VLEKAVIA - Nog meer verdiende onderscheidingen werden uitgereikt. Cor Kerker werd be noemd tot ere-lid (21 jaar lid van de elftalcommissie A), Cick Sierhuis (jaren lang lid van de jeugd-, toto- en enquête commissie) en Willy Brusse (jarenlang tafelpraeses op ons jaardiner) werden be noemd tot lid van verdienste en good old Arie Mets werd het ridderkruis van A.F.C. opgespeld. De agenda van de vergadering werd vlot en in een prettige sfeer afgehandeld. Een niet onaanzienlijke contributieverho ging werd zonder mokken aanvaard. Op 14 juli was Henk Kappelhoff het middelpunt van een hem aangeboden receptie, die weer eens overduidelijk liet zien, wat Henk uiteraard in het bijzon der voor A.F.C.maar ook voor het amateurvoetbal in het algemeen betekent. Wethouder Verhey sprak namens het Gemeentebestuur, Jo Jaspers speldde hem de Gouden Bondsspeld op en de heer Feringa sprak namens de vereniging van Amsterdamse le en 2e klussers en als waarnemend voorzitter van de L.B.A. Onze eigen Ton Glas won deze ..hap pening in welsprekendheid" zoals de pers het noemde met een grandioos opge bouwde toespraak, waarbij hij de sta pels cadeaux van de leden op een zeer originele wijze aanbood. Al met al een fantastische receptie die nog lang in de herinnering zal blijven voortleven. Negenmaal kwam uw bestuur officieel bijeen, doch de trouwe bezoekers aan onze sociëteit zal het zeker niet ontgaan zijn dat dit college zich meerdere malen terugtrok voor min of meer belangrijke besprekingen. Uw bestuur had uiteraard weer zijn representatieve verplichtingen te vervullen zoals het bezoeken van re cepties van jubilerende verenigingen, kampioensrecepties, het bijwonen van de diverse vergaderingen van de K.N.V.B., L.B.A. en van de vereniging van Amster damse le en 2e klassers. Helaas is het in een zo grote vereni ging als de onze onvermijdelijk dat wij ieder verslag weer stil moeten staan ter herdenking van de leden, die ons in het afgelopen verenigingsjaar zijn ontvallen. Ik noem u in chronologische volgorde: Erelid Charles Lungen, de heren G. Struys, IIA. Stumpf, 1. v. d. Weide, W. Kottmann, A. J. Groenenboom, G. H. Eijlders, J. van Rijn, J. v. d. Velde en J. H. Mulder. De aanmelding van pupillen nam weer een dermate grote omvang aan, dat wij al vrij snel in het nieuwe seizoen een pupillenstop moesten instellen. Of de sterke daling van het geboortencijfer. hetgeen volgens deskundigen een verheu gende zaak is, in de loop der jaren ook in A.F.C. voelbaar zal zijn zal de toe komst uitwijzen, zeker is dat in 15 A.F.C.-gezinnen het afgelopen jaar een nieuwe wereldburger met bijzonder veel vreugde is begroet. Verder meenden 14 A.F.C.-ers er goed aan te doen hun ja woord te geven aan de schone hunner keuze. (Gaven die schonen niet het ja woord aan de A.F.C.-ers? Red.) Intern De clubavonden gaven weer het be kende beeld te zien, vergaderende com missieleden, fervente kaarters en niet minder enthousiaste biljarters en enkele verdwaalde A.F.C.-ers aan de bar met een gezicht van „hoor ik er nog bij van daag", een kreet waaronder de nieuw jaarswens ten tonele werd gevoerd en die een artikel in ons aller Schakel als onderwerp had. Een kern van waarheid schuilt hier zeker in. Waarom de „praet- tafel" niet in ere hersteld? De heren biljarters kruisten hun keus met H.B.S. (2x). Amsterdamse Sport journalisten, de Amsterdamse scheids rechters en met B.V.C. Laat ik volstaan deze evenementen te karakteriseren door onze jonkheer te citeren: ..Het zijn avon den, dat de lever geschud wordt, de dorst overmatig gelest, de honger gestild en de portemonnaie een deuk onder gaat." Helaas was het Gerard Struijs niet ge geven de door hem in ere herstelde brid ge-drives te organiseren, maar Karei Ne- senberend zette deze traditie voort en een zevental malen speelden de liefheb bers hun robbers. 6 oktober 1972 Waar blijft de tijd. Het was al weer 10 jaar geleden dat ons clubhuis aan de De Boelelaan werd ge opend. Reden genoeg om deze mijlpaal te vieren met een feest. Een geslaagd feest onder het motto „Het was 10 jaar Goed Genoeg" met diverse attracties en van 21.00 tot 23.00 uur consumptieprij zen anno 1962 Arie Waayer leidde op 8 november op zijn bekende, onnavolgbare wijze de jaarlijkse bijeenkomst van de Zilveren Ploeg. Dan zijn we weer beland in de maand december, een maand die een aantal tra ditionele taferelen in de sociëteit te zien gaf. 15 december kienavond voor de senioren. Ik weet: het wordt eentonig, maar Jan de Vries had weer kans gezien een formidabele prijzentafel te presente ren, die uiteraard in de smaak viel bij de prijswinnaars, maar waarover ook de minder gelukkigen vol lof waren. Voor een overvolle zaal kweten de kienmasters Cor van Peperzeel en Rien Bal zich op hun bekende wijze van hun taak. Daags daarna werd er zij het iets luidruchtiger maar zeker niet minder enthousiast ge kiend door de C-junioren, A- en B-pu pillen. Ter afsluiting van deze feestmaand werd op 2e kerstdag een geanimeerd diner dansant met zo'n 90 deelnemers georganiseerd. Een stampvolle zaal, een heerlijke sfeer, links en rechts worden handen geschud, u weet het al: 1 januari, één van de hoogtepunten van het vereni gingsjaar, de nieuwjaarswens, die dit maal de titel „Hoor ik er nog bij van daag" meekreeg. Ik zou eigenlijk in su perlatieven moeten vervallen om mijn waardering uit te drukken. Ik wil echter volstaan met in de tekstschrijvers en re gisseurs Pim Adriaansz en Bod Wilde boer alle deelnemers te huldigen vooi deze fantastische opvoering. Elk jaa weer zo'n spektakel op de planken t' brengen is een prestatie van de eerst orde. 18 januari A.F.C. 78 jaar. Jaar| diner met zo'n 90 deelnemers, voor he eerst onder het tafel presidentschap vat Ton Glas. Reeds jaren is er gepraat ove een iets andere opzet van het jaardinerl Een uiterst moeilijke zaak. Door hei speechen tot het minimum te beperker en een minder „officiële" tafelindeling meenden wij hiertoe een eerste bijdrag' te hebben geleverd. Hulde aan Ton Glas die dit diner op zijn bekende rustige ma] nier leidde. De Nobelprijs werd dit jaar toegekend aan Theo van Emden voor zijn bijzon dere verdienste in het afgelopen jaai namelijk als voorzitter van de technische adviescommissie, die speciaal in 1972 goed en nuttig werk heeft verricht. U weet de taak van deze commissie niet'/ Laat ik het als volgt definiëren: het geven van advies aan het bestuur over het te volgen beleid op voetbaltechniscq gebied. De P. P.C. was van mening dat er weer eens een feest moest worden ges organiseerd en ziedaar op 9 maart „Old meets Young", een feest voor iedereen. Op 4 mei werd bij ons monument door de voorzitters van A.F.C., A.B.C.. A.C.C. en A.T.C. een krans gelegd. Een 45-tal belangstellenden was bij deze plechtigheid aanwezig. Jan Pieterszoon Coen sticht Bata via. Voor zijn verdiensten schenkt Holland hem "VLEK". Sinds 1550 gestookt volgens hetzelfde oude recept. Een zeer voordelige merkjenever. ANNO

Schakels (clubbladen) | 1973 | | pagina 5