Sterk niet alleen ïn voet- balcapaciteit maar ook in ledental en financiële draagkracht, als bewijs waarvan het nieuwe clubhuis daar staat. Nadat de feestredenaar zijne zeer toegejuichte rede besloten had nam nog even de heer Scheepens het woor om a en e danken, die tot de stichting en voltooiing van het gebouwtje hadden medegewerkt, alsmede aan hen die door het sturen van bloem- en andere geschenken van hunne goede vriendschap blijk hadden gegeven. Ook den heer de Wit, biirge; meester van Watergraafsmeer, den heer Dade, hoofdconsul N.V.B. en den diversen persvertegenwoordigers bracht hij den dank der vereeniging over voor hunne voortdurend betoonde sympathie en belangstelling, waarna de traditionele eerewijn werd geschonken." Tot zover Het Sportblad. Na die „eerewijn" ging A.F.C. voetballen en klopte D.V.V. met 5-1. Het elftal van AJF.C. luidde: Blanken; Van Gessel en Koning; Heimig, Grootmeijer en Van Klaveren; Tates, Krieks, De Graat, Vis, Buijs. Een voetbalclub kan alleen bloeien als zij over goede spelers beschikt. Maar zij moet ook over goede bestuursleden beschikken en wie deze vergeelde jaargangen leest ervaart, dat A.F.C. 65 jaar geleden over goede spelers beschikte maar ook over een daadkrachtig en energiek bestuur. Laten wij hopen ach neen, dat kunnen wij wel vertrouwen naar mijn mening dat het in de toekomst ook zo zal zijn. Cricket Wim Staats heeft weer eens een „brainwave" gekregen en als ik alle brainwaves optel die ik van Wim Staats heb meegemaakt dan is hij naar mijn idee olympisch kampioen op het terrein van initiatief nemen en doordenken. Zijn laatste „stunt" is in het blad „Cricket" verschenen en behelst niet meer of minder dan het plan om voor cricket een „competitiestop" in te stellen van begin tot eind juli. Ik kan mij indenken, dat tal van lezers met hun ogen zijn gaan knipperen en gedacht hebben: „Nou is Willem hardstikke gek geworden. Cricket is toch zeker een echte zomersport Wacht even de motivering van Wim Staats is even logisch als origineel: Cricket wordt ongunstig beïnvloed door de welvaart. Vroeger ging je met vakantie naar Wijk aan Zee of Zandvoort. Geen bezwaar om tijdens je vakantie op zaterdag of zondag per fiets naar Haarlem of Amsterdam te rijden om de cricketwedstrijd te spelen waarvoor je bent opgesteld. Maar nu gaat men naar „verre oorden" en iedere zomer zitten jeugdcommissies en elftalcommissies vol komen „omhoog" met het vaststellen van wedstrijden en het samenstellen van de origineel aangemelde teams. En dus schrijft Wim Staats (steeds zijn stukken ondertekenend met Willem G. M. Staats maar dat moet hij weten): Het gaat om de beruchte „vakantietop" welke men zo ongeveer mag rekenen van begin tot eind juli, op efficiente wijze te overbruggen, beter nog te benutten. Laat dan de competitie stil staan. In genoemde periode kunnen verscheidene verstandige maatregelen worden genomen. De particulier (lees: enthousiaste cricketer) kan precies in die periode zijn vakantie nemen. Hij verliest daarmee geen dag cricket en benadeelt dus ook zijn elftal met. En aangezien er die twee zondagen geen competitie is dan moet ieder team toch liefst volledig zijn kunnen juist dan de clubs vakantie- wedstrijden tegen Engelse clubs organiseren in Engeland of hier. Onvoltalligheid, door vakantiegangers, telt dan niet zo zwaar als in de competitie." Tot zover ons erelid Staats. Ik heb dat (uiteraard veel grotere) stuk van hem in „Cricket twee maal gelezen en kwam tot de conclusie dat het een verrekt goed plan is door zijn eenvoud. Succes, Wim! J .W.

Schakels (clubbladen) | 1973 | | pagina 8